KDV RAPORU

Gönderen Konu: KDV RAPORU  (Okunma sayısı 2371 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı irmak

• Yeni Kullanıcı
  • *
KDV RAPORU
« : 10.10.2007, 15:23 »
ARKADAŞLAR MRB BANA BİR KDV RAPORU LAZIM OLDU BEN FATURA--TABLOLAR'DA SATIŞ KDV RAPORUNA BAKTIM AMA İSTEDİĞİMİ VERMİYOR BİZ FATURALARI GİRERKEN %8 VE % 18 LİK SATIRLARDAN OLUŞAN FATURALAR GİREBİLİYORUZ SATIŞ KDV RAPORUNDA PROGRAM KARIŞIK GETİRİYOR TASARIMA GİİRP BAKTIĞIMDA KDV ORANI DİYE BİR BAŞLIK VAR VE BUNDAN 3 TANE VAR HEPSİNDE DE SIRA NUMARASI VAR 1 2 3 DİYE MATRAH VE TUTARLARDA BÖYLE AMA PROGRAM ŞUNU YAPIYOR BEN BİR FATURADA İLK SATIRDA % 8 LİK BİR ÜRÜN GİRDİYSEM 1 NOLU KDV ORANI SÜTUNUNDA %8 OLUYOR BEN DÜZENLEMEK İSTİYORUM 1 NOLU KDV ORANI TUTARI VE MATRAHI %18'İ VERSİN  2 NOLU KDV ORAN TUTAR % 8'İ VERSİN 3 NOLU KDV ORAN TUTAR %1 'İ VERSİN BU OLABİLİR Mİ BUNU YAPABİLİR MİYİZ ARKADAŞLAR...YAPARSAKDA NASIL YAPARIS  ??? TEŞEKKÜRLER ŞİMDİDEN TÜM CEVAPLAYAN ARKDAŞLARA

Çevrimdışı memorphin

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
Ynt: KDV RAPORU
« Yanıtla #1 : 10.10.2007, 15:31 »
SELECT
FATURA.FICHENO [FATURA NUMARASI],
FATURA.DATE_ [FATURA TARIHI],
CARI.CODE [CARI HESAP KODU],
CARI.DEFINITION_ [CARI HESAP UNVANI],
'%1 KDV MATRAHI '= CASE WHEN (KDV1MATRAH.TUTAR IS NULL) THEN '0' WHEN (KDV1MATRAH.TUTAR IS NOT NULL) THEN KDV1MATRAH.TUTAR END,
'%1 KDV TUTARI  '= CASE WHEN (KDV1TUTAR.TUTAR IS NULL) THEN '0' WHEN (KDV1TUTAR.TUTAR IS NOT NULL) THEN KDV1TUTAR.TUTAR END,
'%8 KDV MATRAHI '= CASE WHEN (KDV8MATRAH.TUTAR IS NULL) THEN '0' WHEN (KDV8MATRAH.TUTAR IS NOT NULL) THEN KDV8MATRAH.TUTAR END,
'%8 KDV TUTARI  '= CASE WHEN (KDV8TUTAR.TUTAR IS NULL) THEN '0' WHEN (KDV8TUTAR.TUTAR IS NOT NULL) THEN KDV8TUTAR.TUTAR END,
'%18 KDV MATRAHI'= CASE WHEN (KDV18MATRAH.TUTAR IS NULL) THEN '0' WHEN (KDV18MATRAH.TUTAR IS NOT NULL) THEN KDV18MATRAH.TUTAR END,
'%18 KDV TUTARI '= CASE WHEN (KDV18TUTAR.TUTAR IS NULL) THEN '0' WHEN (KDV18TUTAR.TUTAR IS NOT NULL) THEN KDV18TUTAR.TUTAR END,
FATURA.TOTALDISCOUNTS [TOPLAM INDIRIM],
FATURA.GROSSTOTAL [KDV HARIC TOPLAM],
FATURA.NETTOTAL [GENEL TOPLAM]
FROM
{oj
LG_001_01_INVOICE AS FATURA
LEFT JOIN   (SELECT SUM(VATAMNT) TUTAR,INVOICEREF FROM LG_001_01_STLINE WHERE VAT=18 GROUP BY INVOICEREF)
KDV18TUTAR ON KDV18TUTAR.INVOICEREF=STR(FATURA.LOGICALREF)
LEFT JOIN (SELECT SUM(VATMATRAH) TUTAR,INVOICEREF FROM LG_001_01_STLINE WHERE VAT=18 GROUP BY INVOICEREF)
KDV18MATRAH ON KDV18MATRAH.INVOICEREF=STR(FATURA.LOGICALREF)
LEFT JOIN    (SELECT SUM(VATAMNT) TUTAR,INVOICEREF FROM LG_001_01_STLINE WHERE VAT=8 GROUP BY INVOICEREF)
KDV8TUTAR ON KDV8TUTAR.INVOICEREF=STR(FATURA.LOGICALREF)
LEFT JOIN  (SELECT SUM(VATMATRAH) TUTAR,INVOICEREF FROM LG_001_01_STLINE WHERE VAT=8 GROUP BY INVOICEREF)
KDV8MATRAH ON KDV8MATRAH.INVOICEREF=STR(FATURA.LOGICALREF)
LEFT JOIN    (SELECT SUM(VATAMNT) TUTAR,INVOICEREF FROM LG_001_01_STLINE WHERE VAT=1 GROUP BY INVOICEREF)
KDV1TUTAR ON KDV1TUTAR.INVOICEREF=STR(FATURA.LOGICALREF)
LEFT JOIN  (SELECT SUM(VATMATRAH) TUTAR,INVOICEREF FROM LG_001_01_STLINE WHERE VAT=1 GROUP BY INVOICEREF)
KDV1MATRAH ON KDV1MATRAH.INVOICEREF=STR(FATURA.LOGICALREF)
LEFT JOIN (SELECT * FROM LG_001_CLCARD)
CARI ON FATURA.CLIENTREF=STR(CARI.LOGICALREF)
}
WHERE
FATURA.CANCELLED=0
AND
FATURA.TRCODE IN (7,8)
AND
FATURA.CLIENTREF<>''
ORDER BY FATURA.FICHENO

