yardım edebilirm isiniz

Gönderen Konu: yardım edebilirm isiniz  (Okunma sayısı 1074 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ESRA

• Yeni Kullanıcı
  • *
yardım edebilirm isiniz
« : 02.08.2012, 11:21 »
bizim firmada  iki tane şirket var biri 1 diğeri 0 numaralı aşağıdaki sorguyu 1 için ayrı 0 için ayrı alabileceğim şekilde düzenlememe yardım edebilirmisiniz acaba

SELECT     TOP (15000) FATURA.LOGICALREF AS REF, FATURA.FICHENO AS [FATURA NO], CARI.CODE AS [CARİ KODU], CARI.DEFINITION_ AS [CARİ ADI],
                      FATURA.DATE_ AS [FATURA TARİHİ], SUM(SATIR.AMOUNT) AS [SATILAN ADET], ROUND(SUM(SATIR.OUTCOST * SATIR.AMOUNT), 2) AS MALİYET,
                      ROUND(SUM(SATIR.LINENET), 2) AS NETSATIS, ROUND(SUM(SATIR.LINENET) - SUM(SATIR.OUTCOST * SATIR.AMOUNT), 2) AS KAR,
                      ROUND((ROUND(SUM(SATIR.LINENET), 2) / ROUND(SUM(CASE WHEN SATIR.OUTCOST > 0 THEN SATIR.OUTCOST * SATIR.AMOUNT ELSE 1 END), 2) - 1) * 100, 2)
                      AS YÜZDE
FROM         dbo.LG_012_01_INVOICE AS FATURA INNER JOIN
                      dbo.LG_012_01_STLINE AS SATIR ON SATIR.INVOICEREF = FATURA.LOGICALREF INNER JOIN
                      dbo.LG_012_CLCARD AS CARI ON CARI.LOGICALREF = FATURA.CLIENTREF
WHERE     (FATURA.TRCODE = 8) AND (FATURA.DATE_ BETWEEN '2012-03-01' AND '2012-03-31') AND (SATIR.STOCKREF > 0) AND (FATURA.CANCELLED = 0) AND
                      (CARI.SPECODE2 = 'ANKMUST')
GROUP BY FATURA.LOGICALREF, FATURA.FICHENO, CARI.CODE, CARI.DEFINITION_, FATURA.DATE_
ORDER BY REF

Çevrimdışı Koray Ü.

• Uzman Kullanıcı
  • Logo Uzmanı
Ynt: yardım edebilirm isiniz
« Yanıtla #1 : 02.08.2012, 11:32 »
FROM         dbo.LG_012_01_INVOICE AS FATURA INNER JOIN
                      dbo.LG_012_01_STLINE AS SATIR ON SATIR.INVOICEREF = FATURA.LOGICALREF INNER JOIN
                      dbo.LG_012_CLCARD AS CARI ON CARI.LOGICALREF = FATURA.CLIENTREF
sadece tablo isimlerinin başlangıcını değiştirmelisiniz.
12 Nolu firma için LG_012_01_INVOICE yazılmış ya,
1 nolu firma için LG_001_...
2 nolu firma için LG_002_... diye uyarlamanız yeterli olacaktır...

Çevrimdışı ESRA

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #2 : 02.08.2012, 12:53 »
firma zaten 012 ama firma içinde 2 ayrı şirket var

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • admin@artibilisim.com Logo Çözüm Ortağı
« Yanıtla #3 : 02.08.2012, 13:09 »
012_01 ve 012_02 şeklinde alabilirsiniz .

Çevrimdışı ESRA

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #4 : 02.08.2012, 14:06 »
onu denedim onla olmadı (invenno=0 veya 1 )şeklinde diye ayrılıyor ama invenno tablenı bu sorguya bi türlü ekleyip çalıştıramadım

Çevrimdışı Koray Ü.

• Uzman Kullanıcı
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #5 : 02.08.2012, 15:05 »
onu denedim onla olmadı (invenno=0 veya 1 )şeklinde diye ayrılıyor ama invenno tablenı bu sorguya bi türlü ekleyip çalıştıramadım
işyerinden kasıt ambar mı? invenno ambar numarasıdır.
where kısmına
and invenno=0
diye ekleme yapabilirsiniz...

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #6 : 06.08.2012, 14:27 »
Merhaba,

Koray arkadaşımızın dediği gibi invenno yapıyorsanız bu ambardır,
ama sorguda invenno gibi bir şey görmedim

firma diye işyerini diyorsanız buda branch alanında tutulur

sorguyu şu şekilde kullanabilirsiniz.

SELECT     TOP (15000) FATURA.LOGICALREF AS REF, FATURA.FICHENO AS [FATURA NO], CARI.CODE AS [CARİ KODU], CARI.DEFINITION_ AS [CARİ ADI],
                      FATURA.DATE_ AS [FATURA TARİHİ], SUM(SATIR.AMOUNT) AS [SATILAN ADET], ROUND(SUM(SATIR.OUTCOST * SATIR.AMOUNT), 2) AS MALİYET,
                      ROUND(SUM(SATIR.LINENET), 2) AS NETSATIS, ROUND(SUM(SATIR.LINENET) - SUM(SATIR.OUTCOST * SATIR.AMOUNT), 2) AS KAR,
                      ROUND((ROUND(SUM(SATIR.LINENET), 2) / ROUND(SUM(CASE WHEN SATIR.OUTCOST > 0 THEN SATIR.OUTCOST * SATIR.AMOUNT ELSE 1 END), 2) - 1) * 100, 2)
                      AS YÜZDE
FROM         dbo.LG_014_01_INVOICE AS FATURA INNER JOIN
                      dbo.LG_014_01_STLINE AS SATIR ON SATIR.INVOICEREF = FATURA.LOGICALREF INNER JOIN
                      dbo.LG_014_CLCARD AS CARI ON CARI.LOGICALREF = FATURA.CLIENTREF
WHERE     (FATURA.TRCODE= 8) AND
(FATURA.DATE_ BETWEEN '2012-03-01' AND '2012-03-31')
AND (SATIR.STOCKREF > 0)
AND (FATURA.CANCELLED = 0)

AND FATURA.BRANCH=1 -- İŞTE BURADAN İŞYERİ AYRIMI YAPABİLRSİNİZ.

GROUP BY FATURA.LOGICALREF, FATURA.FICHENO, CARI.CODE, CARI.DEFINITION_, FATURA.DATE_

kolay gelsin.