Faturada Malzeme grup koduna göre birleştirme

Gönderen Konu: Faturada Malzeme grup koduna göre birleştirme  (Okunma sayısı 1556 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sakaloz

• Yeni Kullanıcı
  • *
Merhaba İyi forumlar;

Öncelikle konuma cevap yazarsanır sevinirim. Bende bilgim dahilinde cevap yazmak isterdim ama o bilgi birikimim şuan malesef yok ama siteyi inceledikçe oldukça faydalı şeyler öğreniyorum.
  Sorunuma gelince stokları açarken birçok ayrıntıları görebilmek için aynı cinse bağlı birçok stok kodu mevcut. Örnek vermek gerkirse kağıt stoğu tutuyoruz ve her kağıt özelliğine göre bir çok çeşide ayrılıyor her özellik için bir stok kodu açtık (özellikleri özel kodlarlada yapabilirdik ama işleyiş gereği böyle yapmamız gerekiyor) müşteriye fatura keserken örneğin 100 kalem ürün fatura edeceğim bu yüz kalem için açılmş 100 stok var buda 100 satır fatura demek. Logo plus ta fatura yazdırırken seçeneklere "grup koduna göre birleştir" özelliği var ve ben 100 ürün için aynı grup kodunu tanımladım yağni 100 stok seçsem bile faturada birleşirdikten sonra tek saır yazması gerekir pratikte.
 Ama malesef bir çok yöntem denememe rağmen bunu başaramadım. Fatura form tanımlamalarında malzeme açıklaması  yerine grup kodunu seçtim ve dökümde hiç bir şey çıkmıyor.
 Konu ile ilgili yardım ederseniz sevinirim.
İyi forumlar.

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • admin@artibilisim.com Logo Çözüm Ortağı
Ynt: Faturada Malzeme grup koduna göre birleştirme
« Yanıtla #1 : 29.06.2014, 16:22 »
Bu özellik normalde çalışıyor , ürün ve versiyon bilginiz nedir .

Çevrimdışı sakaloz

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #2 : 29.06.2014, 17:08 »
Cevap için teşekkürler

Go plus v2.22.00.00

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Uzmanı
« Yanıtla #3 : 29.06.2014, 17:22 »
Birleştirmeyi Malzeme koduna göre yapıyormu ? Grup kodu versiyon bazlı sorun olabilir , incelemek gerekir .

Çevrimdışı sakaloz

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #4 : 29.06.2014, 17:28 »
Malzeme koduna görwbirleştirsede işime yapamayacağı için denemedim deneyeyim size bilgi vereceğim

Çevrimdışı sakaloz

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #5 : 29.06.2014, 17:44 »
Merhaba sen bybirol
Malzeme koduna göre birleştirdi

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Uzmanı
« Yanıtla #6 : 30.06.2014, 00:59 »
Aslında bakdıgında Grup koduna göre gruplaması sacma gibi ,

A
B
C
D

Malzemeleri Ortak ML grup kodunda simdi bunu grup koduna gore gruplucaksa Ekranda tek satır hangisini yazsın :)

Çevrimdışı sakaloz

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #7 : 30.06.2014, 01:06 »
Ekrana çıktı alırken tasarım formunda sadece grup kodunu yaz diyyorum. Tasarımda malzeme kodu veya açıklaması ile ilgili bir aktarım yyok. O yüzden programın malzeme kodu veya açıklaması değil sadece grup kodunu vermesi gerek.
Örnek verecek olursam, sadecee grup kodlarına göre yazdırabiliyorum sorun sadece "diğer işlemlerde" çalışma bilgilerinde fatura satırları "ayrı ayrımı , koda göre mi yoksa grup koduna göre birleştrilsin mi de grup koduna göre birleştir dediğimde yaşanıyor. Aynı özelliği siparişlerde kullandığımda birleştirrme işlemini yapıyor. Sorun sadece faturada.

Çevrimdışı sakaloz

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #8 : 30.06.2014, 18:10 »
Konuyla ilgili çözüm önerilerinizi bekliyorum bilgim dahilinde her şeyi denedim ama nafile.

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #9 : 01.07.2014, 16:05 »
Merhaba,

Malzeme sınıfına göre var diye hatırlıyorum ama malzeme grup koduna göre bilmiyorum

Çevrimdışı tcogay

• LOGO Bayi
  • Logo Kullanıcısı Pro
  • Logo Bayi
« Yanıtla #10 : 26.08.2014, 10:14 »
faturalarda grup koduna göre işlem yaptıracaksanız, yeni fatura dizayn ekleyerek yapın. eski dizaynlarda grup koduna birleştirme bazen çalışmayabilir.