lks 1.55 versiyon

Gönderen Konu: lks 1.55 versiyon  (Okunma sayısı 2090 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nasri

• Yeni Kullanıcı
  • *
lks 1.55 versiyon
« : 01.12.2007, 10:53 »
 Merhaba arkadaşlar elimden lksinin 1.55 versiyonu var gecen gün lks go upgare pakaetini aldım nasıl yükseltebilirim bilgi verirseniz sevinirim tşk ederimm(açıklamaları olursa iyi olur)

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
lks 1.55 versiyon
« Yanıtla #1 : 01.12.2007, 11:10 »
Merhaba ,

Konu hakkında deneyimim olmadı , fakat hızlı ve sağlam bir cevap verebileceğim için yazıyorum.Daha kısa bir yolu da olabilir.

Önce LKS2 nin EXE ve MDF , LDF lerin yedeğini alın..DB nin mutlaka BCK yedeği alınmalı...

1.55 den sırası ile 1.60 daha sonra 1.70 e geçiş yapın...
Datayı her geçişden sonra Toplu Firma Güncelleme ile versiyona adapte edin.
LKS2 1.70 versiyonuna denk GO paketi yada 1.70 den sonra ki bir GO yu farklı bir Klasöre kurun.Robotdan şifrenizi alın.
Kull artırımı + Ek paketler var ise onları da yükleyiniz ve şifrelerini alınız..

GO nun LG_Config ayarlarını LKS2 deki gibi yineleyin.
GO nun WSETUP ına GO nun Path ini verin..
GO SYS den Toplu firma güncelleme çalıştırın.

Versiyon değişimi sonrası , Yetkileri kontrol edin , Rapor ve dizaynları kontrol edin...gerekirse düzeltmeleri yapın...

Sorun çıkacağını düşünmüyorum , ama elinizde ki GO nun sonversiyon olamama ihtimaline karşı...

GO nun son versiyonunu ftp://download.logo.com.tr dan indirmelisiniz...

Go yu son versiyona geçirin ve datayı güncelleyin...

LKS2 deki kullanıcı sayınız daha sonra ek paket ile artırıldı ise , GO paketinin Kullanıcı sayısında problem yaşamamanız için gerekli araştırmalırı yapınız...

NOT : Logo Sistem Uzmanı değilseniz , yukarıdaki işlemlerden sadece YEDEK olayını yapınız...Versiyon+Ürün değişimi çin Bayiniz ile görüşünüz...

kolay gelsin , iyi çalışmalar...

Çevrimdışı cirkin

• Yeni Kullanıcı
  • *
Ynt: lks 1.55 versiyon
« Yanıtla #2 : 31.12.2007, 09:17 »
Arkadaşlar Hepinizin Yeni yılını kutlarım ve siteyi geç bulup üzülenlerdenim..neyse..
LKS2 1.55.04 versiyonu yüklü bir Pc nin verilerini başka bir Pc ye attıktan sonra "veritabanınızı güncelleyiniz" hata mesajı alıyorum.veritabanı nasıl güncellenir? ve yüklediğim yine LKS2 v1.55 fakat 1.55.02 ..Tahmin ediyorum .02 den kaynaklarınıyor .04 versiyonunu nerden bulurum..Tşk.ederim..

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
lks 1.55 versiyon
« Yanıtla #3 : 31.12.2007, 09:28 »
ftp://download.logo.com.tr da kobi setleri kasörünün içerisinde bulabilirsiniz...

size tavsiye , 1.55.02 den sırası ile 1.60 , 1.65 , 1.70 , 1.71 şeklinde versiyon değişimleri yapmanız ...
1.60 a geçiş yaptıkdan sonra güncelleme işlemi tek tuş ile yapalabilmekte..."Firma üzerinde iken "TOPLU Firma güncelle" diyebilirsiniz...

Direkt son versiyona (1.71) geçiş yapmanızı tavsiye etmem...

kolay gelsin , iyi çalışmalar...

Çevrimdışı cirkin

• Yeni Kullanıcı
  • *
lks 1.55 versiyon
« Yanıtla #4 : 31.12.2007, 10:50 »
ilginiz için çok tşk ederim..Yalnız versiyon geçişleri sonucu lks2 ye girişte "veritanınızı güncelleyin" gibi bir hata mesajı ile karşılaşmam değil mi?çünkü başka Pc de denemelerimde hep bu sorun oldu.

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
lks 1.55 versiyon
« Yanıtla #5 : 31.12.2007, 12:37 »
LKSSYS den "Toplu Firma Güncelleme" yaparsanız , sorun çıkmaz...