Terminal sorunu (SQL SERVER PAYLAŞIMI)

Gönderen Konu: Terminal sorunu (SQL SERVER PAYLAŞIMI)  (Okunma sayısı 3776 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı YUSUFYILMAZ

• Yeni Kullanıcı
  • *
« : 25.02.2009, 15:29 »
Merhabalar bu olay aynı bilgisayarlarda 2.kez başıma geliyor.Server sürekli kullanılan desktop bilgisayar üzerinde GO yüklü terminal olarak ise 2 tane laptop bulunuyor.Serverda sqlserver2005 var ve GO serverda sorunsuz çalışıyor ancak.Laptop bilgisayarların ikisindede erişim engellendi diye bir hata veriyor LGCONFIG den ayarları muntazam bir şekilde yaptım.bir sorun olduğunu zannetmiyorum.Yaklaşık 2-3 hafta önce bu sorun yüzünden ana makinayı formatlamıştım düzelmişti.Virüs olduğunuda düşünmüyorum çünkü Kaspersky kurdum ve az önce tekrar tarattırdım.Bu işin içinden bir türlü çıkamıyorum sanki çok basit bir yer ama bulamadım gitti aşağıda yaptığım işlemleri yazıyorum.

1-virüs kontrolü
2-LGCONFIG ayarları (USER\SQLEXPRESS olarak yani bir sorun yok)
3-Sql serverdaki TCP\IP ayarları

Aldığım hata ise "Native error:08001 (17)<-- bu daha sonra (6) oldu
tamama tıklayıncada "cannot estabilish database server" eminimki bir çok kişi bu hata ile karşılaşmıştır.

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
« Yanıtla #1 : 25.02.2009, 16:22 »
USER\SQLEXPRESS değil 

PCNAME\SQLEXPRESS olması lazım.

Başka bir ifade ile PC deki USER ismi ile PC ismi farklı olabileceğinden , SQLSERVER hangi PC de kurulu ise o PC nin adını yazınız..düzelecektir...

Çevrimdışı adem yoldascan

• Yeni Kullanıcı
  • *
Ynt: Terminal sorunu (SQL SERVER PAYLAŞIMI)
« Yanıtla #2 : 26.02.2009, 09:31 »
dostum öncelikle şunu söylemeliyim kaspersky anti virüs sql erişim trafiğini fazlasıyla yavaşlatıyor. Bu, hatanın nedeni olmasada! çalışma sıralarında hata ve kilitlenmeler yaşayabilirsin.
Vede en azından bağlantı kurulana kadar bilgisayarında herhangi bir antivirüs olmamasını şiddetle öneririm (antivirüs programını durdurman yeterli değil, çünkü arkaplanda çalışmaya devam ediyor ve servislerini durduramıyorsun)
ikincisi;
Microsoft SQL Server 2005 + SQL Server Surface Area Configuration + Surface Area Configuration + for Services And Connections + SQLEXPRESS + Database Engine + Remote connectons,

Local and remote connections
Using both TCP/IP and named pipes; aktif hale getirip SQL servislerini yeniden başlatıp deneyebilirsin

Çevrimdışı basketbol6

• Yeni Kullanıcı
  • *
Ynt: Terminal sorunu (SQL SERVER PAYLAŞIMI)
« Yanıtla #3 : 28.04.2014, 10:57 »
aynı sorun aynı şekilde bende de oldu. Denilen önerileri denedim ama sonuç değişmiyor. Hata önce (17) idi. Önerileri yaptıktan sonra (6) oldu.