Çek - Bankadan Tahsil

Gönderen Konu: Çek - Bankadan Tahsil  (Okunma sayısı 503 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı skarasoy

• Yeni Kullanıcı
  • *
Çek - Bankadan Tahsil
« : 31.01.2016, 21:31 »
Merhabalar,

Bankaya tahsil için çıkmış olduğum çekin vadesi geldiğinde "çek/senet bordrolar"dan bankada tahsili seçip çeki aktararak işlemi gerçekleştiriyorum. Program tarafından oluşturulan fişte "cari hesap" detayıyla çek bedeli banka hesabına geçiliyor ancak fişin diğer ayağında "takas çekleri" detayıyla çek bedeli banka hesabından çıkıyor. Dolayısıyla son bakiyede çek bedeli banka hesabına geçmemiş olarak görünüyor.

Bu durumu nasıl düzeltebilirim? Daha doğrusu takastan tahsil olduktan sonra çek bedelinin banka hesabında kalması için farklı bir işlem mi yapmam gerekiyor?

Çevrimdışı skarasoy

• Yeni Kullanıcı
  • *
Ynt: Çek - Bankadan Tahsil
« Yanıtla #1 : 31.01.2016, 21:45 »
Soruyu az önce girdim ancak hemen sonrasında programı kurcalarken; "banka hesap ekstresinde"ki "banka hesap detayı" alanından "(TKS) takas çekleri" detayının çıkarılarak ekstrede görünmesinin engellenebildiğini fark ettim.

Herhalde yukarıda sorduğum durumun çözümü bu şekilde oluyor. Değilse de bildirirseniz sevinirim.

Programı yeni kullanmaya başladığım için bir süre sorularımla sizi meşgul edebilirim, kusura bakmayın.

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #2 : 02.02.2016, 16:06 »
:)

Çevrimdışı rasimcetin

• Yeni Kullanıcı
  • *
  • Logo Support Manager
« Yanıtla #3 : 30.03.2016, 14:10 »
işlem bodrosu müşteri cekınden bankada tahsıl secenegı ıle ıslemı sonlandırabılırsınız.