KART AKTARIMI

Gönderen Konu: KART AKTARIMI  (Okunma sayısı 1379 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bestonline

• Yeni Kullanıcı
  • *
KART AKTARIMI
« : 02.07.2008, 16:09 »
Hesap planı açılmış ve cari kartlar, stok kartları hesap planına bağlanmış bir firmadan,
yeni açtığımız bir firmaya sadece cari ve stok  kartlarını aktarmak istiyom.
hesap planını yeniden düzenlemem gerekiyor yeni açtıımız firmada.
Stok Ve Carı Kartları aktarabilmem için nasıl bir yol izlemem gerekiyor. daha doğrusu hesap panı
bağlanmış stok ve carileri aktarabiyormuyuz.
yardımcı olursanız sevinirim...

Çevrimdışı umitkocyigit

• LOGO Bayi
  • Logo Uzman Kullanıcı
Ynt: KART AKTARIMI
« Yanıtla #1 : 02.07.2008, 17:13 »
cari ve stokların aktarılabilmesi için kartlarda bulunan özel kod muhasebe kodları gibi bilgilerin
kartlardan önce aktarılması gerekiyor.
kolay gelsin

Çevrimdışı bestonline

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #2 : 02.07.2008, 17:16 »
yeni firmamda eski firmamdaki hesap planını kullanmak istemyorum.
tekrar hesap planını düzenlemem gerekiyor.
sadece cari ve stoklar aktarmam lazım.
mümkünatı yokmudur.

Çevrimdışı umitkocyigit

• LOGO Bayi
  • Logo Uzman Kullanıcı
« Yanıtla #3 : 05.07.2008, 17:14 »
eğer eski firmanda ki cari ve stok kartlarında MUHASEBE KODU bağlantısı varsa
o muhasebe kodlarını kartlardan önce aktarmassan
kartlarıda aktarmaz. ilk önce muhasebe kodlarını aktarın daha sonra kartlarınızı aktarın
yeni firmanızda muhasebe hesaplarını toptan yoketmek için

TRUNCATE TABLE LG_XXX_EMUHACC KOMUTUNU YAZIN İŞİNİZ HALLOLUR.
Kolay Gelsin.

Çevrimdışı smoke

• Logo Kullanıcısı Pro
« Yanıtla #4 : 07.07.2008, 21:40 »
Stok-carı lıstenızı excel e atıp. Excel den stok ve carı kartlarınızıda ıcerı alabılırsınız.

Çevrimdışı bestonline

• Yeni Kullanıcı
  • *
oley yaptım :)
« Yanıtla #5 : 08.07.2008, 15:24 »
arkadaşlar veri aktarımıda dışarı yaparken xml şablonu oluşturun hepsini seçin
muhasebe hesap planSIZ AKTARMAK İÇİN  GL_CODE Yİ KALDIRIN AKTARIN
VE YAZDIRIN DOSYAYI
Yeni açtığınız firmadan alın SONUÇ:OK
HESAP PLANI BAĞLI CARI KARTLAR YENİ FİRMAYA HESAP PLANSIZ BOYLE AKTARILIR..

YKONSOL

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 15.08.2008, 08:21 »
Arkadasim.. bilmece gibi konusuyorsun.. Soyle yaparsan, soyle olursun, efendim su olamsi lazim..
Bir sablon attgini gormedik.. Teorik bilgilere gerek yok.. Vrsa bir marifet paylasalim, yoksa show yapmiyalim.. Baska bolumlerde de analtilan ve hemen her kesin bildigi seyleri anlatmaya luzu yok... Esas sorun Excel ve XML sablonalridir. Logo da zaten bu sakli sirlarindan ve kendi icine kapali olmasindan dolayi gelismiyr ve zmanla artik tercih edilmiyor. Artik bir espiris kalamdi lLogonun gercekten. Tamamen bir Bayi monpolosi var Logo'da. Memnun degiliz. Axapta ve ya SAP daha demokrat... Konuyu uzakalra goturdum, anliynlara selam olsun..

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #7 : 24.08.2008, 21:57 »
Arkadasim.. bilmece gibi konusuyorsun.. Soyle yaparsan, soyle olursun, efendim su olamsi lazim..
Bir sablon attgini gormedik.. Teorik bilgilere gerek yok.. Vrsa bir marifet paylasalim, yoksa show yapmiyalim.. Baska bolumlerde de analtilan ve hemen her kesin bildigi seyleri anlatmaya luzu yok... Esas sorun Excel ve XML sablonalridir. Logo da zaten bu sakli sirlarindan ve kendi icine kapali olmasindan dolayi gelismiyr ve zmanla artik tercih edilmiyor. Artik bir espiris kalamdi lLogonun gercekten. Tamamen bir Bayi monpolosi var Logo'da. Memnun degiliz. Axapta ve ya SAP daha demokrat... Konuyu uzakalra goturdum, anliynlara selam olsun..
Merhaba

Sayın YKONSOL arkadaşlar yapılabilecek şeyleri anlatmış daha ne yapılmasını istiyorsunuz ki bu şekilde bir yorum yapıyorsunuz? yani buradan en fazla yapılabilecek şey budur. Yok ben bunları anlamıyorum bilmece gibi geliyorsan normaldir, bir şey söyleyemeyeceğim.

Kolay gelsin.

Çevrimdışı ozgurcevik

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #8 : 27.08.2008, 14:56 »

Sayın YKONSOL Axapta veya SAP alabilecek düzeyde bir firma iseniz. Lütfen Yetkili servis, Çözüm Ortağı gibi LOGO konusunda uzman bir firma ile yıllık anlaşma yapın. Bu sayede burda anlatılan şeyleri anlamaya çalışmak zorunda kalmazsınız. Elbetteki LOGO firma olarak kendi bünyesini ve bayi ağını koruyacak tarzda şeyler yapacaktır. Buna rağmen biz LOGO uzmanları olarak fırsat buldukça burdaki sorulara mümkün olduğunca cevap vermeye çalışıyoruz. Bunun bize hiç bir getirisi olmadığı halde. Aksine bizler burdan size elimizden geldiğince destek vererek olası gelirimizden oluyoruz. Bunları göz önüne alarak attığınız mesajlarda daha yapıcı eleştirilerde bulunmanızı ve size yada başka bir arkadaşımıza yardımda bulunmaya çalışan bir arkadaşımıza karşı daha saygılı olmanızı istemek de bizim hakkımız sanıyorum.

Şablon atılmasını istemişsiniz. İnanın bana eğer burda arkadaşımızın bahsettiği şeyi anlamakta zorlandıysanız o şablonu kullanmakta da zorlanacaksınız.

Saygılarımla,
« Son Düzenleme: 27.08.2008, 14:58 Gönderen: ozgurcevik »

Çevrimdışı profesor

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #9 : 06.08.2015, 10:11 »
enim sorum ise LKS V1.55 de aynı şirkette stok kartından başka stok kartına HAREKET AKTARMAK İSTİYORUM.
Nedeni ise birimini değiştirmek için yeni STOK KARTI AÇTIM.
AMA AKTARMA YAPAMIYORUM.

ilginize teşekkürler.

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • admin@artibilisim.com Logo Çözüm Ortağı
« Yanıtla #10 : 06.08.2015, 16:11 »
Profesör siteyi cop gibi kullanmaya devam edersen sonsuza kadar , BANLANACAKSIN , her önüne gelen yere ayni Konuları yazma !!!