Rol Tanımları

Gönderen Konu: Rol Tanımları  (Okunma sayısı 849 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı apple

• Logo Kullanıcısı
  • **
Rol Tanımları
« : 27.03.2010, 11:42 »
Arkadaşlar Merhaba, Logo GO da Arayüz uyarlamayla ilgili bir sorunum var.

Tiger Çıkmadan önceki Gold Versiyonda, Rol tanımları vardı. Rol tanımlarının nasıl kullanıldığını
bazı arkadaşlar bilirler, Arayüz uyarlamaya bağlanarak, ilgili kullanıcının hangi rol ile programa gireceği ve hangi rol ile girerse, düzenlenmiş olan arayüzlerden hangisini kullanacağını belirliyoduk.

Şimdi Arayüz uyarlamasına ihtiyaç duyuyorum. Aslında Çok önceden duyuyordum fakat arayüz uyarlamasıyla göreceğim işi farklı bir program yazarak çözmüş orada hallediyodum.
Ama böyle olunca veriler farklı farklı yerlere dağılıyor ve takibi zor oluyor.

Şirketin işleyişine göre Malzeme kartlarında Arayüz uyarlaması yapmak istiyorum.
Ancak bu arayüz uyarlaması kullanıcı bazında belirlenemiyor.

Veya şöyle sorayım.
Go içerisinde tanımlı olan 4 farklı firmam var.
Firmadan birtanesine arayüz uyarlaması yaparsam diğer firmalar bu uyarlamadan etkilenirlermi?
------
Nedendir bilmiyorum.
Arayüz uyarlaması logonun en önemli özelliklerinden birtanesi, Ama bu konuyla ilgili düzenlenmiş olan döküman neredeyse yok denecek kadar az. Detay sıfır. Döküman var ancak yeterli değil.

bu konuda beni aydınlatacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
Go içerisindeki arayüz uyarlaması firma bazında mı çalışıyor. yoksa tüm firmaları etkiliyormu?
-----------
Tanımlı alanlar bile daha düne kadar tüm firmaları etkiliyodu.
Rica minnet yalvara yakara logoya bunun ayrılması gerektiğini anlattım. Bunu hallettiler. şimdi firma bazında tanım yapılabiliyor. Ama yapılan düzenleme bile şu haliyle yetersiz.

Arayüz uyarlamasıyla ilgili yayınlanmış kaynak varmı?
Video görsel varmı? logonun yayınladığı birkaç basit  pdf dosyası haricinde hiç bişe bulamadım.
Teşekkürler.