2 nci birim çarpanı

Gönderen Konu: 2 nci birim çarpanı  (Okunma sayısı 1537 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Raskolnikov

• Yeni Kullanıcı
  • *
2 nci birim çarpanı
« : 25.01.2009, 13:10 »
   Merhaba satış faturası dökümünde malzemenin 2 nci biriminide görmek istiyoruz.Bunun için bir tanımlı alan oluşturdum yanlız birim setlerini açarken ürün bazında anabirimi KG 2nci b. BD veya ana birim BD 2nci b. KG olabilior o yüzden birim çarpanlarını girerken malzeme kartı üzerinde 30 KG    = 1 BD     veya     1 BD      = 30 KG yani çarpan yerleri değişio bunun için 1 nci çarpan ve 2 nci çarpan alanlarını getirip İF kullandım sonuç aldım.Fatura keserken ana birim üzerinde kesildiği zaman sorun olmuor çevrimini yapıor fakat ana birim değilde 2 nci birimini seçip 5 KG sattığım zaman  0,16666 BD getirmesi gerekirken  5 KG   150 KG şeklinde getirior sanırım bunun içinde if kullanmam lazım ama mantığını oluşturamadım .Oluşturduğum tanımlı alan ektedir.Ana birim bazında işlem yapan arkadaşların işine yarayacaktır.İyi çalışmalar

Çevrimdışı memorphin

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
Ynt: 2 nci birim çarpanı
« Yanıtla #1 : 26.01.2009, 08:27 »
çarptırmak yerine böldürmen gerekiyor

Çevrimdışı hekimhan06

• Logo Kullanıcısı Pro
« Yanıtla #2 : 04.02.2009, 22:44 »
   Merhaba satış faturası dökümünde malzemenin 2 nci biriminide görmek istiyoruz.Bunun için bir tanımlı alan oluşturdum yanlız birim setlerini açarken ürün bazında anabirimi KG 2nci b. BD veya ana birim BD 2nci b. KG olabilior o yüzden birim çarpanlarını girerken malzeme kartı üzerinde 30 KG    = 1 BD     veya     1 BD      = 30 KG yani çarpan yerleri değişio bunun için 1 nci çarpan ve 2 nci çarpan alanlarını getirip İF kullandım sonuç aldım.Fatura keserken ana birim üzerinde kesildiği zaman sorun olmuor çevrimini yapıor fakat ana birim değilde 2 nci birimini seçip 5 KG sattığım zaman  0,16666 BD getirmesi gerekirken  5 KG   150 KG şeklinde getirior sanırım bunun içinde if kullanmam lazım ama mantığını oluşturamadım .Oluşturduğum tanımlı alan ektedir.Ana birim bazında işlem yapan arkadaşların işine yarayacaktır.İyi çalışmalar
İNDİRME İNDİRİRKEN BU ŞEKİLDE GÖRÜNÜYOR VE HİÇ BİR ŞEY ANLAMDIM BU ŞEKİLDEKİ DOSYAYI NASIL PROĞRAMA NASIL AKTARABİLİRİM
´             1 NCİ BİRİM SAYISI             P196*U4                                                                                                                                          İFFFF                          IF(U4=1,U3,U6)                                                                                                                                   2 NCİ BİRİM SAYISI             P196/U2                                                                                                                                          1 NCİ BİRİM MİKTARI            _STNUM(P49,P4,3,2)                                                                                                                               2 NCİ BİRİM MİKTARI            _STNUM(P49,P4,4,2)                                                                                                                               1 NCİ BİRİM ADI                _STINFO(P49,P4,101)                                                                                                                              2 NCİ BİRİM ADI                _STINFO(P49,P4,102)                                                                     

Çevrimdışı YusufSelcuk

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #3 : 05.02.2009, 00:44 »
Sevgili Dosteyeviski Kahramanı :)) Suc ve Ceza gibi Soru ve Cevap Sanırım aşağıdaki gibidir...

Tanımlı alan 1:   Metin  2.birim adı    _STINFO([Firma No],[Malzeme (Sınıfı) Kodu],102)
 Tanımlı alan 2:   Metin  3.birim adı   _STINFO([Firma No],[Malzeme (Sınıfı) Kodu],103)
 Tanımlı alan 3:   Sayı    2.birim çarpanı     _STNUM([Firma No],[Malzeme (Sınıfı) Kodu],4,2)
 Tanımlı alan 4:   Sayı    3.birim çarpanı      _STNUM([Firma No],[Malzeme (Sınıfı) Kodu],4,3)
 Tanımlı alan 5:   Sayı    2.birim          [Miktar]/[2. birim çarpanı]
 Tanımlı alan 6:   Sayı    3.birim          [Miktar]/[3. birim çarpanı]

Çevrimdışı netcom021

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #4 : 05.02.2009, 09:23 »
İNDİRME İNDİRİRKEN BU ŞEKİLDE GÖRÜNÜYOR VE HİÇ BİR ŞEY ANLAMDIM BU ŞEKİLDEKİ DOSYAYI NASIL PROĞRAMA NASIL AKTARABİLİRİM
   Dosyayı indirdikten sonra sondaki txt uzantısını siliyorsunuz. Yine orjinal olarak .luv uzantısı olmuş oluyor. Bu siteye yükleme yaparken .luv uzantılı olanları almadığı için biz geçici olarak .txt uzantısı veriyoruz. Daha sonra tasarımınıza geçiyorsunuz oradanda tanımlı alanlar butonuna basıyorsunuz. Gelen ekrandan sağ tıklayıp dosyadan oku seçeneğini seçiyorsunuz. Ve indirdiğiniz dosyayı gösteriyorsunuz. Bu şekilde tanımlı alanların gelmesi lazım.

Kolay gelsin.

(KY)