Mutabakat ta Bakiye B/A formülü

Gönderen Konu: Mutabakat ta Bakiye B/A formülü  (Okunma sayısı 2328 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı asya

• Logo Kullanıcısı Pro
« : 24.04.2008, 10:30 »
Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır LKS de Mutabakat mektubu yazdırıyorum ancak yeni fark ettim ki, mutabakat yazısında gelen bakiye'de (B) (A) olarak belirtmiyor. Formu düzeltip tekrar ekrana döktüğümde veriyor, ancak başka firmaya yada program çıkış girişlerde formül yine bozuluyor sadece rakam veriyor arkasında borç yada alacak türünü belirtmiyor, Ekte form tasarımım mevcut , ilgilenirseniz sevinirim bu sorun neden kaynaklanıyor ?
12,345 xx CR BU FORMATTA KAYIT EDİYORUM ANCAK ÇIKINCA DEĞİŞİYOR FORMAT..

Çevrimdışı asya

• Logo Kullanıcısı Pro
« Yanıtla #1 : 24.04.2008, 15:38 »
Hallettim sorunumu ,  gerçeği cevap ta gelmemiş ama :)

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
Ynt: Mutabakat ta Bakiye B/A formülü
« Yanıtla #2 : 24.04.2008, 16:12 »

Dikkatimi çekti , siz çok sabırsızsınız , sorularınıza cevap verilmeden sorunlarınızı kendiniz çözüyorsunuz  ;)

Çevrimdışı asya

• Logo Kullanıcısı Pro
« Yanıtla #3 : 25.04.2008, 13:30 »
 :D haklısınız :) ama bi sorumun cevabını hala alamdım :( benim için de önemli bir sorun ancak halen cevap veren yok :(  CAri extresinde gelen yada gönderilen  havalenin hangi bankadan yapıldığını gösteren bir extre yapamdım halen  ??? bu konuda size karşı sabirlı olucam söz yeter ki bunu bana yapın :) ekte kendi d-formatımı koyuyorum müsait bir anınzda bana zaman ayırırsanız çok sevinirm..

Çevrimdışı asya

• Logo Kullanıcısı Pro
« Yanıtla #4 : 25.04.2008, 13:33 »
Formu koymayı unutmuşum sorryy :)

Çevrimdışı netcom021

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #5 : 26.04.2008, 01:34 »
Merhaba,
Hallettim demekten ziyade nasıl hallettiğinizi de yazsaydınız böyle sorunu olan arkadaşlar bir daha mesaj atmadan çözümü de görmüş olurdu. Böylece fazladan mesaj kirliliği olmazdı.

İstediğiniz bölümde dönem numarasına ulaşamayacağımız için Filitrelere Çalışma Dönemi adında bir filitre eklemek gerekiyor. Tanımlı filitre kısmından öndeğer kısmına şimdiki dönem numarasını yazarsanız. İki de bir o değeri düzeltmenize gerek kalmayacaktır.
  Geri kalan kısım dosyaları alıp uzantısını değiştirdikten sonra extre kısmında dosyadan oku demekten ibaret.  Bu sadece banka isimlerini getiriyor. Banka hesaplarını getirmiyor.

İyi çalışmalar.

NOT: Kaç defadır deniyorum. Eklenti gönderme de problem çıktı diye bir hata veriyor. Belki server değişiminden dolayı böyle yapıyordur.

(KY)

Çevrimdışı netcom021

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #6 : 26.04.2008, 09:47 »
.

Çevrimdışı asya

• Logo Kullanıcısı Pro
« Yanıtla #7 : 28.04.2008, 12:54 »
ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM İLGİNİZE, 
Sorunu halletim derken aslında bir sorun yokmuş Form tasarımında Bakiye Bölümünü dar tutmuşum, rakam büyük olunca tabi sığmayıp B-A durumunu gösteremiyordu, rakam ufaksa haliyle durumunu görebiliyordum. :)
Sorun tamamen benden kaynaklanıyormuş.

Göndermiş olduğunuz formları alldım, ancak burdan ilkez form yüklüyorum , txt dosyasını sadece uzantısını llx yaparak yükleyemedim , bunun nasıl yapıcağımı açıklarsanız sevinirim . :(
Valla zeki bir kızımdır aslında ama yüklenemdi işte :)

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
« Yanıtla #8 : 28.04.2008, 13:14 »
Formu koymayı unutmuşum sorryy :)

inceleyeceğim.

