Malzeme Hareketleri Raporuna Satış faturalarındaki Ek indirimleri Getirmek...

Gönderen Konu: Malzeme Hareketleri Raporuna Satış faturalarındaki Ek indirimleri Getirmek...  (Okunma sayısı 655 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hafizali

• Logo Uzman Kullanıcı
Malzeme Hareketleri Raporuna Ek indirimleride getirmek istiyorum.. Fakat ürüne 4. indirim eklendiğinde sorun başlıyor...
1. indirim satırını Bu şekilde Aldım:
_SQLINFO("LOGICALREF","LG_043_01_STLINE","LINETYPE=2 AND PARENTLNREF='"+STR(R10.logicalRef)+"'")
2. indirim satırını Bu şekilde Aldım:
_SQLINFO("AVG(LOGICALREF)","LG_043_01_STLINE","LINETYPE=2 AND PARENTLNREF='"+STR(R10.logicalRef)+"'")
3. indirim satırını Bu şekilde Aldım:
_SQLINFO("MAX(LOGICALREF)","LG_043_01_STLINE","LINETYPE=2 AND PARENTLNREF='"+STR(R10.logicalRef)+"'")

Daha sonra Bu LOGICALREF'lerden DISCPER ve TOTAL alanlarını çekip rapora ekliyorum..
Esasında 2. İndirim Satırını Çekmek için AVG kullanmak çok sağlıklı değil ama bunları sıra vadi şeklinde nasıl alabilirim.. Esasında Firma 2 indirimden fazla kullanmasa sıkıntı olmayacak ama işte yapacak bişey yok... ;D ;D ;D

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • admin@artibilisim.com Logo Çözüm Ortağı
çok saçma olmuş :) , bence STLINE ları içi içe join yapıp çekebilirsin .

Çevrimdışı Teknik21

• Logo Kullanıcısı
  • **
AVG(LOGICALREF)   neyi amaçladın..? Algılamada çok zorlandım..

MAX bilgisini sormuyorum zaten.!

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Uzmanı
Rastgele indirim :) , rastgele indirimmi olur yahu :)

Çevrimdışı hafizali

• Logo Uzman Kullanıcı
Birol Hocam iç içe join derkene biraz daha açmamız mümkün mü???

Çevrimdışı hafizali

• Logo Uzman Kullanıcı
teknik21 Kardeşim ben şu haliyle raporu alabiliyorum zaten. Firma 3 indirim den fazla indirim yapmaz ise sıkıntı yok....

Çevrimdışı hafizali

• Logo Uzman Kullanıcı
Yav demin beri yazdıklarınızı okuyorum sormasamıydım acaba diyede düşünmüyor değilim...

Çevrimdışı hafizali

• Logo Uzman Kullanıcı
AVG(LOGICALREF)   neyi amaçladın..? Algılamada çok zorlandım..

MAX bilgisini sormuyorum zaten.!

Firma 3 indirim Yaparsa Normal logicalreften 1. indirimi max ile 3. inidirimi avg ile de 2. indirimi çektim...
luvlar sadece bu 3 satırdan ibaret değil ben sadece temel mantığı sorgulamak için yazdım bu 3 satırı size... Tüm logo destek üyeleri sizler kadar başarılı olmaya bilir kardeş...

Çevrimdışı Teknik21

• Logo Kullanıcısı
  • **
Sanırım burda eksik bişey var..Soru sordun bizde ne diye  karşı soru sorduk..

Ayrıca hayatımda hiç _SQLINFO  işine girmedim.Ama merak ettiğimden algılayamadım dedim.

AVG(LOGICALREF)  STLINE satırdaki  LOGICALREF bildiğim kadarıyla   ID kolonuna denk geliyor..Bunun ortalaması  senin ne gibi işini görüyor..?

Sen ben demeden neden olduğunu sırf ögrenmek için sordum..Kafam basmadı açıkçası  birde arada girdiğimiz bir sitede "Tüm logo destek üyeleri sizler kadar başarılı olmaya bilir kardeş..."  anlayamadım.Sen üye isen biz neyiz.?

Kimse sana şöle yap demedi nasıl böle yaptın da becerdin bu işi dedik..! Ben 6 aydır  Bu programla ilgileniyorum , sadece hobi amaçlı  yazıyorum..Ama görüyorum ki, bizim adımıza karar bile vermişsin..SQLINFO  hiç kod yazmamış biri için başarılı bile demişsin..

Çevrimdışı hafizali

• Logo Uzman Kullanıcı
Sanırım burda eksik bişey var..Soru sordun bizde ne diye  karşı soru sorduk..

Ayrıca hayatımda hiç _SQLINFO  işine girmedim.Ama merak ettiğimden algılayamadım dedim.

AVG(LOGICALREF)  STLINE satırdaki  LOGICALREF bildiğim kadarıyla   ID kolonuna denk geliyor..Bunun ortalaması  senin ne gibi işini görüyor..?

Sen ben demeden neden olduğunu sırf ögrenmek için sordum..Kafam basmadı açıkçası  birde arada girdiğimiz bir sitede "Tüm logo destek üyeleri sizler kadar başarılı olmaya bilir kardeş..."  anlayamadım.Sen üye isen biz neyiz.?

Kimse sana şöle yap demedi nasıl böle yaptın da becerdin bu işi dedik..! Ben 6 aydır  Bu programla ilgileniyorum , sadece hobi amaçlı  yazıyorum..Ama görüyorum ki, bizim adımıza karar bile vermişsin..SQLINFO  hiç kod yazmamış biri için başarılı bile demişsin..

Oda bizim Hatamız olmuş kardeşim kusura bakma... Ben sizin yazınızdan mantığını anlayamadım deyince küçümseyerek konuştuğunuzu anladım... BEnde sizi yanlış anlamışım kusura bakmayın tekrar...

Çevrimdışı hafizali

• Logo Uzman Kullanıcı
Vatandaş 3 kalem indirim yapıyorsa benim bu şekilde yazdığım kodlar işimi görüyor... Basitle yazılmış bir belki hatalı sonuç verebilir.. Ama faturayla beraber indirim satırlarını girdikleri için şimdilik işimi görüyor...

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Uzmanı
Aynı mantıkla ilk ref=1.indiirm , ilk ref+1 =2. İndirim vs. olabilir ama ben olsam kaç indirim satırı varsa o kdr STLİNE lari alias ile birbirine bağlardım .

Yada bi fonksiyon ile verdin refin indirimi alabilcek şekilde yazılabilir :

Çevrimdışı hafizali

• Logo Uzman Kullanıcı
Aynı mantıkla ilk ref=1.indiirm , ilk ref+1 =2. İndirim vs. olabilir ama ben olsam kaç indirim satırı varsa o kdr STLİNE lari alias ile birbirine bağlardım .

Yada bi fonksiyon ile verdin refin indirimi alabilcek şekilde yazılabilir :
+1 olayı sıkıntı ilk zaten o ref+1 olayı ile gittim... 2 kalem indirim olsa hiç sıkıntı yok 3. ve 4. indirimlerde sorun oluşturabilir... STLINE ları birbirine bağlamak onu kafamda canlandıramadım...

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Uzmanı
STLİNE ile invoice kontrol edip faturaya ait kaç satır varsa , ref kontrolü buna gore yapılmalı , diğer yol STLİNE A , STLİNE B , STLİNE C VS.

Çevrimdışı hafizali

• Logo Uzman Kullanıcı
STLINE Tablosunda ki STFICHELNNO INVOICELNNO  alanlarından mı bahsediyorsun Birol Hocam...