Logo Go 1.75.00 versiyon değişim dökümanı

Gönderen Konu: Logo Go 1.75.00 versiyon değişim dökümanı  (Okunma sayısı 1964 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı abriki

• Yeni Kullanıcı
  • *

Çevrimdışı Koray Ü.

• Uzman Kullanıcı
  • Logo Uzmanı
Ynt: Logo Go 1.75.00 versiyon değişim dökümanı
« Yanıtla #1 : 09.04.2008, 11:02 »
değişiklikler heyecan verici gözüküyor...

peki ne zaman çıkacakmış bu versiyon?

(bu arada sizin aslında bir LBS çalışanı olduğunuza inanmaya başlıyorum. bu 2 oldu, versiyon çıkmadan dökümanını yayınlıyorsunuz...  ;D)

Çevrimdışı abriki

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #2 : 09.04.2008, 11:59 »
Merhaba;

10.04.2008 tarihinde çıkması planlanıyor.

Çevrimdışı netcom021

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #3 : 09.04.2008, 11:59 »
(bu arada sizin aslında bir LBS çalışanı olduğunuza inanmaya başlıyorum. bu 2 oldu, versiyon çıkmadan dökümanını yayınlıyorsunuz...  ;D)

Ben de başka bir şey söyleyeyim. Yavuklusu LBS de çalışıyor olabilir. Parklarda elele dolaşırken belki ortak konuları LBS den bahsediyorlardır.  ;D

60 madde sıraladıklarına göre bu yaptıkları ve geri çektikleri sürümün hatalarını telafi etmeye çalışmışlar herhalde.

Gözüme çarpan LGSETUP ın tarihe karışması, Bir de tüm demo ürünlerini aynı anda çalıştırabilsek bayiler için çok iyi olacak.

2 nolu madde güzel bir şeye benziyor. Veri içeri dışarı yapmadan firmalar arası transfer kulağa hoş geliyor.
 5 nolu madde güzel olmuş. Önceden malzeme browserini açmamız gerekiyordu.
 56 nolu maddede ben de bir bildirimde bulunmuştum umarım o düzelmiştir. 
Normal hesaplamada 100/20/1.18 =4.23728 çıkarken , faturanın içindeki + - ile çıkan hesaplama kısmında 100/20/1.18 100/16.949 =5.90 şeklinde çıkmaktaydı.
 bu belki basit bir şey gibi görünebilir. ama benim gibi numeric key pad i 5 parmak kullanan için hız demekti.

Şimdilik gözüme çarpanlar bunlar.

İyi çalışmalar.

(KY)

Çevrimdışı ARSLAN_Aslan

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • yazilimyeri.com
« Yanıtla #4 : 09.04.2008, 13:45 »
LGSETUP  KALDIRILMASI İYİ OLURMU BİLMİYORUM.

BENDE İKİ AYRI PROGRAM İKİ AYRI DATABASE VAR. BENİM İÇİN SÜPRİZ ŞEYLER ÇIKARMI MERAK EDİYORUM.

ŞİMDİ YAPTIĞIM KÜÇÜK YAZILIM İLE LGSETUP YAPTIM KENDİME. TİGER BUTANLARIDA VAR. KULLANICI FARKINA VARMADAN TİGER TIKLADIĞINDA REGEDİT DEĞİŞİYOR. PROGRAM AÇILIYOR. VERSİYON DEĞİŞİM SONRASI TERMİNAL TERMİNAL GEZMİYORUM. PROGRAM INI DOSYASINDAN BİLGİ OKUNDUĞUNDAN SORUN YAŞAMIYORUM.

Çevrimdışı netcom021

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #5 : 09.04.2008, 15:19 »
ŞİMDİ YAPTIĞIM KÜÇÜK YAZILIM İLE LGSETUP YAPTIM KENDİME.
Ben de diyordum bir program yazayım ekranda logo nun bütün ürünleri görünsün. Hangi ürünü çalıştırmak istersem o ürüne gelip entere basayım.  O ürünle ilgili registry kaydını düzeltsin. Sonra programı açsın. Diyorum diyorum ama bir türlü başlayamadım.
  Teknik serviste çok önemli oluyor. Adamın biri telefon açıyor. Dalıyorsun bakıyorsun program açılmıyor. Sonra aklına geliyor "ben diğer programdaydım. dur bunun lgsetup ını buna göre ayarlıyayım." diyorsun.
  Logo niye acaba böyle bir şeye gerek duymuş?
Farklı sürüm olmadan aynı anda iki programı çalışmıyor.

İyi çalışmalar.

(KY)

Çevrimdışı ARSLAN_Aslan

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • yazilimyeri.com
« Yanıtla #6 : 09.04.2008, 15:40 »
Benim Logonun işine akılım sarmıyor. :)

Logo prgorama her açılışta bak sen buraya kurulusun, Data yolunda bu. şeklinde her açılışta kendi kendini bilgilendiriyor. :)

Mikroya değinmeden geçemiyecem, Firma kodu seçiminde bir tuş ile database farklı seçebiliyorsun, farklı Sql serverde açılmış firmayıda seçe biliyorsun.

Çevrimdışı netcom021

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #7 : 07.05.2008, 16:10 »
Merhaba,
Üst mesajlarda değinmiştim. 1.75.0.0 versiyonunda hesap makinası ile ilgili hata düzeltilmiş.
Fiş içinden f10 ile malzeme browserine ulaşarak bir den fazla malzemeyi seçme özelliği çalışıyor. Ama eskisinde olduğu gibi malzemeleri seçip sonra fişe taşımıyoruz. (eskisinde olduğu gibi öyle yaptım. :)) Meğer malzemeleri seçtikten sonra seç butonuna basmamız yetiyormuş.
LGSETUP larım yerinde duruyor.

Kolay gelsin.

(KY)

Çevrimdışı ARSLAN_Aslan

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • yazilimyeri.com
« Yanıtla #8 : 07.05.2008, 17:10 »
bEN TİGER 1.75.01 KURDUM LGSETUP.EXE SİLİNDİ.

Çevrimdışı beta3

• LOGO Bayi
  • Logo Kullanıcısı Pro
Ynt: Logo Go 1.75.00 versiyon malz özel kodları hak
« Yanıtla #9 : 08.05.2008, 09:10 »
1.75 tiger2 versiyonunda eklenen malzeme 2.3.4.5 inci  özel kodları raporlarda bile işe yaramıyor daha eski girdigim kodları bile bozuyor
filtre ekranında özel kod.2,3,4veye özel kod 5 e göre seçemiyorum ve logoya sordum daha ilerki setlerde onlarla ilgili iyileştirme yapacaklarmış
kolay gelsin

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
Ynt: Logo Go 1.75.00 versiyon malz özel kodları hak
« Yanıtla #10 : 08.05.2008, 10:21 »
1.75 tiger2 versiyonunda eklenen malzeme 2.3.4.5 inci  özel kodları raporlarda bile işe yaramıyor daha eski girdigim kodları bile bozuyor
filtre ekranında özel kod.2,3,4veye özel kod 5 e göre seçemiyorum ve logoya sordum daha ilerki setlerde onlarla ilgili iyileştirme yapacaklarmış
kolay gelsin

:o ??? :'( :-\ >:( :o