Çevrimdışı irmak

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #2 : 10.10.2007, 15:37 »
bu tanımlı alan değil heralde demi  ??? yani pek uzun geldi nasıl olcak anlamadım bu gönderdiğiniz ...

Çevrimdışı memorphin

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #3 : 10.10.2007, 15:47 »
bu sorguyu vtyonetten çalıştırabilirsin. ayrıca exceldeki dış veri al menüsündeki sql kısmına yazdığın zaman doğrudan excelden raporu alabilirsiniz.

tanımlı alan isterseniz şunu yazın

tipi: sayı
adı : matrah18
formül
_SQLINFO("SUM(VATAMNT)","LG_001_01_STLINE","VAT=18 AND INVOICEREF="+STR(R1.logicalRef)+"")

tipi : sayı
adı : kdv18
_SQLINFO("SUM(VAT)","LG_001_01_STLINE","VAT=18 AND INVOICEREF="+STR(R1.logicalRef)+"")

Çevrimdışı irmak

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #4 : 14.10.2007, 22:59 »
selamlar

gönderdiğiniz tanımlı alanları satış faturaları dökümünde kullandım tanımlı alanların TÜR'ünü METİN olarak yazdığımda sonuç geliyor rapora TANIMLI ALANLARINIZDAN adı MATRAH 18 olan alanı sayıya çevirebilir miyiz ben VAL komutu ile çeviremedim çünkü :( şimdi 118 ytl 'lik bir faturamız var diyelim siizn gönderdiğiniz alanlardan KDV 18 bana kdv oranını getriyor MATRAH 18 ise 18 ytl kdv matrahını getiriyor ben birde kdv siz tutarı getirmek istiyorum bir alan ekliyorum sayı türünde ve KDV18 OLAN alanınızı bölüyorum 0,18'e ama sonuç gelmiyor zaten matrah 18 alanını VAL içine alıp sayı tüürnde tasarıma seçsemde bi sonuç dönmüyor bu alanı sayıya nasıl çevirebilirm teşekkür ederim ....

