Bi fikrim geldi :) Kod Arşivi

Gönderen Konu: Bi fikrim geldi :) Kod Arşivi  (Okunma sayısı 2044 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadirozgul80

• Yeni Kullanıcı
  • *
« : 25.02.2008, 13:57 »
Merhaba,

Sitenize bir öneri daha benden. Excelde yazılmış Visual Basic Formülizasyon için yapılmış kod arşivleri var. Eğer sizde sql için logonun veri tabanına uygun bu tarz arşivler yaparsanız "siz gerçekten süpersiniz" denir ve rating çoşar derim.

İyi çalışmalar...

Çevrimdışı mymecaz

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • Everything Will Be On The Nett...
Ynt: Bi fikrim geldi :) Kod Arşivi
« Yanıtla #1 : 25.02.2008, 14:01 »
VB projelerini tek isteyen ben değilmişim :)

Çevrimdışı asmin80

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #2 : 05.08.2008, 10:16 »
Evet bencede olabilir hatta olsa süper olur. Maksat nasılsa yardımlaşma öle değilmi.

Çevrimdışı Selcuk

• LOGO Bayi
  • Logo Kullanıcısı Pro
« Yanıtla #3 : 28.02.2009, 17:24 »
Bence de çok olumlu bir fikir ..

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #4 : 01.03.2009, 23:21 »
Merhaba,

Bununla ilgili daha önceden bir çalışmamız oldu. Açık kod yazılımcılığı şeklindeydi fakat çok fazla talep olmadığı için uygulamayı iptal ettik. birde bu paylaşımların kötü amaçlı olarak kullanılacağı düşünülerek katılımcıları kontrol etmek gerekiyor.

Fakat böyle bir oluşuma tekrardan girilebilir. (talebe bağlı olarak)

Kolay gelsin.

Çevrimdışı kadirozgul80

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #5 : 03.03.2009, 17:23 »
merhaba,
bu konuda sitede bir bölüm açılabilir ve herkes elindeki kodları buraya yazabilir. Bende amator bir kullanıcıyım. Kodları yazan arkadaşlarda rapor adı, raporun ne işe yaradığı ve kodlarını yazarsa bu işte başarıya ulaşır. Hatta bu kodlar exe dosyasına çevirilebilir.

Her kodun altına da "Bu sitedeki yazılar paylaşım ve bilgilendirme amaçlıdır. Önerilen çözümleri uygulamak tamamen sizin sorumluluğunuzdadır. Unutmayın yapılacak hatalı bir işlem, geri dönülemez veri kayıplarına yol açabilir." notunu yazdım mı bu iş tamamdır.

İyi çalışmalar...

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
« Yanıtla #6 : 03.03.2009, 18:32 »
VBA ile gerçekleştirdiğim bir projem var , hatta alt yapısını bu site ve diğer sitelerde takıldığım yerlerde araştırmalar yaparak oluşturdum.
1 haftadan daha fazla süre zaman harcadım bu çalışma için...Ayrıca daha önceki projelerimde kullandığım kodlar ile birleştirmeler yaptım ortaya çok güzel bir uygulama çıktı...

ne işe yarıyor bu uygulama , belirli bir tarihden sonra firmanın yüklendiği ÇEK ve SENET Risklerinin toplamını gösterdiği gibi verileri detaylı olarak listeliyor...diğer excel yetenekeleri de kullanılarak ÇEK ve SENETLERİN her türlü pozisyonunu görebiliyorsunuz dolayısı ile KASA veya banka ile ilgili planlamalarınızı daha iyi yapmanızı sağlayabilir...uygulamayı vakit buldukça daha ileriye taşıyacağım...

uygulamanın en baba tarafı....Veritabanı veya firma numarası kod içinde statik değil , SETUP user formundan Server IP ve Database , firma no girebiliyorsunuz...

Bence kod arşivi mükemmel bir fikir , eğer açılır ise uygulamamı beğenilerinize sunabilirim...

kolay gelsin , iyi çalışmalar...

« Son Düzenleme: 05.03.2009, 17:21 Gönderen: LsuErsoy »

Çevrimdışı kadirozgul80

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #7 : 04.03.2009, 09:41 »
merhaba,

Site yönetimi talep olduğu taktirde bu işin gerçekleştirilebileceğini yazdı. Site üyelerinin bu durumda talepkar olmasında fayda var bence. Bu konuda üyelerden destek gelmeli ki bu konu hayata geçirilsin.

Çevrimdışı kadirozgul80

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #8 : 04.03.2009, 09:44 »
merhaba,
Bu konu da bir öneri de daha bulunmak istiyorum. Her programın her modülü için bir proje ekibi oluşturabiliriz. Bu ekiplere başkanlığına da üstadlardan koyduk mu bi işin değme keyfine :)

Valla bu fikir bayağı geliştirilebilir. Bu konu elbetteki bu işi profesyonel olarak yapan kişi veya kurumların ekmeğine mani olmayacak düzeyde kalmalı.

İyi çalışmalar...

Çevrimdışı zamzam

• Logo Kullanıcısı Pro
« Yanıtla #9 : 04.03.2009, 12:10 »
 Merhabalar.
 konu 25.02.2009 tarihinde açılmış ve olumlu tepkiler almış olmasına rağmen bir gelişme bir atılım olacakmı diye açıldığı günden beri bekliyorum ama gelişme yok. İcraata geçsekmi sizce?