KAPANIŞ FİŞİ SORUNU

Gönderen Konu: KAPANIŞ FİŞİ SORUNU  (Okunma sayısı 2836 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sabrikaya

• Logo Kullanıcısı
  • **
KAPANIŞ FİŞİ SORUNU
« : 18.04.2012, 19:56 »
Merhabalar ;kapanış fişini seçip ekle dediğimiz zaman fişi birkaç parçalı ve bakiyesi olmayan hesaplarıda alarak oluşturuyor.sorunu nasıl çözümleriz.
Teşekkür ederim.

Çevrimdışı sabrikaya

• Logo Kullanıcısı
  • **
Ynt: KAPANIŞ FİŞİ SORUNU
« Yanıtla #1 : 30.04.2012, 23:16 »
sanırım çözümü yok yaklaşık 40 sayfa kadar süren bir fişi programın kafası karışıyor herhalde düzenleyemiyor.:))

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • admin@artibilisim.com Logo Çözüm Ortağı
« Yanıtla #2 : 30.04.2012, 23:36 »
Parçalı atmasının sebebi satır sayısıyla alakalı .Standartı 300 satır dır .

Çevrimdışı sabrikaya

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #3 : 30.04.2012, 23:50 »
Üstad ; Muhasebe fişinin satır sayısının kısıtlanmış olması hele 300 gibi bir düşük sayı ile mantıksızdır.Benim mizanım 40-50 sayfadır.Bu fişe yansıyınca tahminen 2500 - 3000 arası bir satır sayısı olmaktadır.parçalı attığı zaman fiş tutarı eşit olmamkta ve tamamen muhasebe mantığına aykırıdır.fiş eşit tutarlada olmak zorundadır..fişi oluştururken bakiye vermeyen hesaplarıda fişe getiriyor. kapanış fişide tek parçalı olmalı mantık olarak bunu bir çözümü yokmudur.

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • admin@artibilisim.com Logo Çözüm Ortağı
« Yanıtla #4 : 01.05.2012, 00:17 »
Kapanış fişinin fiş başına satır sayısı 300 dür ,300 den fazla olan satırlar bi sonraki fişe yazar ,tabi 300 sayısı artırabilinir .

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #5 : 22.06.2012, 08:59 »
Merhaba,

Fiş satırları 300 ü geçmemeli, geçmesi durumunda cache bellek , netwrok iletişim vs bu gibi durumlardan kaynaklı sıkıntılar çekebilirsiniz.

Dip Not: Bu sayı yıllar öncesindeki testler ile 300 olarak belirlenmiş ve bu sayı sabitlenmiştir.
             Eğer çok iyi bilgisayarlarınız var ise 300 sayısı bence aşılabilir. diye düşünüyorum.

Kolay gelsin.

Çevrimdışı kcak06

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #6 : 14.11.2012, 14:57 »
hesap bakiyesi vermeyenlerin gelmesi o dönem içinde hareket görmesinden kaynaklanıyor ben bu sorunu kendimce söyle çüzdüm kapanış mizanını alıyorum.Kapanış mizanından hesap bakiyesi '0,00' olanları siliyorum ana hesapları siliyorum. daha sonra borcu alacağa alacağı borca kopyalıyorum sonra kapanış fişi ekle diyip kendi kapanış fişimi buraya yapıştırarak oluşturuyorum.