Asgari Ücret Üzerinden Hesaplanan Vergi

Gönderen Konu: Asgari Ücret Üzerinden Hesaplanan Vergi  (Okunma sayısı 536 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ehliyet

• Logo Kullanıcısı
  • **
Asgari Ücret Üzerinden Hesaplanan Vergi
« : 24.11.2020, 08:56 »
Merhaba;

Bir kaç zamandır bununla uğaşıyorum. Şu teşvik meselesi yani. Ama bir yere takıldım. Personelin Maaşı asgari ücrette yüksekse veya esik çalışması var ise hesaplanan  Gelir vergisi düşük olanı almam lazım bir kaç yerden baktım ama çözemedim sorunu çözen var mı aşağıda bir formül var ama uygulamaya çalışsam da olmadı rapor da ####### diye çıkıyor alan nerede hata yapıyorum.

IF([İndirim Kanunu]=12,IF(([687 gelir vergisi matrahı]*([Normal Gelir Vergisi Oranı]/100)-[Asgari Geçim İndirimi Tutarı])>0,[687 gelir vergisi matrahı]*([Normal Gelir Vergisi Oranı]/100)-[Asgari Geçim İndirimi Tutarı],0),0)

Tanımlı Alan Tipini Metin ve Sayı olarak değiştirdim ama olmadı.

Çevrimdışı yken

• Logo Kullanıcısı
  • **
Ynt: Asgari Ücret Üzerinden Hesaplanan Vergi
« Yanıtla #1 : 24.11.2020, 10:55 »
Hangi teşvik için böyle bir formül ihtiyacınız var anlamadım?
o formülü yazıyorsanız biliyorsunuzdur tanımlı alanlarda belli bir karakter sayısından sonrasını kabul etmiyor.

Çevrimdışı yken

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #2 : 24.11.2020, 11:05 »
Bordroda bu iki standart alan var, siz 687 GV Matrahını nerde buldunuz?
[687 Sayılı Kanun Damga Vergisi İndirimi]
[687 Sayılı Kanun Gelir Vergisi İndirimi]

Bir de şu dosyadan birşey yakalayabilirsiniz belki

ftp://download.logo.com.tr/Windows/HR/DOKUMANLAR/687_KHK_Tahakkuk_Listesi.rar

Çevrimdışı ehliyet

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #3 : 26.11.2020, 16:18 »
Teşekkür ederim linkdeki dosya işime yaradı.

Ama başka bir sorun daha yaşıyorum yeni versiyon sonrası sgk işe giriş ve işten çıkış sgk sayfasına otomatik gitmiyor. Maneul de gitmiyor. Aynı bilgisayarda eski sürüm kuruluydu ondan giriyorum. bir sorun yok.

Çevrimdışı yken

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #4 : 26.11.2020, 16:57 »
LOGO 1-2 ay öncesinden itibaren bu işlekler için SGK WEB hizmetlerini kullanmaya başladı, işten çıkış ve giriş işlemi yapınca otomatik olarak SGK sayfası kullanıcıya açılmadan arka planda işlemler yapmakta. SGK sayfasından kontrol edin, sıkıntı yaşamayasınız.