Sa şifresi

Gönderen Konu: Sa şifresi  (Okunma sayısı 4804 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hakkisa

• Yeni Kullanıcı
  • *
Sa şifresi
« : 11.12.2007, 19:50 »
arkadaşlar alınterinde sa kullanıcı şifresi girmemi istiyor ama şifra kabul etmiyot

Çevrimdışı ayça

• LOGO Bayi
  • Logo Kullanıcısı Pro
Ynt: Sa şifresi
« Yanıtla #1 : 12.12.2007, 10:19 »
sa şifresini vt yonete girerken veririz siz de bu alanda mı alıyorsunuz mesajı standart olan sa şifre a dır...
kolay gelsin

Çevrimdışı Tiger_Man

• Logo Uzman Kullanıcı
« Yanıtla #2 : 12.12.2007, 10:39 »
Sorunuzu biraz daha açık yazarsanız yardım alırsınız. Nereye niye girmeye çalışıyorsunuz. ;)

Çevrimdışı compuland

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #3 : 12.01.2008, 12:20 »
merhaba, biraz geç gördüm yazınızı ama hala bulamadıysanız msde standart sql kurulumu yapıldıysa "sa" için şifre genelde yoktur.boş bırakıp tamam derseniz olur. ama şifre girilmişse sql e başka kullanıcı tanımı yaptıysanız onunla giriş yapıp tekrar değiştirebilirsiniz.
Saygılar...

Çevrimdışı Professional

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #4 : 26.01.2008, 15:13 »
arkadaşlar alınterinde sa kullanıcı şifresi girmemi istiyor ama şifra kabul etmiyot

Merhaba, "Bağlantı bilgisini logodb.cfg' den al" seçeneğini işaretleyip bağlan butonuna tıklayın.

Çevrimdışı HoT_JaZz

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #5 : 29.01.2008, 11:51 »
bendede aynı sorun var bilgisayarda SQL Server 2005 Var ne yazdıysanız denedim sa yazdım olmadı kullanıcı adına sa sunucu ya . koydum yine olmadı nasıl gircez bu vtyonet e  yedek alamıyorum:(

Çevrimdışı ozankilic

• LOGO Bayi
  • Logo Uzman Kullanıcı
  • Arda Bilişim San.Tic.Paz.Hiz.
Sa şifresi
« Yanıtla #6 : 29.01.2008, 15:58 »
sql server 2005 den alın sızde yedegınzıı

Çevrimdışı HoT_JaZz

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #7 : 29.01.2008, 16:10 »
ben sadece vtyonet ten yedek alabiliyoruz sanıyordum ama yardımcı bir program olduğunu araştırdıktan sonra öğrendim ozankilic arkadaşın dediği gibi SQL Server 2005 ten Aldığım bende Yedeğimi ama vtyonet e nie girmedi hala çözemedim :)

Çevrimdışı ozankilic

• LOGO Bayi
  • Logo Uzman Kullanıcı
Sa şifresi
« Yanıtla #8 : 29.01.2008, 16:13 »
Bak şimdi vt yönetten alabilmen için senin ilk önce sa şifresini çözmen lazım bu bir eğer olmadı çözemedin ise o zaman yeni bir kullanıcı ac ama acarken ayarlarını dogru vermen lazım ve bunu atr30db verıtabanına bagla ondan sonra sorun ıse kayıt et ondan sonra vt yonetı ıel dene sorun olmayacak .

Çevrimdışı HoT_JaZz

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #9 : 29.01.2008, 16:44 »
ben zaten 2005 ten yedeğimi aldım sorun yok vtyonet i çözmeye çalışıyordum ve çözdüm ama şimdide girerken Invalid Object name `sysxlogins` hatası alıyorum bunu araştırdım
select * into sysxlogins from syslogins
böle bir quary girmem gerekiyor ama sql 2005 te nereye giricem bilmiyorum bu konuda yardımcı olabilcekmisin?

Çevrimdışı ozankilic

• LOGO Bayi
  • Logo Uzman Kullanıcı
Sa şifresi
« Yanıtla #10 : 29.01.2008, 16:48 »
BUNU SQL 2005 DE TAM ISMI AKLIMDA DEGIL AMA SQL DIYE BIR BUTONU VARDI ONU TIKLA VE YAZ ORAYA TAM YARDIMCI OLAMADIM AMA BIR DENE.

Çevrimdışı ayça

• LOGO Bayi
  • Logo Kullanıcısı Pro
« Yanıtla #11 : 30.01.2008, 10:38 »
arkadaşım sql 2005 var ise vtyonete girerken bu hatayı alırsın bu hataya tamam dersen database in çıkar sağ klik yedekle dersen yedeklersin...
ayrıca sa nın şifresi olmamalı lgconfig den şifreyi akldır ve sql den şifreyi kaldır...
kolay gelsin...

Çevrimdışı ipezek

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #12 : 31.12.2015, 22:47 »
Merhabalar bu çok eski bir konu ama yeni arayanlara bir faydası olur diye bir açıklama da ben yazmak istedim, sa (system administrator) şifresi SQL Microsoft Server  programı kurulurken Windows Authentic mode değil de Mixed mode seçilir ve o zaman bu alanda sa şifresi girilir genelde LOGO yazarak şifreyi tanımlarız. sa şifresi böyle de oluşturulabilir en baştan, bir de VTYONET e sunucu adını yanlış girmenizden dolayı sunucu bağlantısını sağlamıyor olabilirsiniz sunucu adını öğrenmek için ve bazı yedekleme ve komutları yapmak için SQL Server Managament studio PC nizde kurulu olmalıdır, bu proğramı çalıştırdığınızda Connect iletişim kutusunun ikinci satırında Server Name karşısında yazan isim sunucu adıdır, bunu kopyalayarak VTYONET girişinde istenen sunucu adı alanına yazarsanız giriş yapabilirsiniz