LKS İÇİN BİLGİSAYAR TAVSİYESİ.

Gönderen Konu: LKS İÇİN BİLGİSAYAR TAVSİYESİ.  (Okunma sayısı 1599 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı basketbol6

• Yeni Kullanıcı
  • *
LKS İÇİN BİLGİSAYAR TAVSİYESİ.
« : 27.03.2014, 15:23 »
     S.a. arkadaşlar. İş yerinde LKS kullanıyoruz. LKS'yi ana makinaya kurup kullanıcıların bu makina üzerinden programa erişmesini istiyoruz. Şu an 3 kullanıcı var. İleride program değişikliğiyle birlikte en fazla 5 kullanıcı işimizi görecek.

Benim sizden ricam ana makina için nasıl bir pc lazım, ya da alternatif bir yol varsa bu konuda önerilerinizi söylemeniz. Şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
Ynt: LKS İÇİN BİLGİSAYAR TAVSİYESİ.
« Yanıtla #1 : 27.03.2014, 16:00 »
Merhaba,

LKS derken LKS dos versiyonu mudur, windows versiyonumudur?
gerçi her 2 si içinde özel bir makinaya gerek yok, standart bir makina bütün işinizi görecektir.
Fakat bunu söylerken normal şartlar altında demek istiyorum.
Şimdi veri tabanınız 20-30 GB günde 500-1000 tane fatura kesiyorsanız tabi biraz seviyeyi yukarı çekmeniz gerekmektedir.

Ama mutlaka switchleriniz 1 GB yapın.

Kolay gelsin.

Çevrimdışı basketbol6

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #2 : 27.03.2014, 16:30 »
Pardon belirtmeyi unutmuşum LKS2'yi windows üzerinde kullanıyoruz. Veri kullanımımız şuan çok değil. İmalatçı olduğumuz için günde en fazla 2-3 fatura kesiyoruz. Oluşturulan siparişler vs çok yer tutacağını sanmıyorum. Almam gereken bir sunucu mudur yoksa herhangi bir masaüstü işimi görür mü?

Çevrimdışı Koray Ü.

• Uzman Kullanıcı
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #3 : 27.03.2014, 17:48 »
biz YTL'den dolayı LKSDOS'a veda etmek zorunda kaldığımızdan bu yana, yani yaklaşık 9 yıldır, sunucu olarak PC kullanıyoruz.
2 tane de terminal bağlı ve günde yaklaşık 20-30 fatura kesiyoruz. 9 yıldır 3 kere yeniledik pc'mizi ve hiç bizi yarı yolda bırakmadı diyebilirim.

siz de core i5 veya i7 işlemcili bir sistemle bu işi devam ettirebilirsiniz.
az önceki sayın admin'in önerisine ek olarak, ben de muhakkak hdd yerine ssd kullanımı tavsiye ediyorum.

Çevrimdışı basketbol6

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #4 : 28.03.2014, 08:31 »
Bilgiler için çok teşekkür ederim. Dün Logo servisini aradım. Bazı konularda bilgi aldım. Yalnız bana Win7'de LKS2 çalışmıyor dediler. Bu forumdan okuduğuma göre çalıştığını söyledim. Sonra sözlerini düzeltip bazı Win7 sürümlerinde çalıştığını bazılarında çalışmadığını söylediler. Bu konuda beni aydınlatabilir misiniz? İşletim sistemi sorununu da halledince bilgisayar bakmaya başlayacağım.

Sunucu bilgisayara hangi win server versiyonunu, terminallere hangi win7 sürümünü kurmalıyım?
« Son Düzenleme: 28.03.2014, 09:42 Gönderen: basketbol6 »

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • admin@artibilisim.com Logo Çözüm Ortağı
« Yanıtla #5 : 28.03.2014, 13:17 »
win7 ve altında çalışır ,win2k8 server ve altında .