Bordro da Şubat ayı sorunu?

Gönderen Konu: Bordro da Şubat ayı sorunu?  (Okunma sayısı 1490 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı CompuSayar

• Yeni Kullanıcı
  • *
Bordro da Şubat ayı sorunu?
« : 02.02.2010, 16:18 »
Üstadlar merhaba,

Daha önce sorulmuştur düşüncesi ile forumda aradım ama bulamadım.
İş yerimizde bir karar alındı; 31 çeken aylar için personele +, 28-29 çeken aylar içinde - ücret verilecek.Fakat Şubat ayı için düşünüldüğünde tahakkuk toplamlarında ayı 30 gün gösterip verilecek ücreti 28 güne nasıl dağıtabiliriz?

Not: Versiyonumuz , Go Bordro 3.07.07

İlgilenen arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ediyor ve saygılar sunuyorum.

Çevrimdışı CompuSayar

• Yeni Kullanıcı
  • *
Ynt: Bordro da Şubat ayı sorunu?
« Yanıtla #1 : 02.02.2010, 17:23 »
"tahakkuk toplamlarında ayı 30 gün gösterip verilecek ücreti 28 güne nasıl dağıtabiliriz?" demiştim.

Düzeltiyorum:  Tahakkuk Toplamlarında, Ödenen NET Ücreti 28 Gün üzerinden SSK Primini ise 30 gün üzerinden nasıl gösterebiliriz?

Şubat ayı için düşünürsek; Oluşmuş olan her Puantaj kartlarından "Otomatik Gün hesapla" yı kaldırıp Mesailer kısmına "Normal 24 Gün" "Haftatatili: 4 gün" olarak kaydettiğimde, Tahakkukta normalmiş gibi gözüküyor fakat budefa da SSK Priminide 28 günden hesaplıyor!

Puantaj Ön Değerlerinde yapılacak bişey varmıdır? Anlayamadım ???

Çevrimdışı CompuSayar

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #2 : 08.02.2010, 11:36 »
Kimsenin bir fikri yokmu acaba bu konuda :-[

Çevrimdışı memorphin

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #3 : 08.02.2010, 20:05 »
çalışılan gün sayısı diye formül var. P503 diye. puantaj öndeğerinize onu girin.

Çevrimdışı CompuSayar

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #4 : 15.02.2010, 10:00 »
"memorphin" Öncelikle çok teşekkür ederim ilgine.
fakat benim bordroda puantaj ön değerlerinde öyle bir yer yok? ben yanlış bir yeremi bakıyorum acaba?

Not: Versiyonumuz , Go Bordro 3.07.07

Çevrimdışı memorphin

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #5 : 15.02.2010, 18:41 »
orada 24 gün yazan yeri tıklayınca formül kısmında çalışılan gün sayısı formülünü bulabilirsin

Çevrimdışı CompuSayar

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #6 : 25.02.2010, 15:13 »
memorphin kardeş
bizim personelcilerle görüştüm.
Diyorlarki Zaten çalışma gününü biz ordan giriyoruz? formul verdiğimizde günü nerden alıcak? Biz herhangi bir giriş çıkış kartı kullanıp bordroya mesaileri aktarmıyoruz?

Bahsettiğiniz şeyi yanlıs mı anladım yoksa?

Çevrimdışı tiger2

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #7 : 04.03.2010, 21:35 »
Lks bordro programını yeni kullanmaya başlicam. sicil kartını açtım ama bodroyu hesaplatamıyorum Bunu için hangi aşamalardan başlamam lazım sicil kartından sonra ne yapmam gerekiyor.. Aşamalarla anlatırsanız çok memnun olurum şimdiden teşekkürler..

Çevrimdışı birikinti

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #8 : 11.03.2010, 09:56 »
Hocam, puantaj kartı mesailer bölümüde SSK 30 normal mesai 28 gün yada 210 saat olarak girildiğinde 28 günlük ücret hesaplamaycakmıdır zaten. hafta tatili genel tatil ücreti aynı zaten gerekte yok. Ayrıca SSK nın 28 günlük hesaplanması derken zaten 28 günlük kazanç üzerinden oluşan ssk matrahından hesaplanması normaldir sonucta gün 30 oldugu sürece ebildirgenizde 30 gün tam olacak.
Ayrıca personele hangi ücreti tanımlamışsanız gün, saat, aylık, brüt, net vs. mesailer bölümüne girdiğiniz güne ve saate göre otomatik hesaplanmayacak mıdır  zaten..
Öte yandan 28 günlük ücretini 30 günlük ücreti gibi göstermek istiyorsanız dönem ücetini buna göre hesaplayıp elle girmekten başka şansınız yok sanırım mart ayında tekrar düzeltmek üzere...