Çevrimdışı netcom021

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #5 : 15.10.2007, 15:56 »
VAL içine alıp sayı tüürnde tasarıma seçsemde bi sonuç dönmüyor bu alanı sayıya nasıl çevirebilirm

Aşağıdaki linke bir göz atın.
http://www.logodestek.gen.tr/index.php?topic=1210.0

(KY)

Çevrimdışı memorphin

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #6 : 15.10.2007, 17:47 »
bu duruma göre ;

_SQLINFO("CONVERT,(SUM(VATAMNT))","LG_001_01_STLINE","VAT=18 AND INVOICEREF="+STR(R1.logicalRef)+"")

doğru olsa gerek. deneme imkânı bulamadım.

Çevrimdışı memorphin

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #7 : 15.10.2007, 17:48 »
pardon

_SQLINFO("CONVERT(VARCHAR,SUM(VATAMNT))","LG_001_01_STLINE","VAT=18 AND INVOICEREF="+STR(R1.logicalRef)+"")

Çevrimdışı irmak

• Yeni Kullanıcı
  • *
KDV RAPORU HAZIR
« Yanıtla #8 : 25.10.2007, 13:54 »
ARKADAŞLAR MEMORPHİN VE NETCOM021 ÜYELERİNİN DEĞERLİ YARDIMLARIYLA KDV RAPORUNU HAZIRLADIM SİTEDEKİ DİĞER ARKADAŞLARADA LAZIM OLUR DİYE TANIMLI ALANLARI GÖNDERMEK İSTİYORUM.ALANLAR AŞAĞIDA GÜLE GÜLE KULLANIN :) İSTEYEN OLURSA DİZAYNI VE TANIMLI ALANLARI MAİL DE ATABİLİRİM...

RAPORU SATIŞ FATURALARI DÖKÜMÜNDE YAPTIM

TÜR              ALAN_ADI              FORMÜL
SAYI             tutar 18 (2)                    [tutar 18 (1)]/18
SAYI             tutar 18 (3)                    [tutar 18 (2)]*100
SAYI             tutar 18 (1)                    VAL([m 18 deneme matrah])
METİN          m 8 deneme matrah   _SQLINFO("CONVERT(VARCHAR,SUM(VATAMNT))","LG_001_01_STLINE","VAT=8 AND INVOICEREF="+STR(R1.logicalRef)+"")
SAYI             tutar 8 (3)                      [tutar 8 (2)]*100
SAYI             tutar 8 (2)                      [tutar 8 (1)]/8
SAYI             tutar 8 (1)                      VAL([m 8 deneme matrah])
METİN         m 18 deneme matrah  _SQLINFO("CONVERT(VARCHAR,SUM(VATAMNT))","LG_001_01_STLINE","VAT=18 AND INVOICEREF="+STR(R1.logicalRef)+"")
SAYI             kdv'siz toplam % 18      [tutar 18 (3)]-[tutar 18 (1)]
SAYI             kdv'siz toplam % 8        [tutar 8 (3)]-[tutar 8 (1)]
METİN         KDV 8 MATRAH         _SQLINFO("SUM(VATAMNT)","LG_001_01_STLINE","VAT=8 AND INVOICEREF="+STR(R1.logicalRef)+"")
METİN         KDV 8 ORAN                _SQLINFO("SUM(VAT)","LG_001_01_STLINE","VAT=8 AND INVOICEREF="+STR(R1.logicalRef)+"")
METİN         KDV 18 ORAN             _SQLINFO("SUM(VAT)","LG_001_01_STLINE","VAT=18 AND INVOICEREF="+STR(R1.logicalRef)+"")
METİN         KDV 18 MATRAH           _SQLINFO("SUM(VATAMNT)","LG_001_01_STLINE","VAT=18 AND INVOICEREF="+STR(R1.logicalRef)+"")

Çevrimdışı netcom021

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #9 : 25.10.2007, 18:14 »
Merhaba,
Ellerinize sağlık.
Tablo ismini de parametrik yapsaydınız daha harika olurdu. Örneğin bir dönem sonra ya da başka bir firmada bu rapor bir işinize yaramayacaktır.
İyi çalışmalar.

