FATURA VERİ ALANLARINDA KDV MUHASEBE KODU HK.

Gönderen Konu: FATURA VERİ ALANLARINDA KDV MUHASEBE KODU HK.  (Okunma sayısı 1247 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sosyal2005

• Yeni Kullanıcı
  • *
Arkadaşlar
Satış faturaları dökümünde faturanın Kdv muhasebe kodunu görmek istiyorum.
Tanımlı alan yaparken metin olarak R7.VATaccRef tanımladım fakat rapora gelmedi. Hangi alanı tanımlamalıyım.

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
Ynt: FATURA VERİ ALANLARINDA KDV MUHASEBE KODU HK.
« Yanıtla #1 : 20.05.2014, 11:02 »
Merhaba,

Faturanın kdv muhasebe kodu bulunmaz.
Çünkü her satırda başka bir kdv kullanılabilir ve bu yüzden her satır başka bir muhasebe koduna gider.
eğer fatura satırlarına evet deyip satır bazlı göreceksen
aşağıdaki kod ile çekebilirsin

_SQLINFO("CODE","LG_XXXEMUHACC","LOGICALREF='"+STR(R7.VATaccRef)+"'")

şeklinde alabilirsin.

Kolay gelsin.

Çevrimdışı sosyal2005

• Yeni Kullanıcı
  • *
Ynt: FATURA VERİ ALANLARINDA KDV MUHASEBE KODU HK.
« Yanıtla #2 : 22.09.2014, 17:08 »
Merhaba,

Faturanın kdv muhasebe kodu bulunmaz.
Çünkü her satırda başka bir kdv kullanılabilir ve bu yüzden her satır başka bir muhasebe koduna gider.
eğer fatura satırlarına evet deyip satır bazlı göreceksen
aşağıdaki kod ile çekebilirsin

_SQLINFO("CODE","LG_XXXEMUHACC","LOGICALREF='"+STR(R7.VATaccRef)+"'")

şeklinde alabilirsin.

Kolay gelsin.

Merhaba.
Yardımlarınız için teşekkürler.
Biraz geç oldu çünkü ilk yazdığınız zaman kodu nasıl kullanacağımı anlamamıştım. Deneme yolu ile sorunumu çözdüm. Biraz ileri giderek  malzeme ve hizmet kartlarının muhasebe kodlarını SQLİNFO koduyla almaya çalıştım.Yapamadım.
Sonrasında aşağıdaki tablo sorgusunu excel üzerinden kullanmaya başladım.
Bu sorguda da faturanın içesindeki hizmet kartlarının bilgilerine sorguya aldıramadım.

"SELECT     INV.DATE_ AS Tarih, INV.FICHENO AS FisNo, CLC.DEFINITION_ AS CariAdi, ITM.NAME AS MalzemeAdi, ITM.SPECODE AS [Malzeme OzelKodu],
                      INV.SPECODE AS [Fiş Özel Kodu], EMC.CODE AS [KDV Hesabı], STL.VAT AS [KDV Oranı], EMF.CODE AS [Satış Hesabı], EMU.CODE AS [Cari Muh Kodu],
                      STL.VATMATRAH, STL.VATAMNT
FROM         dbo.LG_012_01_STLINE AS STL INNER JOIN
                      dbo.LG_012_ITEMS AS ITM ON ITM.LOGICALREF = STL.STOCKREF INNER JOIN
                      dbo.LG_012_01_STFICHE AS STF ON STF.LOGICALREF = STL.STFICHEREF INNER JOIN
                      dbo.LG_012_CLCARD AS CLC ON CLC.LOGICALREF = STL.CLIENTREF INNER JOIN
                      dbo.LG_012_01_INVOICE AS INV ON INV.LOGICALREF = STL.INVOICEREF INNER JOIN
                      dbo.LG_012_EMUHACC AS EMC ON EMC.LOGICALREF = STL.VATACCREF INNER JOIN
                      dbo.LG_012_EMUHACC AS EMF ON EMF.LOGICALREF = STL.ACCOUNTREF INNER JOIN
                      dbo.LG_012_EMUHACC AS EMU ON EMU.LOGICALREF = INV.ACCOUNTREF
WHERE     (STL.STOCKREF <> 0)"

Sizden ricam SQLİNFO kodu kullanarak malzeme yada hizmet kartlarının (satış yada alış)muhasebe kodunu rapor tasarımına nasıl aldırabilirmiyim.Yada üstteki sorguyu nasıl düzenleyeyim hizmet kartlarının bilgileri sorgu ile gelsin.