LOGO GO ek paket 1

Gönderen Konu: LOGO GO ek paket 1  (Okunma sayısı 646 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı abr

• Logo Kullanıcısı
  • **
  • Bulursambana bir harf ÖĞRETENİN 40 yılkölesiolurum
LOGO GO ek paket 1
« : 31.12.2009, 00:19 »
Merhaba.  Logo Go programımıza ek paket 1 kurulumundan sonra stok kartlarındaki '*' işaretinde sorun yaşamaya başladık. Mesela fatura keserken malzeme koduna '10*12*24.." gibi bir malzeme kodu girip f10 dediğmde hiçbirşey getirmiyor. CTRL + F de de '*' işaretli malzemeleri getiremiyor. Ürünlerimizi bir çoğu ölçülü ürünler olduğu için (mesela ebat,boyut) kodlarımızda çarpı yerine hep '*' kullanmıştık. 15 senedir (LKS dostan beri ) bir sorun yaşamamıştık ama bu Ek Paket 1 yükleyince böyle bir sorunla karşılaştık. Sorun hakkında bilgisi olan yada bu sorunla karşılaşıp çözüm konusunda bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Çevrimdışı PASHA

• Logo Kullanıcısı
  • **
  • Ölüler sanirki diriler hergün helva yiyiii
Ynt: LOGO GO ek paket 1
« Yanıtla #1 : 31.12.2009, 09:25 »
stok kartlatındaki * işaretinin yerine X işareti yap sorun düzelir. istersen tüm stoklardaki * işaretini X yapacak sorguyu verebilirim.
* işareti fonksiyonu sadece stoklarda değil , cari hesaplardada geçerlidir. arama işlemleri için kullanılır...

Çevrimdışı abr

• Logo Kullanıcısı
  • **
  • Bulursambana bir harf ÖĞRETENİN 40 yılkölesiolurum
Ynt: LOGO GO ek paket 1
« Yanıtla #2 : 31.12.2009, 23:25 »
Öncelikle cevabın için teşekkürler. Birincisi stok kodları uzun olan malzemelerimiz var raporlarda zor şer sığıyorlar X isareti koyduğumuzda (bazı kodlarda 3 4 tane * ımız var) çıktılarda sorun çıkarıcak.  2' ncisi ise bu sorun sadece ek paket 1 i kuduğumuzda ortaya çıktı. Ek paket 2 kullanan arkadaşlara sordum onlarda böyle bir sorun yok. Yada ek paket yüklememiş olan kişilerde. Benim merak ettiğim sadece ek paket 1 kuran bir arkadaş varsa burada onlardada aynı sorunun olup olmadığı. Stok kodlarını sql den değiştirmeyi şu an için en son düsünüyorum Çünkü el alışkanlığını değiştirmek zor olcak dediğim gibi 10 küsür senedir bu şekilde kullandık.