Logo go client kurma problemi...

Gönderen Konu: Logo go client kurma problemi...  (Okunma sayısı 3954 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı senol01

• Yeni Kullanıcı
  • *
Logo go client kurma problemi...
« : 26.05.2009, 15:20 »
Arkadaşlar logo go paketimi ana makinaya sorunsuz kurdum ve uzun zamandır kullanıyorum.Bilgisayarımda xp profesionel + sql 2005 exprsess var.

İşyerimize bir bilgisayar daha alındığı için gerekli ağ bağlantılarını yaparak, LOGOgo klasörüne gerekli paylaşımı ve izinleri verdikten sonra lan kablosu ile iki bilgisayar bir birine bağlanabiliyordu. Ardından client kuracağım bilgisayara logo go cd mi koyarak clinet kur dedim ve gerekli dosya tanımını gerçekleştirdi. Ardından ağ bağlantılarımdan ağ sürücüsü olarak bir harf seçtim ve yol olarak ana makinemdeki logo go klasörünü gösterdim ve ağ sürücüsüne bağlan dedikten sonra LGSETUP tan gerekli yerleri client bilgisayarımdan da gösterdim.Ardından LGCONFIG ayarlarını kontrol ettim düzenledim ama bir türlü GO programıma client bilgisayarından giremedim.önceleri LKSUSER hayası vardı onu çözdüm DBNLIT gibi bir hata verdi ve bir türlü çözemedim. Client kurulacak bilgisayarımızda xp profesionel.

sizden ricam client kurma ile ilgili elinizde bir döküman var ise yada yanlış yaptığım tarafı anlatabilirseniz çok sevinirim.şimdiden iyi çalışmalar.

Çevrimdışı memorphin

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
Ynt: Logo go client kurma problemi...
« Yanıtla #1 : 27.05.2009, 20:29 »
sqlexpress ile ilgili ayarlar yapılması lazım dşarıdan bağlantıya izin vermiyordur. ana makineden antivirüs ve güvenlik duvarını kontrol edin

Çevrimdışı senol01

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #2 : 28.05.2009, 15:27 »
Sayın mehmet bey ;
ana makinemizde antivirüs bulunmamaktadır. Sqlex. de nasıl bir ayar yapmamız lazım acaba.Bilgilendirebilirseniz sevinirim.

7134385

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 28.05.2009, 16:01 »
Merhaba
Denetim masasında güvenlik duvarı kapatıp bi deneyin

Kolay gelsin

Çevrimdışı ismiail

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #4 : 09.06.2009, 18:26 »
sql 2005 kurulum ayarları yapılmamış yardımcı olurum size teamviwer yazılımı inddir kurun id söyleiyn yardımcı oliyim size
www.selcuknuray.com/Go-Pdf/SQL2005ExpressKur2.pdf link de nasıl ayarlarını yapacağın anlatılıyor kolay gelsin
« Son Düzenleme: 09.06.2009, 18:30 Gönderen: ismiail »