LOGO DAN İSTEKLER

Gönderen Konu: LOGO DAN İSTEKLER  (Okunma sayısı 2745 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enginhazar

• Yeni Kullanıcı
  • *
LOGO DAN İSTEKLER
« : 22.09.2008, 21:49 »
1. ALINAN SİPARİŞLER ÖN PENCERESİNDE (İLK AÇTIĞIMIZDA)İŞLEM YAPSAK BİLE SİPARİŞ FİŞLERİ OLDUĞU
GİBİ DURUYOR BURDA SİPARİŞ DURUMUNU BELİRTSE ÇOK GÜZEL OLUR ÖRNEK1.SEVK EDİLDİ 2.KISMEN SEVK 3.BEKLIYOR GİBİ
ÇEKLERDE BU VAR (PÖRTFÖYDE CİRO EDİLDİ TAHSİL EDİLDİ GİBİ )
2. CARİ HESAP RİSK BİLGİLERİ PRATİKTE İŞİMİZE YARAMİYOR SADECE RİSK LİMİTİ VEREBİLİYORUZ ASIL VE EN ÖNEMLİ
OLAN MÜŞTERİNİN ÇEK SENET RİSKİDİR BURADA LOGO TAHSİL EDİLMEMİŞ (VADESİ GELMEYEN) ÇEK SENET TOPLAMINI
CARİ HESAP RİSK BİLGİLERİ SAYFASINDA VERSE O ZAMAN CARİ HESABIN GERÇEK RİSKİNİ GÖRMÜŞ OLURUZ BİZDE RİSK
ÇARPANIYLA UĞRAŞMAYIZ BÖYLECE AYNI ANDA CARİNİN HEM AÇIK BORU HEMDE ÇEK SENET RİSKINI GÖRÜRÜZ
3. PARÇALI ÇEK SENET TAHSİLATI  LsuERSOY BEY YAZMİŞ BU MUMKÜN DEĞİL NOMİNAL DEĞERİ PARÇALANMAZ DİYE HALBUKİ
BUGÜN BANKALAR BİLE YAPIYOR (PARANIN BİR KISMINI YATIRDIĞINIZDA BANKA BUNU BLOKE  YE ALIYOR ) LOGO DA
ÇEK SENETLERDE BLOKE  İLAVE EDEBİLİR  BUGUN TURKİYEDE ÇEK SENETLERİN EPEY BİR BÖLÜMÜ BÖYLE TAHSİL EDİLİYOR

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
LOGO DAN İSTEKLER
« Yanıtla #1 : 22.09.2008, 23:26 »
Merhabalar ;

1 ve 2 numaralı istekleriniz programın standartları çerçevesinde değerlendirilecek olursa , tabiki eklenebilir...

3. isteğiniz ise ; sanırım muhasebe mevzuatı açısından bir sıkıntı yaratır...ve manuel mahsup fişi eklemeyi gerektirecektir , zaten cari anlamda çek ve senetleri Borç takip modülünden takip etmek mümkündür...fakat günümüzün gerçeğini bende kabulleniyorum....1 adet senet için farklı zamanlarda farklı tutarlarda tahsilatlar yapılmaktadır...senetin ne kadarının kapalı ne kadarının açık durumda olduğunu gösteren bir raporunda eklenmesi çok güzel olur....özellikle finans departmanlarının tahsilat için harcadıkları zamanı ve stresi azaltacaktır....umarım istekleriniz en kısa zamanda genel istek olarak Logo tarafından listeye alınır...

kolay gelsin , iyi çalışmalar...

Çevrimdışı hekimhan06

• Logo Kullanıcısı Pro
Ynt: LOGO DAN İSTEKLER
« Yanıtla #2 : 28.12.2008, 22:53 »
Merhabalar ;

1 ve 2 numaralı istekleriniz programın standartları çerçevesinde değerlendirilecek olursa , tabiki eklenebilir...

3. isteğiniz ise ; sanırım muhasebe mevzuatı açısından bir sıkıntı yaratır...ve manuel mahsup fişi eklemeyi gerektirecektir , zaten cari anlamda çek ve senetleri Borç takip modülünden takip etmek mümkündür...fakat günümüzün gerçeğini bende kabulleniyorum....1 adet senet için farklı zamanlarda farklı tutarlarda tahsilatlar yapılmaktadır...senetin ne kadarının kapalı ne kadarının açık durumda olduğunu gösteren bir raporunda eklenmesi çok güzel olur....özellikle finans departmanlarının tahsilat için harcadıkları zamanı ve stresi azaltacaktır....umarım istekleriniz en kısa zamanda genel istek olarak Logo tarafından listeye alınır...

kolay gelsin , iyi çalışmalar...
_____________________________________________________________________-

isteeklerim
1-tahsilat fişinde cari hesap son bakiyesi yok bunu hangi formülle yazabilirim
2-fatura kestğimde müşterinin eski hesabını nasıl faturaya yazabilirim
3-fatura da son ana birim fiyatını nasıl faturaya aktarabilirim.
   örneğn:1 koli çikolat da 6 kutu kutunun içinde 24 adet vardır.ben müşteriye 5 koli sattığım zaman hem koli f

Çevrimdışı ihyasin

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #3 : 16.01.2009, 18:33 »
mrb. bence en önemli isteklerden birinin şu olduğunu düşünüyorum. logo nun satış-sipariş veya benzeri hareket girilebilen her türlü formunu excel sayfası gibi kullanabilmeliyiz. yani excel den yanyana 5 sütunu seçip logo ya yapıştırabilmeliyiz. bu çok önemli. lütfen bunu iletin. teşekkürler.

