GOPLUS \ ürüne iskonto tanımlama

Gönderen Konu: GOPLUS \ ürüne iskonto tanımlama  (Okunma sayısı 2215 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hasan ARSLAN

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Hasan
GOPLUS \ ürüne iskonto tanımlama
« : 22.03.2012, 15:42 »
merhabalar. Goplus programında stok kartında satış fiyatları bölümünde ödeme planı seçeneğini kullanarak bir malzemeye iskonto tanımlamak istiyorum.
Faturada indirim uygula dediğimde indirimi otomatik vermeli.yardımcı olursanız sevinirim.
Saygılarımla.

Çevrimdışı Hasan ARSLAN

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Hasan
Ynt: GOPLUS \ ürüne iskonto tanımlama
« Yanıtla #1 : 22.03.2012, 18:06 »
Satış koşulları diye sitede arattım. birşey çıkmıyor.ama sanırım formül girmek gerekiyor.satınalma satış tanımları bölümünde satış koşulları hanesinde.

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • admin@artibilisim.com Logo Çözüm Ortağı
« Yanıtla #2 : 22.03.2012, 19:00 »
Tam olarak koşulunuzu soyleyin yazmaya çalışalım .

Çevrimdışı Hasan ARSLAN

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Hasan
« Yanıtla #3 : 23.03.2012, 20:27 »
Merhaba istediğim olay faturada bir malzemeyi seçtiğimde. tanımladığım indirimin otomatik gelmesini istiyorum. yada indirim uygula bölümünde gelsin. örneğin 100 tl lik satış fiyatı olan bir ürünü 80 tl den satabileyim.
bu tarz birşey yapmak istiyorum
saygılarımla.

Çevrimdışı FrhtK

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #4 : 23.03.2012, 22:26 »
'chtztrk' Kullanıcı İsimli Arkadaşımızın Dediği Gibi Ödeme Planı İle İndirim Uygulayamazsınız.
İndirim Çok Çeşitli Bir Konu Tam Olarak Nasıl Birşey İstediğini Söylerseniz Yardımcı Olalım.

Ödeme Planı Falan Yazmışsınız Size Ödeme Planı ile İndirim Arasında İlişkiler Kurarak 1-2 Örnekle Açıklamalar Yapayım.

1. Diyelim ki Satmak İstediğiniz Malzemenin Fiyatları Şu Şekilde;

A Malzemesi İçin   
Vade                       Fiyat
Peşin Ödeme   100,00 TL
30 Gün Vade   110,00 TL
60 Gün Vade   115,00 TL
90 Gün Vade   120,00 TL

Bunu Yapabilmek İçin A Malzemesinin Kartına Gidiyoruz ve Satış Fiyatlarını Seçiyoruz. Satış Fiyatları Kartına 4 Fiyat İçin Kart Açıyoruz. Açtığımız Kartların İçinde Gerekli Ödeme Planını Seçiyoruz. Daha Sonra Bu Malzemeye Satış Faturası Düzenlediğimizde Otomatik Olarak Fiyatların Geleceğini Göreceğiz.

2. Eğer Biz Bu Fiyatları Sistematik Bir Şekilde Yapmak İstiyorsak Yani;

Tüm  Malzemeler İçin   
Vade                    İskonto
Peşin Ödeme   %10
30 Gün Vade   %8
60 Gün Vade   %6
90 Gün Vade   %4

Bu Şekilde Bir İşlem Yapıp Fatura Geneline Bir İskonto Yapma İstiyorsanız. Bunuda Satış Koşullarından Yapabilirsiniz.

Dediğim Gibi İskonto İşleminin Ucu Bucağı Yok Hayal Gücünüzü Kullanarak Bu Konuda Bir Sürü Sonuçlar Alabilirsiniz. Ayrıca Yapmak İstediğiniz İskonto İşlemlerini Programda Bir Kaç Yerde Yapabiliyorsunuz.

Eğer Bu Anlattıklarım Sizin Sorunuza Cevap Olmadıysa, Bir Tablo Şeklinde Yapmak İstediğinizi Anlatırsanız Size Daha Kolay Yardımcı Oluruz.

Kolay Gelsin

« Son Düzenleme: 23.03.2012, 22:29 Gönderen: FrhtK »

Çevrimdışı popeye

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #5 : 24.03.2012, 10:05 »
"Satış Koşulları" sekmesi hangi seçenektedir veya nasıl ulaşabilirm indirim uygulanması konusunda bir kaç deneme yapmak istiyorum ama bulamadım!

Çevrimdışı Hasan ARSLAN

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Hasan
« Yanıtla #6 : 24.03.2012, 10:18 »
ilginiz için teşekkür ederim. sitede gerçekten faydalı bilgiler bulma şansım oluyor.incelemelerim sonucunda şunu yaptım.satınalma satış tanımları kısmında
satış indirimi uyguladım örneğin; (P2*3/100) bu formülü yazdığımda. fatura içinde ürünü çağırıp indirim uygula dediğimde ürünü %3 indirdi. fakat dikkat ettim ki bunu
tüm belgeye uyguluyor. yani satış koşulları sekmesinde fiş satırına uygula yaptığımda yine bütün belgeye genel bir iskonto uygulanıyor.ben her ürüne farklı yüzdelerde iskonto vermek istesem bunu nerden yapmalıyım?
saygılarımla.

Çevrimdışı Hasan ARSLAN

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Hasan
« Yanıtla #7 : 24.03.2012, 11:02 »
%3 - %5 - %7 iskontolarını satış indirimlerine tanımlayıp faturadan satış koşullarını uygula dediğimde her bir ürüne sırayla 3 adet iskonto uyguluyor. benim yapmak istediğim her bir farklı üründe farklı iskonto oranları yapabilmek.
saygılarımla.

Çevrimdışı Hasan ARSLAN

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Hasan
« Yanıtla #8 : 24.03.2012, 11:40 »
Satış fiyat kartından koşul bölümündeki formülleri kullanarak indirip yaptırmak mümkün müdür?