Server 2008 standart go.exe çalışmıyor (logo main engine çalışmayı durdurdu

Gönderen Konu: Server 2008 standart go.exe çalışmıyor (logo main engine çalışmayı durdurdu  (Okunma sayısı 6352 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ismiail

• Yeni Kullanıcı
  • *
server 2008 go.exe açılmıyor go.sys açılıyor versiyon güncellendikten sonra oldu bu sorun uyumlulukla ilgili olabilirmi

kullanıcı vista da aynı hatayı alıyorum

Çevrimdışı bimtek

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
Virus olup olmadıgını bır kontrol edin..
Kolay gelsin..

Çevrimdışı ismiail

• Yeni Kullanıcı
  • *
virus yok server da kontrol ettim diğer kullanıcılar çalışıyor go programında

Çevrimdışı bimtek

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
Kullanıcı ayarlarını kontrol ettinizmi?

Çevrimdışı teknisyen

• Yeni Kullanıcı
  • *
Go exe üzerinde sağ tuş yöneici olarak çalıştır dersen go exe yide açar ve programı kullanabilirsin

Çevrimdışı ozgurcevik

• Logo Kullanıcısı
  • **
Arkadaşım sisteminde virüs yok.  Sorun yeni çıkan versiyondaki eklentilerden kaynaklanıyor. Sanıyorum bu eklentilerde sorun var. Vista ve 2008 ortamında sorun yaratıyor. Şifre aşamasını geçtikten sonra Yeni Çıkan Garanti eklentisi ve Diyalogo eklentileri sorun yaşamana neden oluyor.

Vista ortamında sorun yaşadığın kullanıcıların yetkilerinden bu eklentileri kaldır. Bu sayede bu eklentileri açılışta çalıştırmayacağı için sorun yaşamazsın. Bu sistemlerde yönetici yetkisinde kullanıcılar ile çalışamazsın. Malum yetki sınırlaması yapamayacağın için sorun yaşamaya devam edersin.

Çevrimdışı ismiail

• Yeni Kullanıcı
  • *
değerli kullanıcım aa go.exe tıkladığımda logo main engine durduruldu diyor eklentilerle ne sorunu alabilriki

eklentileri kaldır.nasıl ve değişiklikleri ne olacak

Çevrimdışı ozgurcevik

• Logo Kullanıcısı
  • **
Slm kullanıcı ve grup yetkilerine bakarsan yeni bir takım alanlar olduğunu göreceksin.

Orda Eklentiler diye bi bölüm var ve içinde sadece 2 tane eklenti göreceksin. Bunlar Garanti Bankası ve Diyalogo eklentileri.

Her ikisinin durumunu da (-) negatif olarak işaretlersen sorunun ortadan kalkacaktır.

Ama yönetici yetkisine sahip kişilerde bu sorunu yaşamaya devam edersin. Mutlaka yöneticilerin içinde tam yetkili bir grup oluşturup sadece bu eklentilere yasak koy ve yönetici olarak çalışan kullanıcıların varsa onları bu gruba koyup yönetici grubundan çıkar.

Çevrimdışı aahmetkurtt

• Logo Kullanıcısı
  • **
işe yaradı ama UAC kapalı olması lazım
« Son Düzenleme: 09.05.2009, 13:10 Gönderen: aahmetkurtt »

Çevrimdışı ismiail

• Yeni Kullanıcı
  • *
uac kapalı ama sorun devam ediyor 1.86 yeniden indirdim go.exe bozuk diye ama yükledim gene çalışmıyor go.exe başka sebep var eklentilerden kaynaklanan bir sorun mudur
« Son Düzenleme: 12.05.2009, 12:56 Gönderen: ismiail »

Çevrimdışı ismiail

• Yeni Kullanıcı
  • *
sorunu çözdüm go klasörünün altında bulunan lmaineng.exe üzerinde sağ tuş yapın ondan sonra uyumluluk kısmını servis pack 2 yaptıktan sonra tamam diyin ama ordaki kutuyu işraretli bırakmayın işlem tamam lanıyor bu kadar uğraştan sonra oldu
« Son Düzenleme: 12.05.2009, 14:26 Gönderen: ismiail »

Çevrimdışı sair

• Logo Kullanıcısı
  • **
GO 1.86 daki bu hatanın sebebini sonunda buldum arkadaşlar.. Garanti bankası eklerinden kaynaklanıyor..
Şunu yapıyorsunuz..
sistem den kullnıcılar menüsünden yeni bir kullanıcı tanımlayın.. yeni kullanıcıyı oluştuğunda alta eklentiler diye bir bölüm geliyor.. 2 adet eklenti mevcut.. teker teker sağ tıklayıp seç bırak ile eklentiyi devre dışı bırakın.. veritabanı ve kullanıcı yetkilerini tanımlayın.. Ve bu kullanıcı ile çalışmaya başlayın..

Selamlar..
« Son Düzenleme: 16.05.2009, 16:09 Gönderen: sair »