aylık satış raporu cari bazlı

Gönderen Konu: aylık satış raporu cari bazlı  (Okunma sayısı 2463 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı zemze

• Yeni Kullanıcı
  • *
aylık satış raporu cari bazlı
« : 15.12.2011, 15:30 »
Logo go plus kullanıyorum.Bütün müşterilerimin hepsine bir ayda ne kadar satış yaptığımı görebileceğim bir rapor istiyorum.Satış faturaları dökümünden alıyorum fakat tek tek bütün faturaları veriyor bana her bir carinin toplam satış rakamı lazım. Yardımlarınızı bekliyorum.Teşekkürler.

Çevrimdışı zxcvbnmöç

• Logo Uzman Kullanıcı
Ynt: aylık satış raporu cari bazlı
« Yanıtla #1 : 15.12.2011, 17:02 »
faturalar / tablolar / satıslar tablosundan raporu alabilirsiniz.

Çevrimdışı zemze

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #2 : 15.12.2011, 17:09 »
faturalar / tablolar / satıslar tablosundan raporu alabilirsiniz.

Söylediğiniz tabloda müşteri isimleri tek tek görünmüyor onu denedim

Çevrimdışı KOBOY

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #3 : 16.12.2011, 16:34 »
SELECT LG_XXX_01_STLINE.TRCODE AS 'Fatura Türü', LG_XXX_01_STLINE.AMOUNT AS 'Miktar', LG_XXX_01_STLINE.TOTAL-LG_XXX_01_STLINE.DISTDISC AS 'NET TUTAR', LG_XXX_CLCARD.CODE AS 'Cari Kodu', LG_XXX_CLCARD.DEFINITION_ AS 'Carş Açıklama', LG_XXX_ITEMS.STGRPCODE AS 'Yetki Kodu', LG_XXX_ITEMS.CODE AS 'Malzeme Kodu', LG_XXX_ITEMS.NAME AS 'Malzeme Adı', LG_XXX_01_INVOICE.DATE_ AS 'Tarih', LG_XXX_CLCARD.VATNR AS 'Bölgeler', LG_XXX_ITEMS.SPECODE
FROM LKSDB.dbo.LG_XXX_01_INVOICE LG_XXX_01_INVOICE, LKSDB.dbo.LG_XXX_01_STLINE LG_XXX_01_STLINE, LKSDB.dbo.LG_XXX_CLCARD LG_XXX_CLCARD, LKSDB.dbo.LG_XXX_ITEMS LG_XXX_ITEMS
WHERE LG_XXX_ITEMS.LOGICALREF = LG_XXX_01_STLINE.STOCKREF AND LG_XXX_CLCARD.LOGICALREF = LG_XXX_01_STLINE.CLIENTREF AND LG_XXX_01_INVOICE.LOGICALREF = LG_XXX_01_STLINE.INVOICEREF AND ((LG_XXX_01_INVOICE.TRCODE In (3,8)))

Bu kodu excelden querden veri olacak çekin özet tablo yapın istediğiniz bilgiyi alacaksınız

Çevrimdışı kanashibari

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #4 : 20.12.2011, 09:58 »
Fatura tablolar cari hesap malzeme dağılımı alın filtrelerden cari hesaplara göre seçin listeleme şeklini.

Çevrimdışı mymecaz

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • Everything Will Be On The Nett...
« Yanıtla #5 : 21.12.2011, 13:53 »
Fatura tablolar cari hesap malzeme dağılımı alın filtrelerden cari hesaplara göre seçin listeleme şeklini.

Menüyü tam hatırlamıyorum ama Cari Hesaplara Göre Malzeme Satış Dağılımı şeklinde bir rapor olacaktı.

Çevrimdışı halisbatmaz

• Logo Uzmanı
« Yanıtla #6 : 04.01.2012, 10:35 »
AYLIK SATIŞLAR
_INVCALC([Firma no],[Cari hesap kodu],DATE(01,03,2011),DATE(31,03,2011),"ITY:[7,8]",2,1)
AYLIK ÇEK GİRİŞLERİ TOPLAMI
_CLCALC([Firma no],[Cari hesap kodu],DATE(01,03,2011),DATE(31,03,2011),"RTY:[1,2]",3,1)
AYLIK SATIŞ İADE
_INVCALC([Firma no],[Cari hesap kodu],DATE(01,03,2011),DATE(31,03,2011),"ITY:[3]",2
BUNLAR NAVİ KODLARI AMA İSTERSEN SANA SQL SORGUSUDA VEREBİLRİM İÇİNDE HER TÜRLÜ BİLGİ OLAN Bİ SQL excelden bide pivot tablo yaparsan kral sensin ben burda bi arkadaştan aldım gerçekten süper
« Son Düzenleme: 04.01.2012, 10:37 Gönderen: halisbatmaz »

