alınteri düzenelem sorunları

Gönderen Konu: alınteri düzenelem sorunları  (Okunma sayısı 712 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı zeberrun

• Yeni Kullanıcı
  • *
alınteri düzenelem sorunları
« : 14.02.2011, 12:11 »
merhaba,

alınteri kullanıcısı olarak
1- veritabanında oluşturduğum firmaların lg- uzatılı dosyaları sebebi ile alınterinde aynı numaralı firma oluşumuna (devir sırasında) izin vermediğini gördüm,
   standart myql komutu ile lg- uzantılı dosyaları silemedim. ne tür bir komut ile sadece lg-001 şeklindeki dosyaları veritabanından silebilirim.
2- yeni çalışma dönemini işaretlememe rağmen at her açılışta ilk çalışma dönemime geliyor, bunu copy unit dosyası değerini düzenleyerek yapabileceğim
    söylendi bu düzeltmeyi nasıl yapabilirim.
3- fatura toplamlarında %8 ve %18 kdvlari ayrıca hesaplatmama rağmen toplam kdvyi yazdıramıyorum, , fatura tutarına yol masraf eklediğimde kdv hesabı doğru bir şekilde oluşmuyor ve toplam kdvyi yine yazdıramıyorum.

teşekkürler

Çevrimdışı hosaf

• Yeni Kullanıcı
  • *
Ynt: alınteri düzenelem sorunları
« Yanıtla #1 : 14.02.2011, 13:56 »
1- Googledan Nurattin inal diye arat . Blog sayfasında Firma tanımlı tabloların silinmesini anlatmış.
2- Sys den çalışma dönemi olarak işaretledin mi

Çevrimdışı zeberrun

• Yeni Kullanıcı
  • *
Ynt: alınteri düzenleme sorunları
« Yanıtla #2 : 15.02.2011, 17:35 »
merhaba,

sys den firma adına geliyorum, dönemler açılıyor, buradan yılı kapsayan döenm üzerine geliyorum sağ tuşa tıklayarak çalışma dönemi olarak işaretle diyorum. görüştüğüm bir destek copy init gibi bir dosya üzerinde değişiklik yapılması gerektiğini söyledi.