SON SATIŞ VE SON ALIŞ FİYATI

Gönderen Konu: SON SATIŞ VE SON ALIŞ FİYATI  (Okunma sayısı 916 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ramyalcin

• Yeni Kullanıcı
  • *
« : 19.08.2008, 11:13 »
Bir faturada; alım veya satış farketmez. Cari hesap kartını seçtikten sonra, malzemeyi seçip F10 son satış bu müşteriye dediğimde bana son sattığım tarih ve o fatura da ki birim fiyatı geliyor. Ama ben satır iskontosu da uyguluyorum. doğal olarak o tarihteki faturayı bulup kaç iskonto yaptığıma bakmak zorunda kalıyorum. bunun yerine F10 satış bu müşteriye dediğimde bana ya o faturadaki iskonto oranımı da göstersin (örn : 10- 5 - 3 gibi ) yada F10 son satış bu müşteriye dediğimde bana o hareketin de  içinde bulunduğu faturayı açsın istiyorum. Logo'ya da bildirdik henüz bir gelişme yok. Çevremde benim gibi bu sorunu yaşayan bir kaç firma daha var. Bir saatte hazırlayacağımız evrakları 3,5 - 4 saate hazrılamamıza sebep oluyor bu durum. Yani büyük bir iş yükü oluyor bize.

Çevrimdışı ARSLAN_Aslan

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • yazilimyeri.com
« Yanıtla #1 : 19.08.2008, 13:14 »
" F10 son satış bu müşteriye " kısmı çok eksik bir bölüm, Dövizli işlemlerde Döviz fiyatınıda göstermiyor,

Logo malesef çok yavaş davranıyor.

Çevrimdışı ARSLAN_Aslan

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • yazilimyeri.com
« Yanıtla #2 : 19.08.2008, 17:15 »
" yakın zamanda  düşünülmediğini sebebi ise performans sorunu yaşatacağını "
Ben ençok kızdığım Logo bu cevabı. YTL getirmek performans düşürmüyor, Dövizli fiyat performans düşürüyor.
Enteresan. Bende yazılımcıyım Fakat logonun yazılım ve veritabanı yapılandırmasını çözmek anlmak zor. Veri tabanı kurgulanırken acaba neler düşünülüyor, merak ediyorum açıkcası.
Her yazılımcı En iyi Performansı yakalamak için çaba gösterir, veri tabanı buna göre tasarlar.

:( Kolay gelsin arkadaşlar.

Çevrimdışı mart01

• Logo Kullanıcısı Pro
  • alisamimart@hotmail.com
Ynt: SON SATIŞ VE SON ALIŞ FİYATI
« Yanıtla #3 : 19.08.2008, 18:04 »
araştırdıgıma göre logo buna rağmen ve fiyat dezavantajına rağmen ençok satan proğram. sanki takılıp kalıyoruz logoya en basit ben logoda 40 tane sorunla uğraşıyorum bu sayfa harici biryerde sorunumun çözüldügünüde görmedim ama biri bana hangi proğramı önerirsin dediğinde tereddütsüz logo diyorum
 niyeddir bilmeme
 mesela lksdos ta olan müşterilere son satış uygulamasını hala go da bulamıyoruz
  "" belkide benim programı başkasına önermem ben yandım ada yansın mantığındandır"" çıkamadım işin içinden bitürlü

Çevrimdışı EFA

• Yeni Kullanıcı
  • *
  • --- New Generation Solutions ---
Ynt: SON SATIŞ VE SON ALIŞ FİYATI
« Yanıtla #4 : 20.08.2008, 12:51 »
Hiç bir varlık, hiç bir kurum ve hiç bir insan vazgeçilmez değildir. Bu anlamda yazılım kullanma olarak at gözlüğünü çıkartıp şöyle bir etrafa baktığımızda çok harikulade programların varlığını görebilirsiniz. Sizleri ciğergah edecek bir kaçtane örnek verebilirim mesala :
1- Stok satırındayken 10+5+2 şeklinde yazaksın kendisi indirim bilgilerini ayrı ayrı hesaplayacak isterseniz o alanları görebileceksiniz (Logo da nasıl sizce )
2- Birim fiyatın üstündesiniz tıklıyorsunuz ve ekrana bu ürün ve satışla ilgili bilgiler gelsin ( Bu ürünün son satış,alış sipariş... gibi değerleri, indirimden sonraki kalan birim tutar -  döviz ve ytl olarak - , bu üründen en son hangi tarih ve bu üründen toplam kaç tane ve bu satışlarımızın ortalama birim değeri gibi alanlar)
3- Alış ekranındayken fiyat listesi oluşturma işlemi ( Mesela stok kartlarının kar marjlarına göre alınan malzemelerin maliyetlerinin üzerine %15 koy gelen fiyatları ben göreyim değiştiretim ve kaydedeyim ve otomatik ürün fiyat listesi oluşsun.
...........

Biz yazılımları sistemimizi rantabl çalıştırmak için alıyoruz. Bize külfet getirsin diye değil. Aynen ISO belgesi aldığımızdaki gayemiz gibi. Saygılar.