LKS 2 1,30 Versiyonundan Değişim İçin Yardım

Gönderen Konu: LKS 2 1,30 Versiyonundan Değişim İçin Yardım  (Okunma sayısı 1258 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ptahba

• Yeni Kullanıcı
  • *
Merhaba arkadaşlar,

İşyerimde lisanslı LKS2 ve laptopta yine lisanslı LKS2 muhasebe paketini kullanıyorum. 2005 yılında ytl geçişi ile birlikte satın aldım. Versiyonu 1,30 bunu nasıl yasak etmeliyim, yani 1,30'dan 1,7xx versiyonuna direkt yasak edebilirmiyim? Verilerimi etkilermi? İyi bir yedek için vyotonet.exe yeterli değil sanırım ne yapmalıyım. Tekrar şifre vs. istermi?

Çok soru oldu kusura bakmayın lütfen. Logo destek masası (destek sözleşmem olmadığından) yardımcı olmuyor. Teşekkürler...

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
« Yanıtla #1 : 14.01.2008, 14:20 »
2 GB ın üstündeki veri tabanları için VTYONET yetersiz kalabilir...

işlemlere başlamadan önce YEDEK almalısınız...(MSSQL,MSSQL2000)

LOGO BAYİ lerinden destek almanız daha uygun olur , ama kendiniz yapmak isterseniz...BÜYÜK HARFLER ile yazılı olan bilgileri site içerisinde aratarak , gerekli bilgileri edinmeniz gerekir...

ftp adresinden ilgili ara versiyonları indirip sırası ile verdeg yapılması gerekir...
Versiyon değişimleri şifre istemez...

"VERSİYON DEĞİŞİMİ" şeklinde sitede arama yaparsanız bir çok konu bulabilirsiniz...işlemlerin nasıl yapıldığına ilişkin.

Çevrimdışı ptahba

• Yeni Kullanıcı
  • *
Ynt: LKS 2 1,30 Versiyonundan Değişim İçin Yardım
« Yanıtla #2 : 14.01.2008, 14:25 »
yanıtınız için çok teşekkürler. LKSDB dosyası yaklaşık 1,3 gb. boyutlarında bu durumda 2'ye kadar yolu var sanırım. Versiyon değişimi yaparken sıralı yapmam gerektiğini yazmışsınız ama logo'nun ftp sinde 1,6xx gibi başlıyor diğer versiyonları nasıl bulabilirim?

İlginiz için çok teşekkür ederim...

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
« Yanıtla #3 : 14.01.2008, 15:06 »
DB boyutunuz , Versiyon değişimine engel teşkil etmeyecektir.

Böyle bir durumda ; Karşınızda 2 seçenek var...

1    İlgili Logo bayisini arayıp versiyon değişimlerini onlara yaptırtmak..
2    Logo nun inisiyatifine güvenip 1.6XX versiyonları ile versiyon değişimine başlamak...

inisiyatifden kasıt şudur : Logo çok eski versiyonları FTP de bulundurmuyor ise ; yüksek ihtimal FTP deki en alt versiyona geçiş yapılabilir...(Teknik olarak ço büyük bir problem çıkmaz, ama DATANIZ bu öngörüye uygun davranmayabilir...)

Fakat versiyon değişimlerinde sorunlar DATADAN DATAYA farklılık gösterebilir , bir kullanıcıda oluşan problem başka bir kullanıcıda oluşmayabilir...Bu tamamen DATA ya bağlıdır...dolayısı ile Programı çok teknik kullanmamış olan DATA larda zaman zaman EN üst versiyona geçiş yapılsa bile sorun çıkmayabilir....

En sağlıklı yol nedir diye soracak olursanız , Versiyon değişimini SIRASI ile olmak kaydıyla  LOGO BAYİSİNE yaptırmanızdır...

Eski versiyonlarını LOGO BAYİLERİ veya LOGO MERKEZ haricinde intenet ortamında bulamazsınız...

Kolay gelsin , iyi çalışmalar...

Çevrimdışı ptahba

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #4 : 14.01.2008, 15:20 »
ilginiz için çok teşekkür ederim. Bir bilenin sözünü dinleyerek ürünü satın almış olduğum bayi kanalı ile değişimleri yaptırtmaya karar verdim. Umarım sorun çıkmaz. Çok teşekkürler...

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #5 : 16.01.2008, 13:30 »
EN sağlıklısı olmuş :)