LOGO DEMO YÜKLEME SORUNU

Gönderen Konu: LOGO DEMO YÜKLEME SORUNU  (Okunma sayısı 6686 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı RHNRHN

• Yeni Kullanıcı
  • *
LOGO DEMO YÜKLEME SORUNU
« : 16.03.2012, 17:25 »
İyi günler,
ben öğrenciyim ve logo demo proğramını bilgisayarıma yüklemeye çalışıyorum her adımı yaptım fakat kconfig dosyasına tıkladığım anda hata veriyor : 0007D291.OLE kayıt defterine erişim hatası diyor netten araştırdığımda yine aynı soruna şu cevabı veridiğinizi gördüm :
http://www.logodestek.gen.tr/index.php?PHPSESSID=8b0d59036c734c3544380e3c7ae0210b&action=printpage;topic=6480.0

vtyonete dosyasıda aynı kayıt hatasını veriyo
lgconfig.exe  dosyasıda şifre istiyo onada beni oku metninde yazan sa kullanıcı adını fln giriyorum yine olmadı bi türlü sys ve go proğramları açılmıyo kayıt hatası var yazıyo lütfen yardımcı olun kurmam gerekli.

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • admin@artibilisim.com Logo Çözüm Ortağı
Ynt: LOGO DEMO YÜKLEME SORUNU
« Yanıtla #1 : 16.03.2012, 17:36 »
hangi surum ve vesriyonu yuklediniz ,Bilgisayarınızda ayrıca SQL Server Yuklumu !

Çevrimdışı RHNRHN

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #2 : 16.03.2012, 20:29 »
SQL Server yüklü daha önce eta yüklüydü onu kaldırdım hatta tekrar yükledim serverı.
LOGO GO  yüklemeye çalışıyorum

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Uzmanı
« Yanıtla #3 : 16.03.2012, 22:57 »
Go sys calistirdiginizda aldiniz hata nedir

Çevrimdışı RHNRHN

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #4 : 17.03.2012, 20:53 »
hata:
exception EOLeSysError in module LSYSENG.EXE at 000E215.OLE kayıt defterine erişme hatası.

Çevrimdışı RHNRHN

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #5 : 21.03.2012, 22:13 »
CEVAP VEREBİLEN YOK MU?ACİL LTFN

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Uzmanı
« Yanıtla #6 : 21.03.2012, 23:59 »
işletim sistemin nedir ,vista ve win 7 ise UAC devre disi birakin .

Çevrimdışı RHNRHN

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #7 : 22.03.2012, 19:16 »
WİN 7 işletim sistemi dediğiniz gibi UAC yi devredışı bıraktım virüs proğramımıda devredışı bıraktım sonraki adımları gerçekleştirdim ilk başta Gosys açıldı fakat hata verdi ama sayfayı gördüm sonra tıkandı yeniden başlandım döndüğümde proğram hiç açılmadı.

Şimdi serverı ve proğramı kaldırıp tekrardan yüklemeyi düşünüyorum UAC yi devredışı bırakıpta fakat şimdide aklıma servır ın 2005' ini mi 2000 olanını mı yükliyim dediğim gibi win 7 kullanıyorum.

Buarada bu dersi alan bir çok arkadaşımda aynı sorun var yani ben başarabilirsem onlarada anlatıcam o nedenle çok önemli cvp bekliyorum

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Uzmanı
« Yanıtla #8 : 22.03.2012, 19:21 »
Sql sürümü cok onemli degil ,2005 sonrası dilediginizi kullanabilirsiniz ,Tavsiyem SQL 2012 Express Edition  ,

http://www.microsoft.com/betaexperience/pd/SQLEXPCTAV2/enus/default.aspx  bu adresden Express with tools secenegi ile download edip kurunuz .

Çevrimdışı RHNRHN

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #9 : 22.03.2012, 20:16 »
2000 ya da 2005 sürümleri var bendeki cd de bunlar olmazmı çünkü gönderdiğiniz sitedeki servır ı yüklemek 5-6 saat alıcak çok büyük kapasiteli

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Uzmanı
« Yanıtla #10 : 23.03.2012, 00:40 »
2005 de olabilir , mumkunse 2008 R2 Express bakin

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #11 : 23.03.2012, 09:12 »
Merhaba,

Express sürümler 300 MB civarındadır ve yaklaşık max 1 saat gübü bir zaman diliminde iner tabi Türkiye'de adsl kullanıyor iseniz.
Logo nun hangi versiyonunu kurmaya çalışıyorsunuz?
İşletim sisteminiz win7 imiş eğer eski bir versiyon ise hayatta çalıştıramazsınız.

Ayrıca hatanızı sql ile alakalı olarak düşünmüyorum daha exe dosyası çalışmıyor ki sql e ulaşsın. o kısım ikinci aşama önce dosyanın çalışması gerekiyor.

Bence siz şunu yapın

ftp://download.logo.com.tr/Windows/KOBI/GUNCEL/GO_PLUS/2.11.00.00/ adresine gidin
bu dosyaları indirin ve demo kurulumunu buradan yapın.
(Önemli not: Bazı versiyonlarda demo olmayabiliyor, örneğin en son güncel versiyonun tiger enterprise sürümünde demo yok bunu indirmeden göremeyiz, bende yılalrdır go indirmediğim için varmı bilemiyorum ama bu sürümün tiger demo var)

kuruluma istediklerini verin, kurulum sizi yönlendirecektir.  veri tabanınızıda oluşturacaktır, veritabanınızın program ile bağlantısınıda oluşturacaktır.

Kolay gelsin.

Çevrimdışı RHNRHN

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #12 : 24.03.2012, 20:42 »
Öncelikle yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim son önerdiğiniz sitedeki programlarıda indirdim ama yine işe yaramadı artık yüklemekten vazgeçtim  sınavlara Alim hocanın kitabından çalışıcam mecburen.

Tekrar teşekkürler...

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Uzmanı
« Yanıtla #13 : 25.03.2012, 00:24 »
Biz den yardim isteseydiniz bi remote yapardik

Çevrimdışı FrhtK

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #14 : 25.03.2012, 02:02 »
Öncelikle yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim son önerdiğiniz sitedeki programlarıda indirdim ama yine işe yaramadı artık yüklemekten vazgeçtim  sınavlara Alim hocanın kitabından çalışıcam mecburen.

Tekrar teşekkürler...
alim hoca olarak Alim KARATAŞ'tan bahsediyorsanız. Gerçekten Alim hocanın kitabı  yeni başlayacak ve bir kaç şey daha öğrenmek isteyenler için tam baş ucu kitabı. Kendisi kitabı yazdığında smmm idi şimdi duyduğum kadarıyla ym olarak işine devam ediyormuş. Ayrıca Alim hocanın İstanbul üniversitesi ve diğer önde gelen eğitim kurumlarındaki görevlerinin de verdiği tecrübeyle güzel anlatım , yerinde örnekleri ve ekran görüntüleri ile zaten demoya çok fazla ihtiyacınız olmayacak. Başarılar.