logo kalitesi

Gönderen Konu: logo kalitesi  (Okunma sayısı 1074 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı muhasip

• Yeni Kullanıcı
  • *
logo kalitesi
« : 05.08.2007, 12:09 »
merhaba arkadaşlar
logo nun kalitesini biliyoruz tahminime piyasanın en az %80 i de logo kullanıyor. forumlara fazla bakamadım ama göründüğü kadarı ile sorunu olan arkadaşlarımız bayağı var. öğrenmek istediğim bu sorunlar kullanıcı veya logonun kurulu olduğu bilgisayarlamı ilgili yoksa programın kendinden kaynaklanan sorunlar varmı

Çevrimdışı bimtek

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
logo kalitesi
« Yanıtla #1 : 06.08.2007, 11:28 »
Slm;
Bence 2 tarafli bu hatalar. Cunku kullanicilar logoyu tam olarak kullanmayi bilmiyor. Bilmedikleri içinde hatali denebiliyor veya yalnis bir islem yaptiklarindan dolayi ayrica bilgisayarlarin teknik donanimlarindan dolayida kaynaklanabiliyor. Tabi Logodada bazi versiyon degisimlerinde de hatalar olabiliyor. Ama hatada farkedildikten sonra hemen gidrilmeye calisiliyor. Burda bana gore kullanicilara dusen ver. guncellemelerini her zaman takip etmeleridir.
Bu benim dusuncem tabiki.
Hatasiz kul olmas

Çevrimdışı Mustafa Bal

• Administrator
  • Yeni Kullanıcı
Ynt: logo kalitesi
« Yanıtla #2 : 06.08.2007, 13:20 »
Forum incelendiği zaman da görüleceği gibi soruların önemli bir kısmı LOGO programlarını kullanımı, veritabanı ile alakalı son kullanıcıyı fazla ilgilendirmeyen, özel rapor istekleri ile alakalı sorulardan oluşmakta. Zaman zaman Logo ile alakalı versiyon hataları da bulunmakla beraber bu hatalar hızlı bir şekilde giderilmektedir. Bu gibi hataların oluşması bu yazılım sektöründe normaldir. Önemli olan bu hataların erken bir şekilde fark edilerek, düzeltilmesidir ki LOGO bu konuda oldukça başarılıdır. Bu tip hatalar ile karşılaşanlar genellikle eski versiyon LOGO programlarını kullanan firmalardır. Versiyon güncellemeleri ile bu hatalar giderilmektedir.

Bu forumu aktif olarak kullanan kişilerin çoğunluğunu LOGO Bayisi, Çözüm Ortağı olan firmaların personelleri olması ve bu kişilerin programın detayı ile ilgilenmesi de forumdaki soru sayısının çokluğunun bir nedenidir. Ayrıca Türkiye'de özellikle kurumsallaşamayan KOBİ'lerde görülen bir kişiye mesleği dışında işler yaptırılması gibi bir durumda soru sayısına artı yönde sağlamaktadır. (Birçok firma sahibince Muhasebeyi tutan kişinin veritabanı işlemlerinden anlaması, program kurulumu yapması, verileri kurtarması beklenmektedir.) Kanımca önemli olan sorulara çözüm bulunup, bulunamadığıdır.

Çevrimdışı muhasip

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #3 : 06.08.2007, 13:50 »
anladıklarımı özetleyim doğru anlamışmıyım  :)
-örneğin alınteri kullanıyorum ileride lks 2 ye geçiş yapıyorum alınterindeki bilgilerin lks 2 ye aktarılmasında sıkıntılar çıkabiliyor. güncellemeden kastettiğiniz bu değilmi
-logo yeni bir versiyonu piyasaya sürdüğü zaman bu versiyonda hatalı birşeyler varsa bu hatalar kısa sürede gideriliyor.
ilginize teşekürler

Çevrimdışı Mustafa Bal

• Administrator
  • Yeni Kullanıcı
« Yanıtla #4 : 06.08.2007, 14:11 »
anladıklarımı özetleyim doğru anlamışmıyım  :)
-örneğin alınteri kullanıyorum ileride lks 2 ye geçiş yapıyorum alınterindeki bilgilerin lks 2 ye aktarılmasında sıkıntılar çıkabiliyor. güncellemeden kastettiğiniz bu değilmi
-logo yeni bir versiyonu piyasaya sürdüğü zaman bu versiyonda hatalı birşeyler varsa bu hatalar kısa sürede gideriliyor.
ilginize teşekürler

logo yeni bir versiyonu piyasaya sürdüğü zaman bu versiyonda hatalı birşeyler varsa bu hatalar kısa sürede gideriliyor.

Bu kısım doğru.. Ama Alınerinden LKS2 ye geçiş tamamen bir program değişimidir. Yani Alınteri ayrı, LKS2 ayrı bir LOGO programıdır. Tüm LOGO programları aynı veritabanı yapısını kullanır genellikle program değişimlerinde büyük çaplı sıkıntılar çıkmaz.

Versiyon güncellemeleri ise siz LKS2 'yi alırsınız ancak programda öngörülmemiş veya test aşamasında farkedilmemiş bir hata sürüm yayınlandıktan sonra farkedilir veya müşteriden geri bildirim ile öğrenilirse o hatayı veya hataları düzelten bir LKS2 versiyonu çıkarılır. Sizinde bu sürümü indirerek bilgisayarınıza kurmanıza güncelleme denir. Çok sık yapılması gereken bir hadise değildir.

Kolay gelsin.