lks2 win server2003 terminaller bağlantı sql nasıl yapıcam yardım acill

Gönderen Konu: lks2 win server2003 terminaller bağlantı sql nasıl yapıcam yardım acill  (Okunma sayısı 864 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hexadecimal

• Yeni Kullanıcı
  • *
merhabalar, şirketimizde kullandığımız 5 kullanıcılı lks2 var, windows server 2003 kurduk servere ve çalışıyor, client kurdum terminale servere bağlandı fakat client taki sql server sağalttaki yerel makineye bağlanıyor ama serveri secinde erişim engellendi diyor, kısacası terminalleri nasıl kurup ana makinedeki datalara erişicem yanı nasıl oluyo bu 5 kullanıcı ve terminaller olayı. saygılarımı sunarım.

Çevrimdışı macrohakan

• Yeni Kullanıcı
  • *
önce lks nin kurulu olduğu server a client üzerinden ağ sürücüsüne bağlanman gerekiyor. bağlantıyı oluşturduktan sonra ise LGCONFIG i çalıştırman gerekiyor. default kullanıcı adı şifre LKSUSER - USERPASS  olarak gir. açıklan ekranda server name ve database name tanımlaması yapman lazım server name'e server adını database name'e ise lks database dosya adını LKSDB olarak yazman gerekiyor. bu işlemi yaptıktan sonra lgsetup ı çalıştırıp adres yolunu oluşturduğun ağ sürücüsü üzerinden yeniden gösterip sertifikasyon yüklemesini yapman gerekiyor. bundan sonra dreg ve lbsreg dosyalarını da çalıştırırsan terminallerinden de lks yi çalıştırabilirsin. Ancak hepsinden önce 5 kullanıcılı ek paketini server üzerinde yüklemen gerekiyor.
kolay gelsin.