Go için Excel den veri Aktarımı

Gönderen Konu: Go için Excel den veri Aktarımı  (Okunma sayısı 5940 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lpakir

• Yeni Kullanıcı
  • *
Go için Excel den veri Aktarımı
« : 02.01.2008, 13:22 »
Merhabalar,

Öncelikle burada sorularımızı yanıtlayan arkadaşlara canı gönülden teşekkür ediyorum.
Sorunuma gelince;

Firmamızda LKS dos ver. kullanılıyordu. Bu sene itibari ile GO ya geçtik. Firmalarımız aktardık. Fakat Malzeme fiyatları ile ilgili sıkıntımız var. Biz LKS de 1. fiyat Satış 6. Fiyat Alış olarak kullanıyorduk. LKS de Alış veya Satış fiyatı mantığı olmadığı için hepsi aynı yerde duruyordu. Go ya aktarımdan sonra bu fiyatların hepsini Malzeme satış fiyatları kısmına aktardı. Ben LKS den excel e fiyat listesini döktürdüm. Burada Go' da verileri alabilmek için tablo hazırladım fakat bir türlü verieri alış fiyatlarına alamıyorum. Logo Destek dökümanlarında toblo sıralamasına bakarak yapıyorum fakat yinede olmuyor. Acaba GO için toplo düzenlemesi farklımı.

Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Herkese iyi çalışmalar...

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
Ynt: Go için Excel den veri Aktarımı
« Yanıtla #1 : 02.01.2008, 14:08 »
Merhaba,

Evet dediğiniz gibi LKS dostaki mantık windows platformuna taşınmadı.
Go ile lks nin fiyat kartları mantığında herhangi bir değişiklik yok. Yapmak istediğinizi tam olarak algılayamadım bu konuda detaylı açıklama  yaparsanız hafta sonu gibi yapma şansımız olabilir.

Kolay gelsin.

Çevrimdışı lpakir

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #2 : 02.01.2008, 14:42 »
Merhaba,

Lks Dos tan alış fiyatlarımı excel aktardım. Buradan da Go ya alış fiyat kartlarına girmek istiyorum. Fakat Excel den veri aktatımı işlemini yaptığımda fiyatları aktarmıyor. Acaba Excel deki tablo yerleştirmelerinde mi sorun var.

Çevrimdışı saban22

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #3 : 02.01.2008, 15:01 »
İlk Başta Kolay Gelsin diye başlayalım.
Tablolar şu şekilde Pricelist yanlış hatırlamıyorsam hepsini bu tabloda tutuyor alış ve satış fiyatlarını;
Kart Türü* = 0 alış     1 Satış
Kodu*
Açıklaması
Malzeme Kodu
Cari Hesap Kodu
Cari Hesap Özel Kodu
Döviz Kodu* = Türk lirası için 53
Fiyat*
Birim Kodu*
Başlangıç Tarihi*i
Bitiş Tarihi*
Grup Kodu
Öncelik
Sıralama
Not: 1. Hatırlatma Birim kodu stok kartında tanımlanan birim seti kodudur.
2. Hatırlatma exceldeki 1. satırlarında başlık yazmayacaksın. 1. Satıra direk bilgileri giriyorsun.
3. Hatırlatma Öncelik sırası eğer tanımlandı ise mesela 5 yazmış olabilirsin diğer aktarımlarında bu yazdığın yere 4 yazmak durumundasın. Diğer aktarımlarında ise 3 ,  2 ,   1  ve 0  ondan sonraki kartlarda tabi birşey giremiyorsun çünkü 6 adet fiyat tanımlayıp aktarabildin bu sayıyı yüksek verebilirsin 1 yıl boyunca kaç fiyat değiştiriyorsan.
4. Hatırlatma   *   ile işaretlenen yerler mecbur girilmesi gereken alanlar diğerleri boş geçilebilir.
Şimdiden Kolay gelsin iyi çalışmalar.
« Son Düzenleme: 02.01.2008, 15:04 Gönderen: saban22 »

Çevrimdışı lalecicek

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #4 : 03.06.2008, 08:47 »
selam.
ben excellden satış fiyatlarını aktardım.ama öncelik kısmını bilmediğim için vermedim.
öncelikli olarak en son aktardığım fiyatın gelmesini istiyorum
ve aktarımı bitirdikten sonra bunu farkettim
bunun geri dönüşü yani fiyat kartlarına öncelik verme işini nasıl yapabilirim.
birde sipariş girerken bişey farketiim.fişe cari ünvan girilmediği müddetçe son fiyat kartını getiriyo.şimdilik bu şekilde kullanıyorum ama ne derece güvenilir.
bana bu konuda yardımcı olursanıız sevinirim.

quote author=saban22 link=topic=1679.msg7060#msg7060 date=1199278906]
İlk Başta Kolay Gelsin diye başlayalım.
Tablolar şu şekilde Pricelist yanlış hatırlamıyorsam hepsini bu tabloda tutuyor alış ve satış fiyatlarını;
Kart Türü* = 0 alış     1 Satış
Kodu*
Açıklaması
Malzeme Kodu
Cari Hesap Kodu
Cari Hesap Özel Kodu
Döviz Kodu* = Türk lirası için 53
Fiyat*
Birim Kodu*
Başlangıç Tarihi*i
Bitiş Tarihi*
Grup Kodu
Öncelik
Sıralama
Not: 1. Hatırlatma Birim kodu stok kartında tanımlanan birim seti kodudur.
2. Hatırlatma exceldeki 1. satırlarında başlık yazmayacaksın. 1. Satıra direk bilgileri giriyorsun.
3. Hatırlatma Öncelik sırası eğer tanımlandı ise mesela 5 yazmış olabilirsin diğer aktarımlarında bu yazdığın yere 4 yazmak durumundasın. Diğer aktarımlarında ise 3 ,  2 ,   1  ve 0  ondan sonraki kartlarda tabi birşey giremiyorsun çünkü 6 adet fiyat tanımlayıp aktarabildin bu sayıyı yüksek verebilirsin 1 yıl boyunca kaç fiyat değiştiriyorsan.
4. Hatırlatma   *   ile işaretlenen yerler mecbur girilmesi gereken alanlar diğerleri boş geçilebilir.
Şimdiden Kolay gelsin iyi çalışmalar.
Alıntı

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #5 : 03.06.2008, 22:41 »
Merhaba,

Bu işlem yapmak tabiki mümkün fakat bunun için belirleyici özellikler gerekli, öncelikli olarak firma numaranızı söylemeniz gerekmektedir.

Çevrimdışı lalecicek

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #6 : 11.06.2008, 12:57 »
selam konuya cevap olarak bu işlem için belirleyici özellik istemişsiniz bunu tam anlamadım .konuyu biraz açarmısınız.belirleyici özellkiten kastınız nedir. teşekkürler iyi çalışmlar.

Çevrimdışı cinocin

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #7 : 11.04.2016, 14:05 »
Sayın Yetkili Arkadaşlar...
Cari Kartlar Excelden veri aktarımı Şablonunun da Semt- İlçe - İl neden Yok..?
 Cİhangir UMAr

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • admin@artibilisim.com Logo Çözüm Ortağı
« Yanıtla #8 : 11.04.2016, 17:59 »
By Design diye bi tabir var , yani üretici o alanları karşılıcak eşleştirmeleri yapmamış ,Çok önemli ise özel bir çözüm yazılabilir .