Logo go da raf no yu nereye yazabılırız?

Gönderen Konu: Logo go da raf no yu nereye yazabılırız?  (Okunma sayısı 3127 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı netcom021

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
Ynt: Logo go da raf no yu nereye yazabılırız?
« Yanıtla #15 : 06.08.2008, 17:45 »
Ne demek istediğim gayet açık bence. Sizinle alakalı bir şey demedim.
  Ben bir kişiye ait olan bir yazıyı alıntı olarak aldığımı ve hangi siteden aldığımı genelde yazarım.  O yüzden belki biraz hassas davrandım.

Kolay gelsin.

(KY)

Çevrimdışı Özcan

• Logo Kullanıcısı Pro
« Yanıtla #16 : 06.08.2008, 17:59 »
Yok ecevit yok bilmem ne benzetmesi olmaz bu forumda biz arkadaşlar bu sitede kendi sorunlarımızı birbirimize yardımcı olmak amacı içindeğiz. Sizler her işi ücretle yapmak peşindesiniz Ama bir şey varki go arayüz uyarlaması 1,70 setinde bile var. Go yu kullanmasını neyin nasıl yaplacağını kurulum esnasında müşteriyi bilgilendirseydiniz bizim gibi kullanıcılarda bu gibi sitelerden çözüm aramak derdi olmuyacaklardı. Bir İkincisi burda bir tek benmi link veriyorum forumu incelerseniz link veren tek ben olmadığımı göreceksin.

Çevrimdışı netcom021

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #17 : 06.08.2008, 18:37 »
Sizinle alakalı bir şey demedim.

Siz neden ne demek istediğimi anlamıyorsunuz. Yukarıda sizinle alakalı olmadığını açık açık yazmışım.  Link vermenize de bir şey demiyorum. Zaten ben de bir yerden bir şey alırsam alıntı yaptığım yerin linkini veriyorum.

Siz neden parladınız onu daha anlamış değilim. Biraz relax .... Bir fincan çay için yazdıklarımı sindire sindire okuyun. Belki o zaman anlarsınız.

Ben Lbs nin elemanı olan Ecevit Beyin video görüntüsünü alıntı vermeden yayınlamasını eleştirmişim.  Niye link verdin diye bir şey dememişim.

Alıntı
Yok ecevit yok bilmem ne benzetmesi olmaz bu forumda biz arkadaşlar bu sitede kendi sorunlarımızı birbirimize yardımcı olmak amacı içindeğiz. Sizler her işi ücretle yapmak peşindesiniz
   Şimdiye kadar attığım mesajlardan hangisine ücret almışım? Bazı problemler için bazen ara ara 1 hafta uğraştığım oluyor. O vaktimi niye çoluk çocuğumla geçirmeyeyim de size yaranmak için uğraşayım. Önce siz bir uğraşın belli bir yere getirin probleminizi o zaman yardımcı olalım.  Ben bunu demek istiyorum. Armut piş ağzıma düş olmasın. Böyle giderse  ücret alacağım. Ücretsiz olunca yaranılmıyor.

Kolay gelsin.

(KY)

Çevrimdışı maviadam

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #18 : 06.08.2008, 20:24 »
arkadaşlar az cok hallettım gibi olayı yardımlarını esırgemeyen siz saygıdeger arkadaşlarıma tşk. ederim.

İyiki varsınız

Çevrimdışı netcom021

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #19 : 06.08.2008, 23:16 »
Merhaba,

Halledemediğiniz yer neyse yazsaydınız, yardımcı olabileceğimiz bir şey olsaydı, yardım ederdik.

Not: Özel mesaj atmışsınız. Benim özel mesajlara cevap vermeme prensibim vardır. Çünkü ordaki yardımdan bir kişi faydalanır. Ama buraya genele yazılandan herkes faydalanır.  Ayrıca bahsettiğiniz uzaktan yardımı hiç kullanmadığım için bilemiyorum. O yüzden yardımcı olamadım.

İşinizi halletmenize sevindim.

Kolay gelsin.

(KY)

Çevrimdışı maviadam

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #20 : 07.08.2008, 09:24 »
şöyle bir durum var yapamadıgım

Stok kartına Rafno ve karsısına bir yer acıyorum. ama karsısındakı yere bir sey yazamıyorum. onu nasıl atlatabılırız?
yanı buraya raf no lara ait
ornek

üST DEPO
ALT DEPO
TEZGAH USTU
VITRIN
A REYONU 2
VS....

gibi seceneklerin gelmesini saglayabılırmıyım? yardımlarınızı talep ediyorum
« Son Düzenleme: 07.08.2008, 09:32 Gönderen: maviadam »

Çevrimdışı netcom021

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #21 : 07.08.2008, 10:13 »
Merhaba,
Alan tipleri öndeğer olarak küçük tamsayı olarak gelir. Bu da 1 karakterdir. Siz metine çevirirken Veri boyutunu yeterli bir şekilde yazmamış olabilirsiniz.
   Bahsettiğiniz şekilde bir combobox ta raf nolar gelebilir. Ama onlar browserde 1, 2,3 diye görünürler.

