faturada indirim ?

Gönderen Konu: faturada indirim ?  (Okunma sayısı 395 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı zxcvbnmöç

• Logo Uzman Kullanıcı
faturada indirim ?
« : 18.12.2015, 18:15 »
merhaba ,
Satış faturalarında yetki kodlarını kullanıyoruz.Kullanıcıya İndirim yetkisi vermiyorum , fiyatları tanımlı fiyatlardan  girdiriyorum.Yetkilerden Fatura satırlarında indirim satırını kaldırdım.  ama faturada f9 yapıp net indirim bölümünü bir türlü kapatamadım.Buradan indirim yapabiliyorlar.Bu bölümü nasıl kapatabilirim acaba.Yetkilerde bulamadım, yada bunu işlevsiz olmasını nasıl sağlarım.
Teşekkürler.

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
Ynt: faturada indirim ?
« Yanıtla #1 : 18.12.2015, 18:52 »
merhaba bunun için trigger yazılabilir, en temizi bu şekilde bir kayıt eklendiğinde sizi uyarması olacaktır, yok bunu istemiyorsanız trigger ile indirim satırını sildirirsiniz. ama bu durumd bu faturaya gidip değiştir kaydet işlemi yapmak gerekir, bu yüzden mail yada sms gönderimi daha uygun olacaktır.

Çevrimdışı zxcvbnmöç

• Logo Uzman Kullanıcı
« Yanıtla #2 : 19.12.2015, 11:31 »
Merhaba , al taraftaki satırlar ön değer indirim geliyor , bunu ön değer masraf gelmesini sağlayabilir miyiz ? program bunu yapabiliyor mu acaba?

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • admin@artibilisim.com Logo Çözüm Ortağı
« Yanıtla #3 : 19.12.2015, 11:36 »
Fatura Parmetrelerine bakın ama sanmıyorum ,GOPLUS için mümkü değil , Tiger olsa idi LOD ile olabilirdi .

Çevrimdışı zxcvbnmöç

• Logo Uzman Kullanıcı
« Yanıtla #4 : 19.12.2015, 11:42 »
teşekkür ederim.
Kullanıcılarda yetkilerden indirim satırın kaldırdım ama faturada iken alt satıra inince (işaretli yere tutar dan okla alt satıra)  indirim satırı acılıyor.logoya ileteceğim.