kısa yollar

Gönderen Konu: kısa yollar  (Okunma sayısı 2278 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ilker atas

• Yeni Kullanıcı
  • *
kısa yollar
« : 30.10.2008, 16:35 »
logo tiger kullanıyorum ve klavye kısa yollarına ihtiyacım var elimde 6-7 adet mevcut fakat bunlar dışında var ise bilgi vermenizi rica ederim.

Çevrimdışı cenkc_24

• Yeni Kullanıcı
  • *
Ynt: kısa yollar
« Yanıtla #1 : 13.11.2008, 14:47 »
evet örneğin bi kullanıcımız satırı kopyalama yapıştır yapmadan kısayol tuşu ile onu ekleme yapamayız mı diyor.
Örneğin başka programlarda alağı ok tuşu yada pg down pg up tuşları ile son satır yada kayıt aynen geliyor dendi.
buna benzer kısayol tuşları varsa bizde faydalanabiliriz.
syg.

Çevrimdışı netcom021

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #2 : 14.11.2008, 13:17 »
+
Ctrl+PgDn veya Ctrl+PgUp bileşimi ile faturada iken detaylar sekmesine geçmek için veya detaylar sekmesinde iken fatura sekmesine geçmek için kullanabilirsiniz

Kolay gelsin

(KY)

Çevrimdışı cenkc_24

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #3 : 14.11.2008, 14:49 »
Genede teşekkür ederiz ama sormak istediğim soru aslında satır kopyalıyosun veya pratik olarak aynı satıra benzeyen bi kayıt daha yapcaz. Ve dğiştirerek çok pratik kayıt yapmış olcaz. Mouse kullanmadan kısayolla.
Baı ekranlarda satırı kopyala ile benzer kayıt üzerinde değişiklik yapılarak kaydedilliyor.
bu  ve buna benzer satır satır girilen kayıtların aynı türevlerini eklerken pratik olarak ksayol tuşlarından faydalanmak istedik.
benim sorum aslında buydu.
sayg.

Çevrimdışı netcom021

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #4 : 14.11.2008, 15:34 »
Rahmetli Lks Dos'ta bir F4 tuşu vardı. Bu yeni yetmelerde hala onu arıyorum.
Ama bu lks dos tan win e geçiş te en büyük güzellikleri Ctr+F ile cari hesap veya stokta girdiğiniz bir metin aradığınız yerin ortasında başında sonunda neresinde olursa olsun buluyor. En büyük yenilik olarak bunu görüyorum.
  Sizin dediğiniz şekilde satır kopyalama değil de kayıt kopyalama var. Bir cari hesabın ya da  stoğun aynısını kopyalayıp üzerinde bir kaç değişiklikle yeni bir kart oluşturuyorsunuz. Onun dışında bir faturadaki satırın aynısını yapamıyorsunuz.

Kolay gelsin.

(KY)

Çevrimdışı bimtek

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
kısa yollar
« Yanıtla #5 : 15.11.2008, 14:47 »
Eski LKS Dos'taki F4 için Makro olustura bılırsınız. Tusu da F4 e baglarsınız ben oyle yaptım gayet saglıklı oldu
Kolay gelsin...