Yanlışlıkla Fiş numaralandıra bastım ve...

Gönderen Konu: Yanlışlıkla Fiş numaralandıra bastım ve...  (Okunma sayısı 670 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı KuRTAraC

• Yeni Kullanıcı
  • *
logonun biraz acemisiyim dün satış faturası numarası otomatik gelmiyor diye düzeltme yapıcaktım şeytan mı bastırdı bilmem fiş numaralandıra tek bir basmada bütün satış faturalarının numaraları değişti ve yanlış numaralar atadı değiştiririm diyordum lakin muhasebeleştirilmiş fişlerin numarasınıda atamış ve muhasebeleştirmeleri bozmadan.Şimdi ben ne yapmalıyım?
dipnot: muhasebe yetkilisi değilim, forum kurallarına aykırı davrandıysam özür dilerim
ayrıca bir adet muhasebeleştirilmiş fişide değiştirdim durumu anlayamadığım zaman, bu bana ne gibi sakıncalar vericektir?
Kural hatası yaptıysam özür diler yardımcı olabilcek kişilere şimdiden teşekkür ederim.

Çevrimdışı KuRTAraC

• Yeni Kullanıcı
  • *
Ynt: Yanlışlıkla Fiş numaralandıra bastım ve...
« Yanıtla #1 : 21.08.2014, 14:40 »
1 - Yedek datanız varsa başka bir isimde database olarak yükleyin. Daha sonra INVOICE tablosundaki LOGICALREF alanına göre güncelleme yapabilirsiniz.
2- CLFLINE tablosundaki TRANNO ile INVOICE tablosundaki FICHENO alanlarını güncelleyin. CLFLINE-MODULENR=4, TRCODE=38

Not: Yedek almadan hiç bir işlem yapmayın.
cevabınız için teşekkür ederim ancak yedek yoksa yapılacak olan nedir geri dönüşü düzelişi yok mudur?