GO Başlangıcında Database Sorunu

Gönderen Konu: GO Başlangıcında Database Sorunu  (Okunma sayısı 2994 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ultrademox

• Yeni Kullanıcı
  • *
GO Başlangıcında Database Sorunu
« : 24.02.2009, 18:06 »
SQL Server'da yarattığımız database'imizi GO açılışta bulamıyor. Yeni database oluşturmak istiyor. Kunu ile ilgili yardımlarınzı rica ederim.

Çevrimdışı umitkocyigit

• LOGO Bayi
  • Logo Uzman Kullanıcı
Ynt: GO Başlangıcında Database Sorunu
« Yanıtla #1 : 24.02.2009, 18:27 »
sql server da oluşturulan database in adını lgconfig.exe ye girmelisiniz.

Çevrimdışı ultrademox

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #2 : 25.02.2009, 10:29 »
Ben konuyu biraz daha açayım;
Öncelikle bizim muhasebe departmanımızda 3 kullanıcılı Logo Go yazılımı mevcut. CD leri incelediğim kadarıyla SQL ile beraber V1.65.00 sürümünün ardından V1.70.00 ek pakedini yüklemişiz. Durum şu ki burada ağ bağlantımızla bir Laptop ve bir masa üstü bilgisayarımız Logo Go'yu kullanmakta. Sistem merkezi laptopumuzda kuruludur. Fakat biz laptopumuzdaki sistem kurulumu (laptop gönderileceğinden dolayı) iptal edip masa üstü bilgisayarımıza kurmak istiyoruz. Henüz halen kurulu bir Logo Go laptopumuzda var fakat ikinci bir kurlumu masa üstü bilgisayarımızda yapacağız. Öncelikle masa üstün PC'den SQL Server'ı kaldırdık (regedit'e de el attım temiz olsun diye). Sonra kuruluma geçtik. Elimizdeki CD'lerde bulunan yönergeleri izledik.
Şu anki durumumuz;
1. SQL kuruldu, yeni bir database ve kullanıcı tanımlaması ayarları yapıldı. (güvenlik ve performans ayarları yapıldı)
2. Navigator'u kuramadık. Office 2002miz var ve Office10 dizinindeki Ecxel.exe dosyasını "yanlış katalog" hatası adı altında tanımamakta kararlı görünüyor : )
3. LG Config için ayarlar yapıldı fakat Logo Go'yu çalıştırdığım zaman
Micrasoft OLE DB Provider for SQL Server : Login failed for user "umut". (80040E4D) Native Error : 42000 (18456) hatası alıyoruz. Ek olarak ben Server Confirugation Manager'dan SQL Server Browser amcanın koşturmadığını gördüm. Sıkıntı bundan olabilir.

Bu arada eski db'mizi yeni masa üstü PC'mize nasıl alacağımızı bilmiyorum. Laptop'da yaratılan bu backup dosyaları ile çözebiliriz diye düşünüyordum. Fakat bu kadar kurulum teferruatından sonra o kadar da basit atlatamıyacağımıza inaniyorum.

Durum bu şekil. Konu ile ilgili yardımlarınızı rica ediyorum. Saygılar...

Çevrimdışı ultrademox

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #3 : 26.02.2009, 10:59 »
Arkadaşlar problemimi halen çözebilmiş değilim. Bir fikir beyan etmenizi rica ediyorum..

7134385

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 26.02.2009, 12:14 »
Merhaba
Sql ve kurulumu bitirmişseniz aşağıdaki linki kontrol edin

http://www.logodestek.gen.tr/index.php?topic=4770.0
Kolay gelsin

Çevrimdışı memorphin

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #5 : 27.02.2009, 16:59 »
go aslında buluyor ama tabloları oluşturmnadığı için yeniden oluşturmak istiyor olabilir.

Çevrimdışı ultrademox

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #6 : 27.02.2009, 18:28 »
Tüm yazılımları kaldırıp sistemi yeniden kurdum. LogoSys'yi açtığımda database bulamadım diyor. Bu bir sorun mu bilmiyorum ve oluşturayım mı sorusuna evet dedim. Sonra ise herhangi bir terminal kurulumu yapmadan Laptopumuzdaki yedekleri almayı denedim. Anladığım kadarıyla Laptopumuzdaki yedekler ".bck" uzantılı olduğu için orada SQL 2000 kurulu. Fakat ".bck" dosyarını Masa üstü PC'de SQL 2005'de restore etmeye çalıştığım zaman aşağıda belirtilen hatayı aldım.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Restore failed for Server 'SUNUCU\SQLEXPRESS'. (Microsoft.SqlServer.Express.Smo)

Additional information:
System.Data.SqlClient.SqlError: The backup set holds a backup of a database other
then existing 'LKSDB' database. (Microsoft.SqlServer.Express.Smo)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ayrıca aklımda sormak istediğim;
1. İki makina arasında database ya da kullanıcı ya da server isimleri aynı olmak zorunda mı?
2. Yedekleri aktarmayı denemeden önce LogoSys'de bazı işlemler yapmak zorunda mıyım?
3. Restore değil de Attach yöntemi ile eski laptoptaki verileri alma imkanım var mı?

Durum için ilginizi rica eder, iyi çalışmalar dilerim.

Çevrimdışı apple

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #7 : 28.02.2009, 09:47 »
evet daha önce başımıza gelmişti.
Regeditten lbs ile ilgili ufak bir değişiklik yapmıştık düzelmişti.
LBS ile görüşmüştük.