Malzeme fiyatı değiştirme yetkisi

Gönderen Konu: Malzeme fiyatı değiştirme yetkisi  (Okunma sayısı 329 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cilimpuli

• Yeni Kullanıcı
  • *
Malzeme fiyatı değiştirme yetkisi
« : 22.05.2019, 10:00 »
Go3 versiyon 2.57 kullanıyoruz. Ek kullanıcı paketi aldık ve yeni kullanıcılar için yetkilendirme yapıyorum. Ayarları tamamladım fakat satış faturalarında stokların fiyatlarına dokundurtmadı. Sistem satış fiyat kartındaki fiyatı çekiyor ve manuel girişe izin vermiyor. Dün bütün gün bu yetkinin neyle alakalı olduğunu aradım. Bütün yetkilendirme başlıklarını önce - sonra + yaptım teker teker ki hangi ana başlık altında bu yetki mevcut diye. En son tüm başlıklar yeşil + oldu ama hala fiyat girelemiyordu. Yani tüm yetkiler açık ama fiyat yazmaya izin vermiyor. Sağ tık ile firmada tam yetki ver diyene kadar girdirtmedi. Tam yetki verdik, fiyat yazılıyor. Sonra teker teker yetkileri kapattım. Sadece stok ta seç ve fatura da kayıt türü ve ekle açık kaldı artık, hepsini kapattım yetkilerin ama saydığım 3 yetki açıkken bile manuel fiyat girişine izin verdi. Yani anladığım kadarı ile yetki ayarları ile uygulama arasında bir körlük var. Biz orda yetki seçiyoruz ama bi kısmı herhalde etki etmiyor. Yani tüm yetkileri açık adam fiyat giremiyor ta ki tam yetki ver diyene kadar. Tam yetki ver demekle tüm yetkileri + ya çevirmek arasında bence bir fark yok ama demekki var ki manuel fiyat girişi anca böyle açıldı. Bu konuda fikri veya yorumu olan varmıdır acaba. Yetkiler ile tekrar boğuşmadan önce danışmak istedim.

Çevrimdışı zxcvbnmöç

• Logo Uzman Kullanıcı
Ynt: Malzeme fiyatı değiştirme yetkisi
« Yanıtla #1 : 22.05.2019, 10:12 »
Merhaba,
işlem yetkilerinde ,
Genel tanımlar / birim fiyat girişi, sadece listeden seçilerek yapılsın
seçeneği var . Onu denediniz mi ?

Çevrimdışı cilimpuli

• Yeni Kullanıcı
  • *
Ynt: Malzeme fiyatı değiştirme yetkisi
« Yanıtla #2 : 22.05.2019, 10:25 »
Abi yemin ediyorum elini öpmek istiyorum ya  ;D Tüm yetkilerin yeşil olması hepsinin açık olduğunu göstermiyor demekki. Yetkinin adı sadece listeden yapılsın. Tabi bunu yeşil yapınca sadece listeden yapılsın demek oluyor, dolayısı ile kırmızı olması lazım. Yani tüm yetkileri yeşil yapmak her şeyi açmak değil, bazı şeyleride kısıtlamak demek oluyormuş. Çok teşekkür ederim, çok minnettarım size.