Yıl Sonu Hesap Devirlerinin Muhasebe Kodlarında Görünmemesi

Gönderen Konu: Yıl Sonu Hesap Devirlerinin Muhasebe Kodlarında Görünmemesi  (Okunma sayısı 1273 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı clawuz

• Yeni Kullanıcı
  • *
Merhaba,
Logo Go Plus kullanıcısyım ve yıl sonu hesap devilerini manuel olarak açılış fişinden bu yıla işledim fakat finans bölümünde hesaplar tutarken muhasebe kodları bölümünde hesaplar gözükmüyor. Yani devirler muhasebeleşmemiş gözüküyor.
Bunun nedeni nedir nasıl çözümleyebilirim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Teşekkürler.

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
Merhaba,

Şimdi Finanstaki açılışlar muhasebeleşmiş olsa, bununla birlikte muhasebe açılış fişinizde var bu durumda ne olur sizce :)

Açılış rakamları 2 ye katlamaz mı?

Bu yüzden açılış fişleri muhasebeleştirilmez.

Koaly gelsin.

Çevrimdışı clawuz

• Yeni Kullanıcı
  • *
Tamam söylediğinizde mutabıkız doğrudur fakat benim anlatmak istediğim devirleri açılış fişinden manuel olarak işlediğim halde muhasebe kodlarında devir rakamlarının gözükmemesi ve finansla muhasebe kodlarının birbirini tutmaması.
bununiçin nasıl bir çözüm bulabiliriz.
Tşk.

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
Merhaba,

bende şunu anlatmaya çalışıyorum, daha önceki yazdığım sebeplerden dolayı açılış işlemlerini muhasebeleştirme işlemini logo da yapamazsınız. Gidip muhasebeye manuel açılış fişi açabilirsiniz ancak.

Çevrimdışı clawuz

• Yeni Kullanıcı
  • *
Cevabınız için teşekkür ederim.

Şunu sorayım o zaman finansla muhasebe kodlarının birbirini tutması için, yıl sonu hesap devirlerini muhasebe kodlarında görebilmek adına ne yapmam gerekir. Nasıl bir yol izlemeliyim?

Yani muhasebe kodlarında devir rakamlarının gözükmesi için ne yapmalıyım.?

Benim yaptığım sizce yanlış mı. manuel olarak girmek hatamıdır?

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
Merhaba,

Logo'da devir işlemleri şu şekilde olur.

devir işlemlerini yaptığınızda (modül modül yapılabilir) tüm modüllerin devir işlemi yapılmış olur.
Muhasebe devir işlemi otomatik olarak bir sonraki dönemin açılış fişini zaten oluşturacaktır.
Kapanış fişini elle kesebilirsiniz.

Eğer bu şekilde yapılamdı ise manuel elle giriş yapmak zorundasınız.

Çevrimdışı hecatomb

• Yeni Kullanıcı
  • *
Arkadaşlar merhabalar;
Nereye yazacağımı bilemedim ama bir sorunum var, eğer yardımcı olursanız çok memnun olurum.
Çalıştığım firmada Goplus var ve daha önce çalıştığım firmada böyle bir uygulama olmadığı için rahatlıkla devir yapıyordum, ancak burada bir sorunum oldu. Muhasebeci arkadaş Önce devir edelim ama bakiyeler gelmesin dedi irsaliye ve fatura kesmeye devam ederiz dedi. Sonradan 2014 e ait gelen faturaları 2014 e işlemeye devam ederiz. Bu faturaların ardı kesilince artık rahatlıkla elimizdeki yılı 2015 firmasının üstüne aktarırız dedi, Ben de devir esnasında Devredilecek Bölümlerden Muhasebe ve Cari bölümlerini kaldırarak Kopyalama yöntemiyle devir yaptım. Şimdi arkadaş diyor ki 2014 deki Muhasebe Hesap Planlarındaki bakiyeler gitmiş. Böyle bir durumda ne yapabilirim. Logo Eski firmadaki verilere Kapanış fişi mi oluşturmuştur acaba.? Eğer öyleyse nasıl düzeltebilirim?
Yardımcı olabilir misiniz?

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • admin@artibilisim.com Logo Çözüm Ortağı
Veritabanından incele kayıtlar varmı,yoksa eski yedekden tekrar insert etmek gerekir ama bu işi seni aşabilir .

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
Arkadaşlar merhabalar;
Nereye yazacağımı bilemedim ama bir sorunum var, eğer yardımcı olursanız çok memnun olurum.
Çalıştığım firmada Goplus var ve daha önce çalıştığım firmada böyle bir uygulama olmadığı için rahatlıkla devir yapıyordum, ancak burada bir sorunum oldu. Muhasebeci arkadaş Önce devir edelim ama bakiyeler gelmesin dedi irsaliye ve fatura kesmeye devam ederiz dedi. Sonradan 2014 e ait gelen faturaları 2014 e işlemeye devam ederiz. Bu faturaların ardı kesilince artık rahatlıkla elimizdeki yılı 2015 firmasının üstüne aktarırız dedi, Ben de devir esnasında Devredilecek Bölümlerden Muhasebe ve Cari bölümlerini kaldırarak Kopyalama yöntemiyle devir yaptım. Şimdi arkadaş diyor ki 2014 deki Muhasebe Hesap Planlarındaki bakiyeler gitmiş. Böyle bir durumda ne yapabilirim. Logo Eski firmadaki verilere Kapanış fişi mi oluşturmuştur acaba.? Eğer öyleyse nasıl düzeltebilirim?
Yardımcı olabilir misiniz?

Merhaba,

2014 için kapanış fişi oluşmuş bunu silerseniz gelecektir bütün bilgiler