Çevrimdışı poli

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #7 : 04.01.2012, 17:28 »
Halis Bey vermek için yalvarmamızı beklemiyorsunuz değilmi ;)

Çevrimdışı halisbatmaz

• Logo Uzmanı
« Yanıtla #8 : 05.01.2012, 18:24 »
muhakkak pivot tablo dene
SELECT   CR.CITY 'Şehir', CR.CODE 'Cari Kodu',  CR.DEFINITION_  'Cari Ünvan',  CR.SPECODE 'Cari Özel Kod', CR.CYPHCODE 'Cari Türü',   CASE(MONTH(DATE_)) WHEN 1 THEN 'Ocak' WHEN 2 THEN 'Şubat' WHEN 3 THEN 'Mart' WHEN 4 THEN 'Nisan' WHEN 5 THEN 'Mayıs' WHEN 6 THEN 'Haziran' WHEN 7 THEN 'Temmuz' WHEN 8 THEN 'Ağustos' WHEN 9 THEN 'Eylül' WHEN 10 THEN 'Ekim' WHEN 11 THEN 'Kasım' WHEN 12 THEN 'Aralık' eLSE 'Diğer' END 'Ay',   CASE(MODULENR) WHEN 4 THEN 'Fatura' WHEN 5 THEN 'Cari Fiş' WHEN 6 THEN 'Çek - Senet' WHEN 7 THEN 'Banka' WHEN 10 THEN 'Kasa' ELSE 'Diğer' END 'Tür',   CASE (C.TRCODE) WHEN 1 THEN 'Nakit Tahsilat' WHEN 2 THEN 'Nakit Ödeme' WHEN 3 THEN 'Borç Dekontu' WHEN 4 THEN 'Alacak Dekontu' WHEN 5 THEN 'Virman Işlemi'  WHEN 6 THEN 'Kur Farkı İşlemi' WHEN 12 THEN 'Özel İşlem' WHEN 20 THEN 'Gelen Havaleler' WHEN 21 THEN 'Gönderilen Havaleler' WHEN 31 THEN  'Mal Alım Fat' WHEN 32 THEN 'Perakende Satış İade Fat' WHEN 24 THEN 'Döviz Alış Belgesi' WHEN 25 THEN 'Döviz Satış Belgesi' WHEN 33 THEN 'Toptan Satış İade Fat'  WHEN 34 THEN 'Alınan Hizmet Fat' WHEN 35 THEN 'Alınan Proforma Fat' WHEN 36 THEN 'Alım İade Fat' WHEN 37 THEN 'Perakende Satış Fat' WHEN  38 THEN 'Toptan Satış Fat' WHEN 39 THEN 'Verilen Hizmet Faturası' WHEN 40 THEN 'Verilen Proforma Fat' WHEN 41 THEN 'Verilen Vade Farkı Fat' WHEN  42 THEN 'Alınan Vade Farkı Fat' WHEN 43 THEN 'Alınan Fiyat Farkı Fat' WHEN 44 THEN 'Verilen Fiyat Farkı Fat' WHEN 46 THEN 'Alınan Ser. Mes. Makbuzu'  WHEN 28 THEN 'Banka Alınan Hizmet Fat.' WHEN 56 THEN 'Müsthsil Makbuzu' WHEN 61 THEN 'Çek Girişi' WHEN 62 THEN 'Senet Girişi' WHEN 63 THEN  'Çek Çıkış Cari Hesaba' WHEN 64 THEN 'Senet Çıkış Cari Hesaba' WHEN 70 THEN 'Kredi Kartı Fişi' WHEN 71 THEN 'Kredi Kartı İade Fişi' WHEN 14 THEN  'Açılış Fişi' END 'Fatura Türü',    case(SIGN) WHEN 1 THEN SUM(AMOUNT) ELSE SUM(AMOUNT)  END 'Tutar'   FROM LG_008_04_CLFLINE C INNER JOIN LG_008_CLCARD CR ON C.CLIENTREF=CR.LOGICALREF   WHERE CR.ACTIVE=0     GROUP BY CR.CITY, CR.CODE, CR.DEFINITION_, CR.SPECODE,CR.CYPHCODE,MONTH(C.DATE_),C.MODULENR,C.TRCODE,C.SIGN