MSSSQL DEVELOPER EDITION 2005 VE LKS

Gönderen Konu: MSSSQL DEVELOPER EDITION 2005 VE LKS  (Okunma sayısı 1594 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ukde

• Yeni Kullanıcı
  • *
MSSSQL DEVELOPER EDITION 2005 VE LKS
« : 18.02.2007, 11:52 »
Merhaba arkadaşlar.
LKS yi SQL 2005 developer edition ile kurmaya çalıştım. Daha kuruluş aşamasında veritabanı oluştururken bir türlü kullanıcıyı oluşturamama problemi vardı onu bir şekilde forumlarda araştırarak çözdüm. Ancak sql 2005 in 2000 e göre daha hızlı olduğu herkes tarafından söylenen bir söz olmasına rağmen LKS nin açılması ve firmaların oluşturulması normalden çok daha uzun sürüyor. Ayrıca yeni dönem eklerken  "Must declare the scalar variable" native error (11-LG_STKHANDLEINOUT veritabanı aracı açılmadı) hatası alıyorum sürekli. Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok memnun olurum.
Haftasonumu sadece bu sorunu düzeltmek için harcadım ama artık işin içinden çıkamıyorum.

---EK
Dönem oluşturmanın sonunda çıkan hata.
http://imaj.at/11603
Dönem oluşturma sonunda çıkan hatada tamam a bastıktan sonra çıkan hata.
http://imaj.at/11604
Sql 2005 developer edition da sp_helpdb sorgusu sonucu.
http://imaj.at/11605
Sql 2005 developer edition da sp_helpsort sorgusu sonucu.
http://imaj.at/11606

Çevrimdışı Erdoğan

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • Bilgi Paylaşıldıkca Değer Kazanır.
Ynt: MSSSQL DEVELOPER EDITION 2005 VE LKS
« Yanıtla #1 : 18.02.2007, 13:32 »
Selamlar
LG_STKHANDLEINOUT trigger tarafından çağırılan bir stored procedure dür.
Dolayısı ile dönem bilgileri veya veritabanı araçları oluşturulurken ilgili procedure düzenlenir. Fakat bu düzenleme sistem dosyalarına ait komutlar yazarak düzenlendiği için sql inizin kurulum dilinin (collation name) büyük/küçük harf duyarsız(insensitive) kurulması gerekmektedir.
SQL_Latin1_General_CP1254_CI_AS lbs açısından doğru kurulum dili budur.
Sizin kurulum diliniz.SQL_Latin1_General_CP1254_CS_AS olarak görülüyor.
database inizin  collation name ni master da değil database nizin sonucunu  sp_helpdb  ile alarak bize dönün.
Eğer databaseniz 2005 te(çünkü 2005 sonucu dil seçiminizi yazmışsınız.) yaratılmadıysa attachdb veya restore nedeniyle doğru collation name sahip olabilir.
Database nizin collation name doğru ise
  • AutoCreateStatistics, AutoyasakStatistics özelliklerini options tan false yaparak deneyin..

Eğer database collation name yanlış ise
  • Mail adresinize dil converti ile ilgili bir dosya göndereyim ;)

Kolay Gelsin

Çevrimdışı ukde

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #2 : 18.02.2007, 20:33 »
Üstad yönergelerin üzerine SQL 2005 DEVELOPER edition kurmaya başladım. ancak SQL_Latin1_General_CP1254_CI_AS dilini bulamadım. Turkish_CI_AS olarak kurmaya başladım sonucunu yazarım.

Çevrimdışı ukde

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #3 : 18.02.2007, 20:51 »
çok teşekkürler kurulum başarıyla tamamlandı ve başarılı bir şekilde dönemler oluşturuldu.
sql 2005 in simgesi neden system tray de gözükmüyor olabilir?
bir de bağsettiğiniz programları mail adresime atabilirseniz sevinirim.

Çevrimdışı Erdoğan

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • Bilgi Paylaşıldıkca Değer Kazanır.
« Yanıtla #4 : 18.02.2007, 21:40 »
Selamlar
Sorununuzun çözüldüğüne sevindim.
sql2005 servisleri systemtrayda gözükmez eğer sql2000 de sisteminizde olursa servisi system traydada görürsünüz.
servislere ulaşmak için başlat>programlar>microsoft sql server 2005>configuration tools tan ulaşabilirsiniz.
eğer localde kullanıyorsanız herhangi bir problemle karşılaşmazsınız ama client bağlantılarını yapmak istiyorsanız. tcp/ip enable olmalıdır.
sql2005 le birlikte microsoft bütün connection ayarlarını default olarak kapalı getirir. Bu aynı zamanda yeni dönemin güvenlik kuralıdır. Siz bunları tek tek açmalısınız.
Bunun içinde sql server surface area configuration tan gerekli işlemleri yapmak gerekir.

Kolay Gelsin