Envanter Raporunda tanımlı alış fiyatlarını yazdırma

Gönderen Konu: Envanter Raporunda tanımlı alış fiyatlarını yazdırma  (Okunma sayısı 1111 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı macrobilisim.

• Yeni Kullanıcı
  • *
merhaba, lks de envanter raporu içerisinde ürünün ortalama değerini değil tanımlamış olduğum alış fiyatını satıra yazdırmak ve en altta bunun toplamını sağlamak istiyorum. ama form içerisinde satırlarda böyle bir tanım yok sql sorgusu yapıp eklemem gerekiyor sanırım bununla ilgili bana bir kod yazar mısınız ?  ilgili ürünün tanımlı alış fiyatını yazdırmak ve fiş toplamında bu yazdırılan değerleri toplamak istiyorum. Tanımlı tüm alış fiyatları döviz cinsi USD üzerinden.

Şimdiden teşekkür ederim.

Çevrimdışı pkunzip

• Yeni Kullanıcı
  • *
merhaba, lks de envanter raporu içerisinde ürünün ortalama değerini değil tanımlamış olduğum alış fiyatını satıra yazdırmak ve en altta bunun toplamını sağlamak istiyorum. ama form içerisinde satırlarda böyle bir tanım yok sql sorgusu yapıp eklemem gerekiyor sanırım bununla ilgili bana bir kod yazar mısınız ?  ilgili ürünün tanımlı alış fiyatını yazdırmak ve fiş toplamında bu yazdırılan değerleri toplamak istiyorum. Tanımlı tüm alış fiyatları döviz cinsi USD üzerinden.

Şimdiden teşekkür ederim.

Tanımlı Alış fiyatını aşağıdaki gibi getirebilirsiniz.

Alan Türü : SAYI
Alan Adı   :  SQL_P_W_Normal_ALIS
Formül      : VAL(_SQLINFO([Price],[Price_Table],[P_W_Normal_Alış]))

Alan türü : METİN
Alan Adı : P_W_Normal_Alış
Formül : "I.LOGICALREF=P.CARDREF AND I.CODE='"+[Malzeme (Sınıfı) Kodu]+"' AND P.PTYPE=1 AND P.CYPHCODE='5'"

Alan Türü : METİN
Alan Adı : Price_Table
Formül : "LG_XXX_ITEMS I,LG_XXX_PRCLIST P"

AlanTürü : METİN
Alan Adı : Price
Formül : "P.PRICE"

Fiyatlarda Özel kod kullanmıyorsanız sadece P_W_Normal_Alış tanımlı alanında formülü şu şekilde revize etmeniz yeterli olacaktır. "I.LOGICALREF=P.CARDREF AND I.CODE='"+[Malzeme (Sınıfı) Kodu]+"' AND P.PTYPE=1"

Çevrimdışı macrobilisim.

• Yeni Kullanıcı
  • *
öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. yazdığınız şekilde uyguladım ama sonuç alamadım verdiğiniz kodlardan
"LG_XXX_ITEMS I,LG_XXX_PRCLIST P" üzerinde xxx yerine 001 firma numarasını yazarak değiştirdim. bunun haricinde farklı bir değişiklik yapmadım ancak sonuç alamadım.

Çevrimdışı forte

• Yeni Kullanıcı
  • *
aynı şey için bende konu açmıştım bunu bulunca hemen denedim fakat olmadı acaba nerede yanlış yaptık ??

Çevrimdışı Tiger_Man

• Logo Uzman Kullanıcı
Satış fiyatlarının öncelik değerlerine 1 yazıp raporu alırkan filtrelerden tanımlı satış fiyatı üzerindeni seçip öncelik kısmına da 1 derseniz istediğiniz değeri alabilirsiniz.