Yani stokta seçerken
üST DEPO
ALT DEPO
TEZGAH USTU
VITRIN
A REYONU 2
şeklinde seçebilirsiniz. Ama bu browserde seçtiğinizi vermiyor. 1,2,3... gibi veriyor.

Kolay gelsin.

(KY)

Çevrimdışı maviadam

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #22 : 07.08.2008, 11:26 »
nasıl yapaılacağı konusunda detaylı yardım alabılırmıyım acaba?

Çevrimdışı netcom021

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #23 : 07.08.2008, 11:55 »
Malzeme browserinden uyarlamaya girdikten sonra sağ tıklayıp Show Object Inspector seçeneğini seçin ordan Ek alanlar sekmesine geçin.
 Rafno alanınınızın üzerinde iken sağ tıklayıp değiştiri seçin. Orada veri tipinin metin ve veri boyutunun örneğin 15 olmasını sağlayın.
  Sonra save ile kaydedin. Daha sonra özellikler kısmında kolon özelliklerine sonra rafno özelliğine gelip. type kısmının text max char kısmına 15 , field type kısmında zstring ,name kısmında rafno nun seçili olduğunu görün. Bu şekilde ok butonuna basıp çıkın. formu kaydedip çıkın.
değiştirme ve ekleme ile stok kartı ekranına geçip yine arayüze geçin.
   burada eklememiş iseniz sağ tıklayıp Show Object Inspector seçeneğini seçin ve ek alanlara geçerek raf noyu mouse ile tutup bir yere taşıyın. Formu kaydedin. Artık  bilgiyi girebilmeniz lazım.

Kolay gelsin.

(KY)

Çevrimdışı maviadam

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #24 : 07.08.2008, 12:33 »
SUPER ANLATIM AMA BEN SU SEKILDE YAPMAK İSTİYORUM
ZATEN BELIRLI ALANLAR VAR BU ALANLARI NASIL SECEBILIRIM. SECENEKLI YANİ?

üST DEPO
ALT DEPO
TEZGAH USTU
VITRIN
A REYONU 2

GİBİ.

Çevrimdışı netcom021

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #25 : 07.08.2008, 12:48 »
O zaman browserde arayüze geçerken veri tipini seçenek olarak seçiyorsunuz. O şekil ekliyorsunuz.
  Sonra değiştirme ekranında arayüze geçiyorsunuz. Sağ tıklayıp Show Object Inspector u sonra
ek alanları seçiyorsunuz. ilgili alanı forma taşıyorsunuz. Sonra combo box ı tıklayıp seçiyorsunuz. sağ tıklayıp Show Object Inspector dan özellikleri oradan Items (Maddeleri) seçiyorsunuz. Gelen forma aşağıdakileri yazıyorsunuz.
üST DEPO~1
ALT DEPO~2
TEZGAH USTU~3
VITRIN~4
A REYONU 2~5

bunları yazıp tamam butonuna basıyorsunuz. Kaydedip çıkıyorsunuz.
Bunları değiştirme ekranında yukarıdaki görüyorsunuz. Ama browser de seçtiğiniz değer değil onların karşılığı olan 1,2,3... rakamları geliyor. Böyle olunca bana kullanışlı gelmemişti o yüzden bu özelliği hiç kullanmadım.

Kolay gelsin.

(KY)

Çevrimdışı maviadam

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #26 : 07.08.2008, 12:57 »
PEKİ DEDİĞİNİZ GİBİ YAPTIM. secenekler cıktı ŞİMİDNKKKKkkkk :)

malzeme browser ekranında RAFNO gorebılıyorum ama x adlı stogun rafno olarak sectıgım kısım gorunmuyor :S

Ana ekrandan stok kartına girmeden bakılan yer

ekranda

1
2
3
seklınde cıkıyor ama bu sekılde benım işimi gormuyor bunların yerıne yazı seklınde cıkmalı

onuda çözdüğmmü olay tamamdır :)
« Son Düzenleme: 07.08.2008, 13:12 Gönderen: maviadam »

Çevrimdışı netcom021

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #27 : 07.08.2008, 13:18 »
seklınde cıkıyor ama bu sekılde benım işimi gormuyor bunların yerıne yazı seklınde cıkmalı

Üst mesajda aynı duyguları paylaşmıştık.  :)

(KY)

Çevrimdışı maviadam

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #28 : 07.08.2008, 13:20 »
Ee buna bir çözüm yok mu ne yapabılırız???

Çevrimdışı netcom021

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #29 : 07.08.2008, 13:23 »
Metin olarak yolunuza devam edeceksiniz. Yani tek tek elle yazacaksınız.

(KY)