Logo Go yüklü bilgisayarda iki yazıcı problemi.

Gönderen Konu: Logo Go yüklü bilgisayarda iki yazıcı problemi.  (Okunma sayısı 1385 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı unbelieving

• Yeni Kullanıcı
  • *
Merhaba,

Logo Go yüklü bilgisayarımızda iki yazıcı kurulu. Biri Laser yazıcı diğeri faturalar için nokta vuruşlu yazıcı. Varsayılan olarak laser yazıcı ayarlı. Bu sebepten dolayı logo go'yu her çalıştırmamızda yazıcı değiştirmek zorunda kalıyoruz. Varsayılan olarak nokta vuruşlu yazıcı yapınca da bu sefer ofis uygulamalarından yanlışlıkla fatura üzerine çıktı gönderiliyor. Logo go'da varsayılan olmayan yazıcıya göndermenin bir yolu var mı? Yani her seferinde bunu ayarlamadan sabitleyeceğimiz bir ayar mevcut mu?..

Şimdiden cevaplar için teşekkürler.

Çevrimdışı Yedikule23

• Logo Kullanıcısı
  • **
Ynt: Logo Go yüklü bilgisayarda iki yazıcı problemi.
« Yanıtla #1 : 30.03.2010, 10:38 »
bence siz hangi dökümanı hangi yazıcıdan dökeceğini bilen dalgınlık yapmayacak bir eleman alın daha yararlı olacaktır size :) .
iyi çalışmalar

Çevrimdışı Koray Ü.

• Uzman Kullanıcı
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #2 : 30.03.2010, 12:34 »
sanırım yok. bir zamanlar ben de çok araştırmıştım.

ofis programlarındaki "hızlı yazdır" yerine "yazdır..." komutu koyarsanız ez azından kullanıcıya yazıcı seçmesi için bir ekran açmış olursunuz....

Çevrimdışı unbelieving

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #3 : 30.03.2010, 12:44 »

Çok ilginç. Böyle bir sorun sık karşılaşılır diye düşünmüştüm. Her zaman istenilen şey pratikliktir. Özellikle yoğun işlem yapılan birimlerde. Bundan seneler önce geliştirdiğim bir uygulamada program ayarlarında varsayılan bir yazıcı seçtirtebiliyordum. Böylece program her çalıştığında kullanıcının seçtiği yazıcıya gönderiyordu; sistemin varsayılan yazıcısına değil. Logo'da böyle bir ayar olmaması üzücü.

Ayrıca bir eleman olsa iyi. 10 eleman kullanıyor logoyu. :) Hangi birini değiştireceksin.

Çevrimdışı Koray Ü.

• Uzman Kullanıcı
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #4 : 30.03.2010, 12:59 »
o da bir çözüm değil ki.
örneğin ben, hem fatura yazdırıyorum, hem başka bir yazıcıya a4 çıktı yolluyorum. bunu programdan nasıl ayarlayacaksınız?

tek ihtiyaç biraz daha dikkat....

Çevrimdışı yakupyilmaz

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #5 : 30.03.2010, 15:58 »
Bence dikkatten ziyade bu olaya logonun el atması lazım tasarımlardayken yazıcılar öntanımlı hale getirilmeli bu işler kullanıcaya bırakıldığında problemler oluyor bununla ilgili problemlerle bende çok karşılaşıyorum insanlara ne kadarda dikkatli olacan desende dalgınlık yapıp yazıcı seçmeyi unutabiliyorlar.

Çevrimdışı hasen

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #6 : 30.03.2010, 17:13 »
evet, en mantıklısı form tasarımında yazıcı seçtirebilmek. tek çözüm bu. bende de aynı dert var çünki. umarım logo bu konu için de birşeyler yapar.

Çevrimdışı unbelieving

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #7 : 30.03.2010, 18:13 »
Teşekkürler arkadaşlar. İşin gerçeği bunun olmayacağını aklımdan bile geçirmiyordum. Sadece bir yerlerde ayarı vardır fakat ben bulamadım diye düşünmüştüm. Gerçekten de yokmuş. :)

Umarım bir gün logo bu basit olaya çözüm üretir.

Kolay gelsin...

Çevrimdışı memorphin

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #8 : 30.03.2010, 19:55 »
olayı logoya yıkmadan önce b idüşünelim

word var çalışıyoruz x marka yazıcıdan çıktılarını alıyoruz
excel var onu da çalışıyorz ve y marka yazıcıdan çıktı alıyoruz napıyorz?

Çevrimdışı unbelieving

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #9 : 31.03.2010, 17:36 »

Çok düşündüm ama 16 yıllık sistem mühendisliği hayatımda hiç bahsettiğiniz şekilde bir olayla karşılaşmadım. Verdiğiniz örnek çok spesifik bir durum. 100bin'de bir olabilir belki. Ama logo bir muhasebe yazılımı ve %99 nokta vuruşlu bir yazıcı kullanılır. Bu yazıcılardan da normal ofis dökümanlarını çıkartmazsınız. Yanında bir tane de ofis dökümanlarını yazdırabileceğiniz bir yazıcı bulunur. Bu daha çok karşılaşılan bir durumdur. Dolayısıyla Logo'dan varsayılan yazıcıya değil özel bir yazıcı olan nokta vuruşlu yazıcıya gönderilebilecek şekilde bir ayar yapılabiliyor olmasını beklerdim.

İyi günler...

Çevrimdışı saldem27

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #10 : 01.04.2010, 16:44 »

unbelieving

bu konuyu gündeme getirdiğiniz için teşekkür ederim.
Aynı sorun bende de mevcut A4 olan laser yazıcıya gönderdikten sonra Letter olan Nokta vuruşlu yazıcıdan A4 formatında geliyo malesef.Bunun için Logo yu açıp kapadığımda düzeliyor.
Çok araştırdım ama bi sonuç alamadım. İnşallah Logo bi sonraki versiyonda sesimizi duyar...

Çevrimdışı KORKUTTUNCKOL

• LOGO Bayi
  • Logo Kullanıcısı
« Yanıtla #11 : 03.04.2010, 16:12 »

unbelieving

bu konuyu gündeme getirdiğiniz için teşekkür ederim.
Aynı sorun bende de mevcut A4 olan laser yazıcıya gönderdikten sonra Letter olan Nokta vuruşlu yazıcıdan A4 formatında geliyo malesef.Bunun için Logo yu açıp kapadığımda düzeliyor.
Çok araştırdım ama bi sonuç alamadım. İnşallah Logo bi sonraki versiyonda sesimizi duyar...

Go'dan çıkmanıza gerek yok . Dosya ----- Sayfa Düzeni --- kağıt türünü değiştirip çalışmaya devam edebilirsiniz...