Çevrimdışı netcom021

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #9 : 28.04.2008, 13:57 »
Göndermiş olduğunuz formları alldım, ancak burdan ilkez form yüklüyorum , txt dosyasını sadece uzantısını llx yaparak yükleyemedim , bunun nasıl yapıcağımı açıklarsanız sevinirim . :(
Valla zeki bir kızımdır aslında ama yüklenemdi işte :)

Öncelikle belirteyim. Gönderdiğim ilk mesajınızla ilgili olan değil. Ekstrede banka ismini yazma ile ilgilidir.
  Ben bu şekilde indirdiğimde bir yere kaydediyorum. Sonra o dosyaya tıklayıp F2 ile düzeltme moduna alıyorum. Sondaki ".txt" leri silip enter e basıyorum. Normalde bu şekilde işim bitiyor. (benim işletim sistemimde dosya uzantılarını göster seçili, sizde bu şekil değilse belki problem çıkarıyordur. )

Sonra bir cari hesabın üzerinde iken sağ tıklayıp ekstre diyorsunuz. oradaki kullanıcı tanımlı dosyayı seçip ... butonuna basıyorsunuz. Gelen ekrandan sağ tıklayıp dosyadan ekle seçeneğini seçiyorsunuz. indirdiğiniz llx dosyasını gösteriyorsunuz. Sonra gelen dosyaya sağ tıklayıp değiştir diyorsunuz. tasarımda iken tanımlı alan bölümünü seçiyorsunuz. yukarıdaki gibi bu defa .luv uzantılı dosyayı tanıtıyorsunuz. kaydedip çıkıyorsunuz. normalde işiniz bitiyor.
Sizin döneminiz farklı ise filitre bölümünden çalışma dönemini giriyorsunuz. raporu alıyorsunuz.

Kolay gelsin.

(KY)

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
« Yanıtla #10 : 28.04.2008, 15:30 »
çözdüm ;

Bnfline daki clientref ile clcard daki logicalref ilişkilendirilecek...CLFLINE daki TRANNO ile BNFLINE daki Tranno birbirine eşitlenecek...gerisi kolay...BNF line daki BANKREF ve BNACCREF den Bankanın kodunu veya adını çekebilirsin...

kolay gelsin , iyi çalışmalar...

Çevrimdışı asya

• Logo Kullanıcısı Pro
« Yanıtla #11 : 28.04.2008, 15:44 »
llx. dosya sorunu çözdüm söyledğiniz gibi işletim sistemimde dosya uzantılarını GÖSTERME seçiliymiş. extreleri yükleyip duruma göre olduysa bildiririm yine, teşekkür ederim.

ERSOY Hocam uzmansınız çözersininiz  tabi :)

da bu söylediklerinizden tek bir kelime anladıysam adım azize değil , aziz olsun :)

kızmayın nolur Hocam ama ben düz bir kullanıcıyım :(

Çevrimdışı asya

• Logo Kullanıcısı Pro
« Yanıtla #12 : 28.04.2008, 16:13 »
netcom021  size sabrınızdan dolayı teşşekkür ederim, söylediklerinizi aynen yaptım,
1.sizin göndermiş olduğunuz formu extre içersine atıp kaydettim.
2.bana llx olarak gönderdiğiniz dosya içersinde siz zaten tanımlama yapmışsınız sanırm,  f667 diye bir alan görüyorum burda çünki.
buraya kadar her şey normal. Ayrıca kendi formumun da üzerine luv uzantılı dosyayı alanlara tanıttım.
ancak her iki şekilde de alan da #### yada tuhaf karakterler çıkıyor, banka adında eser yok :(
nerde yanlış yapıyorum ben ?
filtre bölümünde de belirtiiğiniz şekilde dönemimi kayt ettim ?

Çevrimdışı netcom021

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #13 : 28.04.2008, 16:36 »
Merhaba,
Daha önce varolan tanımlı alanlarınızdan dolayı bir karışıklık olabilir. Aynı ismi vermiş olabilirim.
Siz form tasarımına geçip üstteki tanımlı alan kısmından sağ tıklayıp dosyadan ekle seçeneğini seçtiniz değil mi tanımlı alan için ?

Varsa bir imkanınız tanımlı alan olmayan bir firmada bunları deneyin. Veya tanımlı alanların hepsini bir dosyaya kaydedip. Hepsini silin benin gönderdiğimi bir daha tanıtıp bu şekil alın. Dönem nosunu da lks nin en altındaki (2) 01.01.2008 ... 31.12.2008 şeklinde olan kısımdan emin olun. parantez içindeki dönem nosudur. Eksredeki tanımlı filitreler kısmından bunu yazacaksınız.
  Font ile ilgili bir problem olabilir. O alanın üzerinde iken üstteki font bölümünden bir tane seçebilirsiniz. İş yerindekinde biraz farklı gelmişti.

Benim yaptığımda fiş türü gelen veya gönderilen havale ise bankayı yazıyor. O yüzden havale olan satırlara bakın.

###### çıktığına göre çakışma olmuştur.

Bende düzgün çıkıyor.

Kolay gelsin.

(KY)

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
« Yanıtla #14 : 28.04.2008, 17:19 »
Birde bu dizaynları deneyin... ;)