Tiger2 v.1,89 daha önce girilmiş faturların genel iskonto hatası

Gönderen Konu: Tiger2 v.1,89 daha önce girilmiş faturların genel iskonto hatası  (Okunma sayısı 679 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadira

• Logo Kullanıcısı Pro
  • Bilgi Paylaşılırsa güzeldir.
Arkadaşlar merhaba, Tiger 2 buyılın başında geçiş yaptık, Öncelikle karşılaştğımız hata satış faturalarında promosyon satırlarını muhasebeleştirmiyordu. ( muhasebe kodları arka bağlatıları oldugu halde). Konuştuk versiyon hatasıdır, denildi versiyonu hatırlamıyorum mart ayının ortasında yeni bir yükseltme yaptık, Dün cari ve muhasebe kontrollerini yapıyordum her ay mutlaka yaparız, cari ile muhasebe tutuyor mu diye. Karşılaştığım hata dehşet verici birşeydi.

Biz bir satış faturası keserken 2 adet iskontu türü seciyoruz, %15 + 5 iskonto yaparken, malzeme satırının altına %15 lik 1. iskontoyu, fatura geneleinede %5.lik iskonto yapıyoruz. herşeyin normal gittiğini zannediyoruz. Taa ki faturaları muhasebeleştirdikten sonra, Satış faturasındaki liste ekranında 1.737.TL gösteriyor ve bu rakam cariye de bu şekilde gidiyor ama faturanın içeriğine girdiğinizde, 1828,42Tl gösteriyor ve muhasebeye aynın bu rakam gidiyor ama esas olması gereken fatura tutarı : 1.737.TL   bu hatayı nasıl çözeriz logo bu hatayı kabul etmiyor

Çevrimdışı memorphin

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
indirimleri muhasebe hesabına aktarı seçmişmisiniz?

Çevrimdışı kadira

• Logo Kullanıcısı Pro
  • Bilgi Paylaşılırsa güzeldir.
Öyle olsaydı ilk iskonto olan %15 lik tutarı muhsebeye atmazdı, ayrıca deneme olarak şimdi bir fatura giriyorum, Fatura ekranındaki tutarla içine girerek genel toplamı kontrol ettiğimde tutarlarda farklı

Çevrimdışı memorphin

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
1.ve 2. indirim kartının muhasebe hesap kodu tanımlı mı?

stok kartının satış indirimleri hesabı ne durumda?