EKSİ STOK'TA MALİYETLENDİRME SORUNU !!!

Gönderen Konu: EKSİ STOK'TA MALİYETLENDİRME SORUNU !!!  (Okunma sayısı 1101 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı KORKUTTUNCKOL

• LOGO Bayi
  • Logo Kullanıcısı
« : 10.12.2007, 19:55 »

Herkese Merhaba ;
 2 Ambar mecvut biri normal stok ambarı diğeri ürün borçlarımızın bulunduğu ambar. Üründen elimizde olmadığı halde fazla satış yaparak stoğu eksiğe düşürüyoruz. Ama ne yazikki bu türlü olduğunda maliyetlendirme çalıştıramıyoruz. Bu konuda yardımlarınız bekliyorum. Siz olsaydınız ne yaparsınız  ??? ( Fazla satmazdım demeyin tabi  ;D)
  Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler...

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
« Yanıtla #1 : 11.12.2007, 08:45 »
Cebinizde hiç para yokken , bana nakit 10 YTL verebilirmisiniz ? Teoride elinizde olmayan malzemeyi satamazsınız , dolayısı ile satış öncesinde stoğu en kötü ihtimal sıfırlamaya yetecek kadar SAYIM FAZLASI fişi girerek durumu kotarabilirsiniz...

SAYIM Fazlası fişinin maliyetlendirmeye etkisini artık göze alacaksınız , başka çareniz yok...

Çevrimdışı Jackal53

• Yeni Kullanıcı
  • *
Ynt: EKSİ STOK'TA MALİYETLENDİRME SORUNU !!!
« Yanıtla #2 : 11.12.2007, 09:33 »
Selamlar,

Stok maliyet türü sizin için çok önemli değilse ya da şöyle diyelim programın sadece girişlere bakarak maliyet hesaplaması sizin için bir handikap değilse stok maliyet türünüzü "GİRİŞLERİN ORTALAMASI" olarak değiştirip maliyet çalıştırabilirsiniz...

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
Ynt: EKSİ STOK'TA MALİYETLENDİRME SORUNU !!!
« Yanıtla #3 : 11.12.2007, 11:55 »
Selamlar,

Stok maliyet türü sizin için çok önemli değilse ya da şöyle diyelim programın sadece girişlere bakarak maliyet hesaplaması sizin için bir handikap değilse stok maliyet türünüzü "GİRİŞLERİN ORTALAMASI" olarak değiştirip maliyet çalıştırabilirsiniz...

JACKAL53 arkadaşımızın fikri de güzel, sonuç olarak bir çözüm , ama bu durumda veritabanındaki OUTCOST değerleri üzerinden elde edeceğiniz rakamlar ile satışlardan ne kadar kar elde etiğinizi göremezsiniz.Tercih sizin...