Fatura ekranında stokları bulmanın daha kolay yolu yokmu?

Gönderen Konu: Fatura ekranında stokları bulmanın daha kolay yolu yokmu?  (Okunma sayısı 554 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı semih003

• Yeni Kullanıcı
  • *
Satın alma ya da satış faturası düzenlerken stoklara daha pratik ulaşmanın bir yolu varmı?  F10 ile malzemeler sayfası açıp orada aramak pratik değil. ayrıca fatura penceresinde CTRL+F ile arama yaptığımdada sağlıklı bir sonuç çıkmıyor.
Daha önce kullanıdğım muhasebe yazılımında ürün isminin yada kodunun olduğu kısma harfleri girdiğimde alttan olabilecek sonuçları filtreleyerek çıkarıyordu. tıpku google'da arama yaparken harfleri yazdıkça öneri çıkarması gibi.
Gıda işi yapıyoruz ve elimizde 1000 kalemden fazla ürün oluyor.

Çevrimdışı ibrahim02

• Logo Kullanıcısı Pro
Malesef istediğiniz gibi bir arama mevcut değil fakat siz stoklarınızı gruplayarak daha kolay ulaşabilirsiniz

örneğin :
çay çaykur
çay belde
çay nebileyim işte buna benzer gruplayıp F10 demeden önce açıklama kısmında çay yazıp F10 basarsanız çaylar önünüze gelecektir ordan seçebelirsiniz gibi

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • admin@artibilisim.com Logo Çözüm Ortağı
Satın alma ya da satış faturası düzenlerken stoklara daha pratik ulaşmanın bir yolu varmı?  F10 ile malzemeler sayfası açıp orada aramak pratik değil. ayrıca fatura penceresinde CTRL+F ile arama yaptığımdada sağlıklı bir sonuç çıkmıyor.
Daha önce kullanıdğım muhasebe yazılımında ürün isminin yada kodunun olduğu kısma harfleri girdiğimde alttan olabilecek sonuçları filtreleyerek çıkarıyordu. tıpku google'da arama yaparken harfleri yazdıkça öneri çıkarması gibi.

Ctrl + f ile aramak istediniz Alanları seçin , kataloğa klasör tanimi yapın , her g dedinizde logo join yapıyor

Çevrimdışı semih003

• Yeni Kullanıcı
  • *
Malesef istediğiniz gibi bir arama mevcut değil fakat siz stoklarınızı gruplayarak daha kolay ulaşabilirsiniz

örneğin :
çay çaykur
çay belde
çay nebileyim işte buna benzer gruplayıp F10 demeden önce açıklama kısmında çay yazıp F10 basarsanız çaylar önünüze gelecektir ordan seçebelirsiniz gibi

Ctrl + f ile aramak istediniz Alanları seçin , kataloğa klasör tanimi yapın , her g dedinizde logo join yapıyor

cevaplar için teşekkürler.
sizin önerilerinizle programı karıştırırken bende şöyle bir yol buldum.
ürünleri gruplamak yerine F10 ile stok ekranına giriyorum ve o ekranda CTRL+F yaptığımda aramak istediğim kelimeyi filtreleyebiliyorum. orada seçimi hepsi yapıyorum ve aradığım sonuca daha pratik ulaşıyorum.

Çevrimdışı profesor

• Yeni Kullanıcı
  • *
firmalardan gelen faturalardaki kodlamaları aynen koda girebilirsiniz...

fatura girerken uğraşmassınız.
Ayrıca siz ayrı kodlama yaparak gruplar halinde aradığınız bulabilirsiniz.

mesela  ÇAY GRUBU İÇİN OBA ÇAY OLSUN. Ç.O.001  GİBİ.....