[Çözüldü] Server de Terminal Tanımlama

Gönderen Konu: [Çözüldü] Server de Terminal Tanımlama  (Okunma sayısı 1919 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı diken

• Yeni Kullanıcı
  • *
Merhaba,

Kullandığımız Logo Tiger V2 de ana makine (Windows Server 2008) üzerinde kullanıcı açtım kullanıcıyıda terminalden tanımladaım ama kullanıcı girişi yaparken "Bu kullanıcı, bu terminali kullanmaya yetkili değildir." hatasını alıyorum

Nasıl birşey yapabilirm acaba ?
« Son Düzenleme: 06.07.2012, 11:48 Gönderen: Monsieur® »

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
Ynt: Server de Terminal Tanımlama
« Yanıtla #1 : 06.07.2012, 11:04 »
Merhaba,

Terminalden yönetime girin ve oradaki terminaller bölümüne bakın terminalin yanında yıldız var mı?
yıldız varsa terminalde regedit ten logo olan alanları silin, tekrar logoyu çalıştırın muhtemelen girecektir.

Yıldız yoksa Logo tarafında terminal kayıtını yapmamışsınız demektir.

Kolay gelsin.

Çevrimdışı diken

• Yeni Kullanıcı
  • *
Ynt: Server de Terminal Tanımlama
« Yanıtla #2 : 06.07.2012, 11:44 »
Benim gibi bu hatayı alanlar için problem kullanıcıya Gurup yetkilendirmesini yapmadığımdan kaynaklanıyormuş  ;D

neyse karşılaşan arkadaş olursa bundan dolayı

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • admin@artibilisim.com Logo Çözüm Ortağı
Ynt: [Çözüldü] Server de Terminal Tanımlama
« Yanıtla #3 : 06.07.2012, 15:16 »
Zaten Aldıgınız hatanın karşılıgı yetki ile alakalı,yani hangi kullanicinin hangi terminallerde ve firmalarda oturum acabilmesini istiyorsaniz ya kullanıcı bazlı yetkilendirme yada grup bazlı yapılması gerekir ,Arkadasımızın soyledigi çözümün hatası ise  ; Çalıştıgınız terminal kayıtlı değildir mesajı olmalıdır .

Çevrimdışı depolarimm

• Yeni Kullanıcı
  • *
Ynt: [Çözüldü] Server de Terminal Tanımlama
« Yanıtla #4 : 11.07.2012, 15:15 »
arkadaşlar benimde buna benzer bir sorunum var arıyorum cevap bulamadım.

Uzak masa üstü bağlantısı ile 3 kişi bağlanacak ama olmuyor logo da oluşturduğum kullanıcılar win2003srv kullanıcılarla giriş yapamıyor.

(mesela xp de local de bağlandıklarında LOGO daki kendi kullanıcı ve şifreleri otamatik geliyor bunda olmuyor.)

Nasıl yapılmalı.