(KY)

Çevrimdışı irmak

• Yeni Kullanıcı
  • *
KDV RAPORU
« Yanıtla #10 : 26.10.2007, 09:56 »
ASIL SİZİN ELLERİNİZE SAĞLIK SİZİN YARDIMLARINIZLA OLDU..TEKRAR ÇOK TEŞEKKÜRLER EMEKLERİNİZE ...TABLO İSMİ DERKEN NEYİ KAST ETTİNİZ ONU ANLAMADIM AMA :(

İYİ ÇALIŞMALAR HERKESE

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
KDV RAPORU
« Yanıtla #11 : 26.10.2007, 10:08 »
Merhaba IRMAK ;

"LG_001_01_STLINE" tablo su sadece 1 numaralı firma nın tablosunu ifade eder..dizaynı 55 nolu firmaya import ettiğinde table ismini "LG_055_01_STLINE" olarak değiştirmek zorunda kalacaksın...bu table ismi değiştirilmediği sürece rapor yanlış çalışacak sonuç üretmeyevek veya hatalı sonuç üretecek veya programı kilitleyecektir...

Table ismini şu şekilde yazabilirdin ; "LG_"+[fno]+"_"+[DN]+"_STLINE" bu şekilde yamış olsaydın...Dizaynı istediğin firmaya import ettiğinde hiç bir değişiklik yapmadan dizaynı kullanabilecektik.

kolay gelsin , iyi çalışmalar...

« Son Düzenleme: 26.10.2007, 10:10 Gönderen: lsuersoy »

Çevrimdışı netcom021

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #12 : 26.10.2007, 10:57 »
TABLO İSMİ DERKEN NEYİ KAST ETTİNİZ ONU ANLAMADIM AMA :(

Yukarıda verdiniz tanımlı alana göre (LG_001_01_STLINE) Siz 001 nolu firmanın 01 nolu dönemine ait rapor alıyorsunuz. Bir sene sonra dönem no nuz 02 olacak ve dolayısı ile yukarıdaki alanlarınız yine 01 nolu dönemden bilgi çekecek.
Veya bu seneyi düşünün siz 002 nolu firmaya geçtiğiniz zaman bunu kullanmak istediğinizde yine size gidip 001 nolu firmanın 01 nolu döneminden bilgi okuyacak onu demek istedim.

Mesela malzeme ambar durum raporunda
Alan tipiAlan AdıFormülü
MetinFSUBSTR("000000",1,3-STRLEN(STR([Firma No])))+STR([Firma No])
MetinDDSUBSTR([ÇALIŞMA DÖNEMİ],1,2)
MetinTablo ismi"LG_"+[F]+"_"+[D]+"_STLINE"
gibi kullanabilirsiniz.

**** Sizin mesajı gönderdiğiniz zamandan bu yana bu kısacık yazıyı gönderemiyorum.Sağa sola gide gele en sonunda bitirdim. Sağolsun lsuersoy arkadaşımız merakınızı gidermiş. Ama yine yazdıklarımı göndereyim dedim.

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
« Yanıtla #13 : 26.10.2007, 11:32 »
Merhaba IRMAK ;
"LG_001_01_STLINE" tablo su sadece 1 numaralı firma nın tablosunu ifade eder..dizaynı 55 nolu firmaya import ettiğinde table ismini "LG_055_01_STLINE" olarak değiştirmek zorunda kalacaksın...bu table ismi değiştirilmediği sürece rapor yanlış çalışacak sonuç üretmeyevek veya hatalı sonuç üretecek veya programı kilitleyecektir...
Table ismini şu şekilde yazabilirdin ; "LG_"+[fno]+"_"+[DN]+"_STLINE" bu şekilde yamış olsaydın...Dizaynı istediğin firmaya import ettiğinde hiç bir değişiklik yapmadan dizaynı kullanabilecektik.
kolay gelsin , iyi çalışmalar...

Tekrar Merhaba ; "FNO" alanı Firma No standart alanını seçince geliyor. "DN" ise Dönem no Standart alanını seçince geliyor.
Standart alanları Tanımlı alanların içine çekmek istediğimizde çift artı ++ içine almamız gerekiyor..Firma no ve Dönem no da ise + birleştirme maksadı ile kullanılıyor...

kolay gelsin.
« Son Düzenleme: 26.10.2007, 11:35 Gönderen: lsuersoy »

Çevrimdışı Faryd

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #14 : 26.10.2007, 12:26 »
Merhaba; irmak dizaynı ve tanımlı alanları bana mail atarsan sevinirim ferit@aksaraynokta.com