VTYONET yetkisiz kullanıcı hatası

Gönderen Konu: VTYONET yetkisiz kullanıcı hatası  (Okunma sayısı 4072 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ROSE

• Yeni Kullanıcı
  • *
« : 21.11.2009, 09:37 »
Merhaba, ben yeni bir go kullanıcısıyım.Vtyonete bir türlü ulaşamıyorum.Kullanıcı adımı lksuser ve şifremi userpass olarak belirlemiştim bunları gırdıgımde yetkisiz kullanıcı diyor.Bu sorunu nasıl çözebilirim?? Şimdiden teşekkür ederim.

Çevrimdışı Tiger_Man

• Logo Uzman Kullanıcı
« Yanıtla #1 : 21.11.2009, 13:44 »
Bağlantı bilgisini logodb.cgf den alı işaretleyip dene. Olmazsa sa yaz kullanıcı adına.

Çevrimdışı topraktr

• Yeni Kullanıcı
  • *
Ynt: VTYONET yetkisiz kullanıcı hatası
« Yanıtla #2 : 28.05.2010, 08:45 »
evet bendede aynı prpblem var. Dediğiniz yollardan açmaya çalıştım fakat yinede yetkisiz kullanıcı hatasıveriyor.

Çevrimdışı cinemaker

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #3 : 28.05.2010, 17:34 »
VTYONET de yapacağınız işleme göre değişebilir. Tabloları kontorl edecekseniz ya da sorgu çalıştıracaksanız şifre girmeden de işlem yapabilirsiniz. Fakat yedek alacaksanız ya da yedek geri yükleme yapacaksanız sql inizin şifresi varsa girmek zorundasınız. Şifre yoksa kullanıcı adına sa girebilirsiniz.

Çevrimdışı topraktr

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #4 : 30.05.2010, 12:54 »
evet, yedek alma işlemi yapacağız. Demiş olduğunuz gibi slq kurulumunda kullandığımız şifreleri ve her türlü yöntemi denedim. Dediğiniz gibi kullanıcı adına sa yazarakda giriş yapmaya çalıştım fakat yetkisiz kullanıcı hatası veriyor. logodb.cfg'den al dediğimiz zamanda aynı şekilde hata veriyor. Bir türlü kullanıcı girişi yapamadım. Programı kullanmaya başladıkdan sonra hiç yedek alamadık, Daha doğrusu giriş yapamadık. SQL Server 2005 kurulu. Lütfen bi yardım edin.

Çevrimdışı alli_altug

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #5 : 31.05.2010, 11:25 »
Öncelikle Merhaba, Vt Yonet SQL 2005 te çalışmamaktaydı yeni versiyonlar öncesinde. Ancak 1.89.00.00 ve sonrası versiyonlarda beraber çalışıyor..

Çevrimdışı cinemaker

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #6 : 31.05.2010, 16:46 »
evet, yedek alma işlemi yapacağız. Demiş olduğunuz gibi slq kurulumunda kullandığımız şifreleri ve her türlü yöntemi denedim. Dediğiniz gibi kullanıcı adına sa yazarakda giriş yapmaya çalıştım fakat yetkisiz kullanıcı hatası veriyor. logodb.cfg'den al dediğimiz zamanda aynı şekilde hata veriyor. Bir türlü kullanıcı girişi yapamadım. Programı kullanmaya başladıkdan sonra hiç yedek alamadık, Daha doğrusu giriş yapamadık. SQL Server 2005 kurulu. Lütfen bi yardım edin.
Benim anlamadığım Maden sql 2005 var neden yedekleri sql den almıyorsunuz. Hatta sqlinizin versiyonuna göre Database Maintenance Plans ile otomatik yedeklemede yapılabilir.
« Son Düzenleme: 31.05.2010, 16:48 Gönderen: cinemaker »

Çevrimdışı topraktr

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #7 : 04.06.2010, 17:18 »
Sql server üzerinden ne şekilde yedek alabilirim? Sql server bilgim yok işin doğrusunu söylemek gerkirse. Maintenance plans ne şekilde kullanabişlirim biraz daha detaylı bilgilendirirseniz sevinirim. Bu sırada ilginiz ve yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim

Çevrimdışı mekansiz19

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #8 : 08.06.2010, 08:51 »
TRUNCATE TABLE L_NET
TRUNCATE TABLE L_GOUSERS

bu kodu kullanabılrsın..

Çevrimdışı topraktr

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #9 : 09.06.2010, 12:15 »
:) teşekkür ederim fakat o kada ileri düzey bilgimyok. biraz daha detaylı anlatabilirseniz sevinirim. teşekkürler

Çevrimdışı mekansiz19

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #10 : 09.06.2010, 14:50 »
VTYONET yönete girdikten sonra bağlan kısmında bir tik koyarak  boş geçiyoruz.daha sonra menü kısmında çalıştır var.orada lks seçip boş alana bu kodu yazıyorsun ve olay bitiyo :) umarım yararlı olmuştur.

Çevrimdışı mekansiz19

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #11 : 09.06.2010, 14:54 »
oda işine yaramadıysa al sana kısayol bakım :)

hotfile.com/dl/47280105/cae128d/bakim.rar.html
« Son Düzenleme: 09.06.2010, 14:58 Gönderen: mekansiz19 »

Çevrimdışı topraktr

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #12 : 14.06.2010, 08:06 »
yanlız vtyonet'e giremiyoruz problem orda bizim. Yetkisiz kullanıcı hatası veriyor. Ne şekilde denediysek vtyonet'i açamadık.

Çevrimdışı memorphin

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #13 : 14.06.2010, 14:53 »
vtyonet girmeyin sql2005 studio express ile girin amaç yedek almak değil mi?

Çevrimdışı lockme

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #14 : 01.02.2012, 16:07 »
FORMAT ATTIM VE YEDEKLERİMİ AKTARMAM LAZIM VT YÖNET HATASINI NASIL GİDEREBİLİRİM