Dövizli Alacak Dekontu Sorunu

Gönderen Konu: Dövizli Alacak Dekontu Sorunu  (Okunma sayısı 490 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bladekel

• Yeni Kullanıcı
  • *
Dövizli Alacak Dekontu Sorunu
« : 28.10.2015, 11:10 »
Arkadaşlar Merhabalar,

Dövizli olarak alacak dekontu girmede sorun yaşıyorum.

TL olarak girdiğimde herhangi bir sorun yok ancak, dövizli girdiğimde "Fiş boş olarak kaydedilecek" uyarısı alıyorum.

Kullanılacak para birimi olarak aşağıdaki "Satırlar" kısmında "İşlem Dövizi"'ni seçiyorum, yukarıdaki bilgileri girdiğim satırlarda "Döviz" kısmında "USD" işaretliyorum, "Dövizli Alacak" kısmına da miktarı yazıp, cariyi seçip tarihini de girdikten sonra kaydete basınca hata veriyor.

Yardımcı olabilir misiniz ?

Çevrimdışı ibrahim02

• Logo Kullanıcısı Pro
Ynt: Dövizli Alacak Dekontu Sorunu
« Yanıtla #1 : 28.10.2015, 12:11 »
Günlük kur alıyormusunuz yada döviz bilgileri kısmında kur giriyormusunuz yada kur giriyormusunuz

Çevrimdışı bladekel

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #2 : 28.10.2015, 13:13 »
Günlük kur alıyormusunuz yada döviz bilgileri kısmında kur giriyormusunuz yada kur giriyormusunuz

Hatanın sebebi dediğiniz gibiymiş. Ancak şimdi şöyle de bir durum var.

Ben yaptığım işleri 5-6aylık sürelerden önce bitiremiyorum. Sözleşmelerimi de dolar üzerinden yapıyorum ve ödemeleri , ödemerin yapıldığı günkü kur üzerinden alıyorum.

Sizin dediğiniz gibi yapınca alacak dekontunun bugünkü kur üzerinden hesaplamasını yapıyor.

Benim istediğim, alacak dekontunu dolar cinsinden göstermesi.

Bu tarzda birşey yapabilir miyim ?

Çevrimdışı ibrahim02

• Logo Kullanıcısı Pro
« Yanıtla #3 : 28.10.2015, 13:45 »
ister dolar ister tl olarak görebilirsiniz sıkıntı nerde anlamadım işlem dövizi seçip döviz tutarı ve kuru girince istediğinizi alabilirsiniz sadece dekontu yazdırırken dövizli tasarım kullanmanız lazım kur farkı oluşacaktır kur farkınıda kur farkı fişi ile girip sıfırlayabilirsiniz

Çevrimdışı bladekel

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #4 : 29.10.2015, 10:26 »
ister dolar ister tl olarak görebilirsiniz sıkıntı nerde anlamadım işlem dövizi seçip döviz tutarı ve kuru girince istediğinizi alabilirsiniz sadece dekontu yazdırırken dövizli tasarım kullanmanız lazım kur farkı oluşacaktır kur farkınıda kur farkı fişi ile girip sıfırlayabilirsiniz

Dostum teşekkür ettim. Aynen yazdığın gibi hallettim.

Dalgınlıkla farkedememişim....