Çevrimdışı mart01

• Logo Kullanıcısı Pro
  • alisamimart@hotmail.com
« Yanıtla #4 : 04.06.2009, 16:20 »
acaba bu sadece benim işimi mi görecek bilmiyorum ama enazından benim işimi çok kolaylaştıracak mesala satış faturası düzenliyorum müşterinin borcu 415 tl müşteri 15 tl yi veriyor kalanı hesabına geçmemi istiyor bu tahsilatı kasaya gitmeden hemen fatura üzerinde yapsak , bu işi logonun 10 da bir fiyatına olan bir firma gayet güzel yapmış/axa soft .logo niye kolaylıktan yana değil anlayamadım bitürlü

Çevrimdışı memorphin

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #5 : 04.06.2009, 18:20 »
faturayı kaydetmeden önce sağ tıklatıp ödeme hareketlerine girin fatura tutarı 415 düşünürsek rakamı 15 lira diye değişip ödeme tiipini nakit yapıp hesap kodunu kasa kodu olarak seçin ctrl enter ile alta geçip kalanı açık hesaba kaydedebilirsiniz. faturanızı kaydedince karşınıza 15 tl lik kasa tahsilat ekranı açılır kaydedersiniz olur biter

Çevrimdışı zxcvbnmöç

• Logo Uzman Kullanıcı
« Yanıtla #6 : 04.06.2009, 18:44 »
MERHABA
İŞTE ÖNEMLİ OLAN BU ADIMLARI DAHA PRATİK YAPABİLMEK.

Çevrimdışı memorphin

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #7 : 04.06.2009, 20:23 »
pratiklik başka bşey, yapabilmesi başka bişey. her program herşeyi aynı adımnlarla yöntemlerle yaparsa zaten aralarında fark kalmaz :)

her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır.

Çevrimdışı mart01

• Logo Kullanıcısı Pro
« Yanıtla #8 : 05.06.2009, 12:29 »
amam aralarında farkvar mesela biri 2000 tl biri 200 tl

Çevrimdışı mart01

• Logo Kullanıcısı Pro
« Yanıtla #9 : 05.06.2009, 12:42 »
memorpion kardeşim sanırım anlatamadım ben benim demek istediğim  ufacık firmalar kolay çözümler üretirken koskoca biyasanın hakimi logo niye pratiği seçmiyor yapamıyor demiyorum çünkü bunu logo kolayca yapar  bunu biliyorum ama düşünce farklıdırr belki yenisürüm ,yeni proğram vs ama yapsa bizler için(son kullanıcılar) iyi olur

Çevrimdışı memorphin

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #10 : 05.06.2009, 12:58 »
ufacık firmalarla logoyu karşılaştırdığımızdan kaynaklanıyor zaten. logo ile ufacık firmaları karşılaştırınca fark ortaya çıkar sanırım. uzun vadede düşünün.

Çevrimdışı Pufidik

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #11 : 06.06.2009, 13:26 »
SAP bile LOGO kadar çözemiyor sorunları...  ::)

Çevrimdışı seldadestek

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #12 : 14.06.2010, 15:25 »
logodan arkadaşımızın istemiş olduğu istekler bizlerinde temel sorunları iletilirse sevinirim...

Çevrimdışı furkanhdurmus

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #13 : 14.06.2010, 22:50 »
Ben logoya yazmaktan bıktım ama yinede bir yazalım...

1- ÖDemeli siparişlerde onay seçenkeleri default olarak öneri geliyor,bunun default olarak sevk edilmez gelmesi gerek.(logonun cevapı ödemeli siparişler onaylanmış demektir) Bir türlü anlatamadık derdimizi.

2-Ödemeli siparişlerde müşteriye düzenlenen vadeleri sıra senet formu olarak bastıracak form örneği gerekli,zira satış tan sonra gidip excelden
bu işi yapıyoruz.

3-Promasyon ürünlerden teslimat kodu eklenemiyor.

4-Her kullanıcıya özel kasa atanamıyor.Her defasında cari üzerinden tahsilat yapıyorsa kasa seçmek zorunda.

5-Cari kartlardaki telefon alanlarının çoğaltılması gerekli.

6-Kullanıcıya özel onay koyulmalı.Yani fişleri onaylayıp bağladığınız zaman kimse değişemiyor halbuki bazı kullancılara bu yetkinin verilebilmesi gerekli.

7-En önemlisi, siparişe ait bir tahsilat yapılınca bu  ödemenin kapatması yapıldıktan sonra sipariş bir daha değiştirlemiyor.Halbuki en azından yetki kodu ve teslimat kodu teslim tarihi gibi alanların değişmesi gerekiyor.
Bir işlemi değişmek için onlarca kapama satırını tekrar açmak gerekiyor.

saygılar

Çevrimdışı memorphin

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #14 : 15.06.2010, 10:58 »
merak etmeyin bu dediklerinizi logo yapar. yapmam dediği yapmayız dediği çoğu şeyi yaptı.