XLS veri aktarımı içeri yardım

Gönderen Konu: XLS veri aktarımı içeri yardım  (Okunma sayısı 993 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı teknikli

• Yeni Kullanıcı
  • *
XLS veri aktarımı içeri yardım
« : 22.03.2011, 09:47 »
Slm arkadaşlar sorunum şu şekilde; malzeme kartlarını xls şeklinde veri aktarımı dışarı yaptım,xls dosyasını yeni açtığım firmada veri aktarımı içeri yaptım; malzeme kartlarına baktığımda bütün malzemeler görünüyor ama satış faturası oluşturduğumda stokta hiç bir malzeme görünmüyor.Geri gelip malzeme kartlarına baktığımda birim setlerinin olmadığını fark ettim bu sorunun birim setlerinin olmadığından kaynaklandığını düşündüm sonra birim setlerinide aynı şekilde veri aktarımı dışarı-içeri şeklinde yeni açtığım firmaya aktardım daha sonra malzemeleri bir daha firmaya aktardım ama yine aynı şekilde malzeme kartlarında birimler malzeme karşısında görünmüyor ve satış faturasında malzemeler yok. Bu sorunu nasıl düzelte bilirim amacım 2000 adete yakın malzeme kartını yeni açtığım firmaya aktarmak,farklı bir yöntemlede yapılıyorsa yardımlarınızı bekliyorum.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı hosaf

• Yeni Kullanıcı
  • *
Ynt: XLS veri aktarımı içeri yardım
« Yanıtla #1 : 22.03.2011, 10:09 »
malzeme kartlarının içinde kullnaım yeri var ordan satış ve dağımı seçmelisin

Çevrimdışı teknikli

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #2 : 22.03.2011, 10:18 »
denedim olmuyor

Çevrimdışı teknikli

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #3 : 22.03.2011, 11:15 »
Excell olarak denemedim.Excell için detaylı olarak anlatabilir misiniz?

Çevrimdışı teknikli

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #4 : 22.03.2011, 12:23 »
Chtztrk yardımcı olmak istediğin için teşekkürler.Ekte excelle aktardığım malzeme kartlarım var onları hangi şekilde düzenleyebilirim. Bu şeklide excellden veri aktarımı yaptığımda işlem gerçekleşmiyor.

Çevrimdışı teknikli

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #5 : 22.03.2011, 14:38 »
Chtztrk verdiğin bilgiler için çok saol.Kart türü kısmını 1 yapınca işlemi gerçekleştirdim.Teşekkürler