Prim Raporu

Gönderen Konu: Prim Raporu  (Okunma sayısı 688 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı adem yoldascan

• Yeni Kullanıcı
  • *
Prim Raporu
« : 10.06.2010, 22:05 »
Arkadaşlar,
yaklaşık 300 stok kartına sahip firmamızda, tüm stok kartlarımıza ait tanımlı satış fiyatları mevcut ve plasiyer arkadaşların tanımlı satış fiyatı altında rakam yazmamaları için de fiyat değişim limitlerini kullanıyoruz + bu satışlar üzerinden prim veriyoruz.
fakat zaman zaman tanımlı satış fiyatının altında satış yapılıyor ve şirket sahibimiz tanımlı satış fiyatının altında satış yapıldığında bu satışların prim dışında kalmasını istiyor. yani 100 tane ürün tanımlı satış fiyatı üstünde ve sorun yok prim hesaplatıyorum ama tanımlı satış fiyatının altında kalan ürünleri nasıl tespit ederek prim hesaplamasının dışında tutabilirim.  ???
önerilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Çevrimdışı aahmetkurtt

• Logo Kullanıcısı
  • **
Ynt: Prim Raporu
« Yanıtla #1 : 11.06.2010, 17:51 »
eğer tanımlı satış fiyatın net ise isk yoksa
pirim raporunda tanımlı alanlarda IF kullanarak
IF(tanımlı fiyat<=satış fiyatıı;net tutar;0)
böyle bir formül işini görür zanderesem

tabi formül pirim raporunu aldığın yere göre değişebilir ben bir fikir vermesi açısından
formulü öyle yazdım

Çevrimdışı memorphin

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #2 : 11.06.2010, 18:05 »
stok menüsündeydi sanırım satış fiyat uygunluk analizi var ona bakarmısınız

Çevrimdışı adem yoldascan

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #3 : 15.07.2010, 23:39 »
arkadaşlar özel işlerim nedeni ile çözüm önerilerinize cevap veremedim. kusura bakmayın lütfen.
paylaşmış olduğunuz her iki işlemide denedim fakat sorunu uzatarakta olsa geçici anlamda;
sipariş ve satış faturalarına hareket özel kodu atayarak (prim var/yok) şimdillik çözümledik.

tekrar teşekkürler.

Çevrimdışı cirrus

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #4 : 28.07.2010, 16:31 »
arkadaşım stok satışından pilasiyer kişiyi seçip pivot tablodan da ayarlayabilirsin birim fiyatlarına göre pivot yap daha rahat ulaşırsın gibi geliyor bana sonucu